přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Stovky webů EU budou migrovány na platformu založenou na Drupalu

Stovky webů EU budou migrovány na platformu založenou na Drupalu

Evropská unie

Instituce EU zahájily implementaci nové webové platformy Europa založené na CMS Drupal 7. V rámci procesu konsolidace budou na tuto platformu postupně migrovány stovky webů využívající jiná řešení.


Pro webové stránky institucí Evropské unie se aktuálně využívá hlavně Corporate Web Content Management System (CWCMS) založený na proprietárním CMS Documentum a dočasně částečně také Multisite Platform založená na systému Drupal 7. V rámci konsolidace webů (celkem jich je aktuálně více než 460) zahájily Generální ředitelství pro informatiku (DIGIT) a pro komunikaci (DG COMM) implementaci nové platformy Europa založené také na již zmíněném CMS Drupal verze 7.

Před rokem 2014 se pro weby používal primárně CWCMS, jeho využívání by mělo do konce roku 2016 skončit. Multisite Platform byla od počátku zamýšlena jako dočasná a bude – díky založení na témže Drupalu – sloučena s novým řešením. Od ledna 2017 už by měla zůstat místo dosavadních řešení už pouze platforma Europa, jen malý počet specifických webů (nepoužívajích CWCMS ani Multisite Platform) zůstane na jiném softwaru.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz