přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Telstra zřejmě porušuje GPL, slibuje nápravu

Telstra zřejmě porušuje GPL, slibuje nápravu

Největší australský telekomunikační operátor Telstra podle vývojáře Anguse Grattona porušuje licenci GNU GPL tím, že ke svým linuxovým přístrojům neposkytuje zdrojové kódy. Firma však slibuje nápravu.


Již mnohokrát jsme byli svědky toho, že někdo nabízel nějaký produkt obsahující software pod licencí GNU GPL (případně jinou podobnou), aniž by dodržel podmínky této licence. A o podaných žalobách bylo vesměs rozhodnuto v neprospěch těchto „hříšníků“, protože v právních řádech vyspělých států je GPL licence jako každá jiná a musí se dodržovat.

Další firmou, která byla obviněna z porušování GPL, je telekomunikační operátor Telstra z Austrálie. Ten nabízí zařízení běžící na Linuxu a neposkytuje k nim předepsaným způsobem zdrojové kódy. Firma reagovala zprávou, že bere práva k duševními vlastnictví „velmi vážně“ a že bude společně se svými dodavateli (protože není výrobcem oněch přístrojů) pracovat na nápravě.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog