přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Tři významná nasazení PostgreSQL

Tři významná nasazení PostgreSQL

PostgreSQL

Databázový systém PostgreSQL používají Nizozemci pro katastrální registr, Francouzi ho využijí pro detekci jaderných výbuchů a pro podnikový informační systém státního dopravce.


Možnosti databázového systému PostgreSQL se ukazují na dvou zajímavých nasazeních ve veřejné správě. Nizozemský úřad Kadaster (katastrální a kartografická agentura) na tento systém přešel u čtyř ze svých hlavních agend s cílem snížit náklady. Ze svobodného a open-source softwaru se zde používá také například Linux, Apache HTTP Server, Hibernate ORM nebo Docker.

Francouzský Komisariát pro atomovou energii a alternativní energie (CEA) nasadí PostgreSQL jako datové úložiště pro svůj systém detekce jaderných výbuchů. Systém samotný bude teprve vyvinut – nyní byla vyhlášena příslušná veřejná zakázka. Další zakázku vyhlásil francouzský státní dopravce RATP, provozující například metro v Paříži. Ta se týká implementace systému pro finanční řízení a personalistiku, měl by být založen na platformě kombinující PostgreSQL, Apache Tomcat a Red Hat Enterprise Linux.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog