přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google čelí francouzskému tlaku

Google čelí francouzskému tlaku

Google

Firma Google se ve Francii dostává pod čím dál větší tlak. Orange chce od něj inkasovat za data, vydavatelé médií za výsledky vyhledávání a prezident Hollande hrozí zvláštní daní.


Tlaky proti síťové neutralitě nejsou nic nového a čelí jim především velké firmy, které poskytují množství obsahu. Takovou firmou je i Google – podle středečního prohlášení firmy Orange se tato chystá donutit Google k vydání části peněz, které inkasuje z reklamy. Podle Orange tvoří obsah z Googlu okolo 50 % celkového objemu dat. Jiný francouzský operátor, Free, již dříve zablokoval prostřednictvím svých modemů veškerou reklamu (později ho však úřady donutily blokaci zrušit).

Další, kdo na Google tlačí, jsou vydavatelé on-line médií. Podle nich firma těží z jimi poskytovaného obsahu, když ho zahrnuje do svých výsledků vyhledávání. Proto chtějí, aby jim za to platila. Velkou oporu jim poskytl francouzský prezident Hollande, který pohrozil, že když se Google s vydavateli nedohodne, bude na něj (a na další vyhledávače) uvalena nová zvláštní daň.

Nahoru

Příspěvky

Google čelí francouzskému tlaku
DZOLO 20. 01. 2013, 08:47:28
Odpovědět  Odkaz 
OK, tak ať je G vyřadí z vyhledávače a nabídne jim na stejný poplatek jejich navrácení :-).
Lukáš Jelínek Re: Google čelí francouzskému tlaku
Lukáš Jelínek 20. 01. 2013, 16:05:17
Odpovědět  Odkaz 
Oni kdyby nechtěli být ve vyhledávačích, tak si zakáží indexování. Jenže to samozřejmě nechtějí, protože nemalou část návštěvníků mají právě z vyhledávačů v čele s Googlem. Podobně kdyby Orange zablokoval přístup k serverům Google, taky velmi rychle přijde o významnou část zákazníků. Ale zkoušet tlačit na Google samozřejmě budou, hlavně pokud mají podporu ve svém státu.
Re: Re: Google čelí francouzskému tlaku
Martin Kozub 20. 01. 2013, 18:34:37
Odpovědět  Odkaz 
Bohužel, je to tak. Doufám že se Googlu podaří z této situace vyjít bez újmy. Asi ideální by bylo ty, co si stěžují, skutečně z vyhledávání vyřadit, pokud budou i nadále trvat na nějakých nesmyslných desátcích.
A co se mobilních operátorů týče, ti už dnes za SMS/volání nevydělávají tolik co dříve a tak se snaží vydřít peníze z jiných zdrojů. A ten jejich oficiální důvod my přijde být cela nesmyslný.
Re: Re: Re: Google čelí francouzskému tlaku
Lukáš 20. 01. 2013, 22:04:30
Odpovědět  Odkaz 
Oni to zkoušeli nedávno na nějaké telekomunikační konferenci. Operátoři požadovali zavedení poplatku za to,že zobrazí Vaše stránky. Což by znamenalo,že každý kdo by chtěl aby ho lidé připojení přes nějakého operátora viděli, by mu musel platit tyto "desátky". Naštěstí neuspěli a snad neuspějí nikdy, ale tak to zkoušejí aspoň takhle. Lidé dnes přechází k volání a psaní si přes síť internet a to jim snižuje zisky.

Taky držím palce Googlu. Tohle je už opravdová nenažranost a Hollande to je taky pěknej *****. :-D
Google čelí francouzskému tlaku
ferri 21. 01. 2013, 05:54:19
Odpovědět  Odkaz 
Chceli komunistov, majú komunistov.
Čo robia komunisti? Kradnú úspešným.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Nový IT normál? Cloudové služby a otevřený vývoj

RHSSoučasné nároky na IT a trendy, které podnikům pomohou rozvíjet jejich podnikání a obstát do budoucna v konkurenci, ukázal Red Hat Summit, výroční konference a událost roku v oblasti open source, která proběhla 10. – 11. května. Letošní ročník Red Hat Summitu byl tzv. hybridní, více než 80 přednášek a diskusních panelů je přístupná virtuálně, část programu se odehrála živě v americkém Bostonu.

Pokračování ...Public Relations

Kamery s funkcí rozpoznávání SPZ: Automatickým zdvihem závory přínosy zdaleka nekončí

KonicaKdyž se řekne rozpoznávání SPZ, většině řidičů se jako první vybaví pokuta za rychlou jízdu nebo za průjezd na červenou. Schopnost přečíst poznávací značku a správně jí přiřadit ke konkrétnímu automobilu ale ocení i firmy při evidenci vozového parku nebo k omezení přístupu do areálu. Chytré kamery Mobotix od Konica Minolta však nabízejí mnohem víc.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »