přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu a uživatelé v číslech

Ubuntu a uživatelé v číslech

Ubuntu

Víte, že nejvíce uživatelů Ubuntu začínalo s verzí 8.04? Nebo že 63 % používá jako své desktopové prostředí Unity? Jsou tady výsledky průzkumu mezi uživateli této distribuce.


Při příležitosti desetiletého výročí linuxové distribuce Ubuntu uspořádal server OMG! Ubuntu! průzkum mezi uživateli zaměřený na různé věci související s touto distribucí. Odpovídalo 15 tisíc respondentů a z výsledků vznikla zajímavá infografika.

Můžete se tak například dozvědět, že nejvíce uživatelů Ubuntu začínalo s verzí 8.04 (konkrétně to bylo 14 %), nejoblíbenější verzí je 14.04 Trusty Tahr z letošního jara (jako svoji oblíbenou ji označilo 34 % uživatelů), mezi desktopovými prostředími výrazně vede Unity (63 % uživatelů) nebo že nejvíce uživatelů (50 %) by uvítalo zaměření vývoje na vylepšení podpory pro hry.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog