přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Údajný tvůrce Bitcoinu si přihlašuje patenty

Údajný tvůrce Bitcoinu si přihlašuje patenty

Bitcoin

Australan Craig Wright, jenž se prohlásil za tvůrce měny Bitcoin, podal více než 50 patentových přihlášek na technologie okolo digitálních měn. 


Před časem se australský občan Craig Steven Wright prohlásil za skutečného tvůrce digitální měny Bitcoin (jako tvůrce je od počátku označován Satoshi Nakamoto, což ale může být jen pseudonym). Toto autorství bylo brzy zpochybněno.

Nyní vyšlo najevo, že si Wright od letošního února podal více než padesát patentových přihlášek a údajně připravuje jedenáct dalších. Všechny souvisejí s digitálními měnami a technologiemi okolo nich. „Vypadá to, že se pokouší patentovat si základní stavební bloky jakéhokoli blockchainu, kryptoměny nebo distribuovaného účetního systému,“ říká Antony Lewis, jenž se digitálním měnám věnuje více než deset let.

Nahoru

Příspěvky

Údajný tvůrce Bitcoinu si přihlašuje patenty
. 23. 06. 2016, 09:20:31
Odpovědět  Odkaz 
Tím dokázal, že není tvůrcem.
Re: Údajný tvůrce Bitcoinu si přihlašuje patenty
nobody 23. 06. 2016, 10:49:50
Odpovědět  Odkaz 
nebo je tvurcem co to timto zamaskoval, at jiz ze si rozmyslel aby se to o nem vedelo, nebo to bylo cele plan aby poukazat na to ze kdejakej vocas by mohl tohle v budoucnu zkouset, takze pozor na ne :)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog