přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Bitcoin uznán v Japonsku jako legální platidlo

Bitcoin uznán v Japonsku jako legální platidlo

Bitcoin

V Japonsku budou Bitcoin a další digitální měny uznávány jako legální platidla. Zároveň zákon ukládá řadu povinností směnárnám.


Po dlouhé „bitvě“ o postavení digitálních decentralizovaných měn, jako je například Bitcoin, se tyto měny stanou v Japonsku legálními platidly. Zákon je zavádí jako samostatnou kategorii, odlišnou od „elektronických peněz“. Mění se tak i daňové postavení těchto měn – příjmy v nich budou daněny obvyklou daní z příjmů, naopak konverze nebudou zatíženy osmiprocentní spotřební daní.

Elektronické peníze, které známe i z českého zákona o platebním styku, jsou spjaty s konkrétní entitou (vydavatelem), jenž určuje, kdo tyto peníze může používat a k jakému účelu. Naopak digitální měna podle nového japonského zákona není spjata s žádnou entitou a může ji používat obecně kdokoli k jakémukoli účelu.

Zákon zároveň ukládá nové povinnosti směnárnám, které provádějí konverze mezi digitálními a běžnými měnami. Nově budou muset zjišťovat nejen totožnost klientů, ale i jejich profesi, obchodní záměry  apod. Směnárny budou muset plnit také stanovené kapitálové požadavky a pravidla pro bezpečnost IT systémů.

Nahoru

Příspěvky

Bitcoin uznán v Japonsku jako legální platidlo
Jindra 23. 08. 2017, 17:39:59
Odpovědět  Odkaz 
Je to zvláštní. Na jednu stranu je velkou předností Bitcoinu anonymita (která vlastně moc nefunguje), na druhou stranu jeho hodnota vzroste poté, co je nařízeno verifikování jednotlivých uživatelů. Chápu, že tady ten růst také zapříčinil fakt, že je BTC a jeho následovníci uznán tak velkým trhem, jako je Japonsko, ale stejně mi ten boom moc nejde do hlavy. Na grafu z posledních měsíců https://investplus.cz/wp-content/uploads/2017/08/bitcoin-graf-vyvoje-ceny.png je jasně vidět, jak to nezadržitelně letí vzhůru a i přes problémy, které to má. Trochu jsem o tom četl a zarazilo mne, jak vysoké poplatky u plateb skrze BTC jsou. Tady je srovnání s ETH http://cryptofees.net/ a ten rozdíl je skutečně propastný. Další problém je rychlost zpracování trasakcí - https://ripple.com/xrp/ - tady je jasně vidět, jak BTC zaostává. A přesto letí vzhůru. No, asi jsem na takové novoty už příliš starý :)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...