přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vojenský automobil: open source a wiki

Dell - Latitude

Vojenský automobil: open source a wiki

Americká agentura DARPA vyhlásila soutěž na návrh lehkého vojenského automobilu. Kdokoli se může zúčastnit (a vyhrát některou z cen), pracuje se na principu open source a wiki.


Výzkumná agentura DARPA, působící pod americkým ministerstvem obrany, vyhlásila soutěž na nejlepší návrh lehkého vojenského automobilu Experimental Crowd-derived Combat-support Vehicle (XC2V), který by měl sloužit jednotkám bojové podpory. Soutěž organizuje firma Local Motors (která se zabývá komunitním vývojem a výrobou automobilů) a lze vyhrát některou ze tří cen: 10000 USD + realizaci návrhu, 1500 USD nebo 1000 USD.

Nejzajímavější je ale koncepce soutěže. Jednotlivé návrhy jsou k dispozici dalším tvůrcům, ti s nimi mohou dále pracovat, upravovat je a vylepšovat, přidávat k návrhům komentáře apod. „Až tolik se to neliší od toho, když více uživatelů upravuje stránku na Wikipedii“, říká John Rogers, ředitel firmy Local Motors.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Dell - Latitude