přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vývojáři mají nejraději Rust a nesnášejí Visual Basic

Axis Talk 2021

Vývojáři mají nejraději Rust a nesnášejí Visual Basic

Statistika

Průzkum serveru Stack Overflow mezi vývojáři poskytl zajímavé informace o popularitě různých technologií, ale i o demografii nebo vzdálené práci.


Server Stack Overflow každoročně provádí průzkum mezi vývojáři z řad jeho čtenářů. Výsledky průzkumu jsou zajímavé. Například mezi technologiemi, s nimiž vývojáři pracují a mají je rádi, vede Rust před Swiftem a F#. Naopak mezi neoblíbenými používanými technologiemi vede Visual Basic, následovaný WordPressem a Matlabem. V technologiích, které vývojáři nepoužívají a chtěli by používat, zvítězil Android, za ním skončily Node.js a AngularJS.

Průzkum ale poskytl také demografické informace. Věděli jste například, že největší převaha mužů nad ženami mezi vývojáři je 35. a 39. rokem a čím vyšší nebo nižší věk, tím podíl žen roste? Z dalších výsledků je zajímavá třeba vzdálená práce. Zhruba 70 % vývojářů pracuje vzdáleně jen zřídka nebo vůbec a čím častější je vzdálená práce, tím jsou vývojáři spokojenější. Nejvíce se na dálku pracuje v Argentině, Mexiku a USA.

Nahoru

Příspěvky

Vývojáři mají nejraději Rust a nesnášejí Visual Basic
NULL 21. 03. 2016, 13:38:48
Odpovědět  Odkaz 
No, je to sice hezké ale má to jeden háček:
Pokud vývojáři chtějí dělat zajímavé věci, které jsou populární a hned jde vidět výsledek mezi lidmi, no to se nedivte, že mají rádi android nebo Node.js . Taky je mám rád a výše napsané to určitě splňují.
Ovšem třeba Matlab, vždyť to je úplně jiná kategorie pro úplně jiné použití. Právě přece mezi matematiky, fyziky ale i technickými obory jako letectví nebo automatizace (např. Matlab Simulink) je Matlab velmi efektivní, umožňuje nejpokročilejší simulace.

A to srovnání pak kulhá už jenom proto, protože Android a Node.js dělá spousta lidí, nepotřebujete na to mít obor a stačí na to pár návodů a hned můžete tvořit. Naopak pro Matlab musíte mít nějaký obor a zaměření, tomu rozumět a jako podpůrný prostředek používat Matlab, který je ano, málo user-friendly, ale o to víc profi. No to je pak překvapení, že třeba node je oblíbenější

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Axis Talk 2021