přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zimmermann: Telekomunikační operátoři by neměli sloužit vládám

Zimmermann: Telekomunikační operátoři by neměli sloužit vládám

Šifrování

Phil Zimmermann, tvůrce šifrovací technologie PGP, se ostře vyjádřil proti praxi, kdy telekomunikační operátoři napomáhají vládám v narušování soukromí uživatelů a k nemožnosti s ní přestat. Přirovnává ji k mylné víře, že jsou rajčata jedovatá.


Phil Zimmermann je znám především jako tvůrce šifrovací technologie PGP, která se (v podobě standardu OpenPGP a svobodné implementace GnuPG) hojně používá především v linuxovém světě. Dlouhodobě bojuje za svobodu komunikace a ochranu soukromí, přičemž často naráží na překážky kladené především orgány některých států.

Nyní se Zimmermann vyjádřil k praxi, která je leckde významně rozšířená – kdy telekomunikační operátoři aktivně napomáhají vládám ve sledování uživatelů Internetu a k dalším zásahům do jejich soukromí. „Dlouho dobu, sto let, kolem sebe telefonní společnosti po celém světě vytvářely kulturu, která je velmi kooperativní s vládami v narušování soukromí lidí. A tyto telefonní společnosti mají tendenci si myslet, že to jinak nejde – že tuto kulturu nemohou rozbít, že rajčata jsou jedovatá.“

Zimmermannova firmy Silent Circle byla v minulosti donucena ukončit poskytování svých služeb šifrované komunikace a vymazat všechna data. Nyní se snaží na poskytování takových služeb spolupracovat s nizozemským operátorem KPN. Měly by být dostupné v Nizozemsku, Belgii a Německu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


IOTOR

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Novinky provázející verzi 0.80 elektrotechnického software


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos