přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zimmermann: Telekomunikační operátoři by neměli sloužit vládám

Zimmermann: Telekomunikační operátoři by neměli sloužit vládám

Šifrování

Phil Zimmermann, tvůrce šifrovací technologie PGP, se ostře vyjádřil proti praxi, kdy telekomunikační operátoři napomáhají vládám v narušování soukromí uživatelů a k nemožnosti s ní přestat. Přirovnává ji k mylné víře, že jsou rajčata jedovatá.


Phil Zimmermann je znám především jako tvůrce šifrovací technologie PGP, která se (v podobě standardu OpenPGP a svobodné implementace GnuPG) hojně používá především v linuxovém světě. Dlouhodobě bojuje za svobodu komunikace a ochranu soukromí, přičemž často naráží na překážky kladené především orgány některých států.

Nyní se Zimmermann vyjádřil k praxi, která je leckde významně rozšířená – kdy telekomunikační operátoři aktivně napomáhají vládám ve sledování uživatelů Internetu a k dalším zásahům do jejich soukromí. „Dlouho dobu, sto let, kolem sebe telefonní společnosti po celém světě vytvářely kulturu, která je velmi kooperativní s vládami v narušování soukromí lidí. A tyto telefonní společnosti mají tendenci si myslet, že to jinak nejde – že tuto kulturu nemohou rozbít, že rajčata jsou jedovatá.“

Zimmermannova firmy Silent Circle byla v minulosti donucena ukončit poskytování svých služeb šifrované komunikace a vymazat všechna data. Nyní se snaží na poskytování takových služeb spolupracovat s nizozemským operátorem KPN. Měly by být dostupné v Nizozemsku, Belgii a Německu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...Public Relations

Data, umělá inteligence a automatizace v reálném čase. Salesforce přichází s přelomo­vou inovací, kterou brzy představí i v Praze

SFLUmělá inteligence, automatizace a postupující digitalizace se stávají běžnou součástí fungování podniků. Až 70 % interakcí se zákazníky se nyní odehrává digitálně.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »