přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zimmermann: Telekomunikační operátoři by neměli sloužit vládám

Zimmermann: Telekomunikační operátoři by neměli sloužit vládám

Šifrování

Phil Zimmermann, tvůrce šifrovací technologie PGP, se ostře vyjádřil proti praxi, kdy telekomunikační operátoři napomáhají vládám v narušování soukromí uživatelů a k nemožnosti s ní přestat. Přirovnává ji k mylné víře, že jsou rajčata jedovatá.


Phil Zimmermann je znám především jako tvůrce šifrovací technologie PGP, která se (v podobě standardu OpenPGP a svobodné implementace GnuPG) hojně používá především v linuxovém světě. Dlouhodobě bojuje za svobodu komunikace a ochranu soukromí, přičemž často naráží na překážky kladené především orgány některých států.

Nyní se Zimmermann vyjádřil k praxi, která je leckde významně rozšířená – kdy telekomunikační operátoři aktivně napomáhají vládám ve sledování uživatelů Internetu a k dalším zásahům do jejich soukromí. „Dlouho dobu, sto let, kolem sebe telefonní společnosti po celém světě vytvářely kulturu, která je velmi kooperativní s vládami v narušování soukromí lidí. A tyto telefonní společnosti mají tendenci si myslet, že to jinak nejde – že tuto kulturu nemohou rozbít, že rajčata jsou jedovatá.“

Zimmermannova firmy Silent Circle byla v minulosti donucena ukončit poskytování svých služeb šifrované komunikace a vymazat všechna data. Nyní se snaží na poskytování takových služeb spolupracovat s nizozemským operátorem KPN. Měly by být dostupné v Nizozemsku, Belgii a Německu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »