přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zimmermann: Telekomunikační operátoři by neměli sloužit vládám

Data&AI Forum 2020

Zimmermann: Telekomunikační operátoři by neměli sloužit vládám

Šifrování

Phil Zimmermann, tvůrce šifrovací technologie PGP, se ostře vyjádřil proti praxi, kdy telekomunikační operátoři napomáhají vládám v narušování soukromí uživatelů a k nemožnosti s ní přestat. Přirovnává ji k mylné víře, že jsou rajčata jedovatá.


Phil Zimmermann je znám především jako tvůrce šifrovací technologie PGP, která se (v podobě standardu OpenPGP a svobodné implementace GnuPG) hojně používá především v linuxovém světě. Dlouhodobě bojuje za svobodu komunikace a ochranu soukromí, přičemž často naráží na překážky kladené především orgány některých států.

Nyní se Zimmermann vyjádřil k praxi, která je leckde významně rozšířená – kdy telekomunikační operátoři aktivně napomáhají vládám ve sledování uživatelů Internetu a k dalším zásahům do jejich soukromí. „Dlouho dobu, sto let, kolem sebe telefonní společnosti po celém světě vytvářely kulturu, která je velmi kooperativní s vládami v narušování soukromí lidí. A tyto telefonní společnosti mají tendenci si myslet, že to jinak nejde – že tuto kulturu nemohou rozbít, že rajčata jsou jedovatá.“

Zimmermannova firmy Silent Circle byla v minulosti donucena ukončit poskytování svých služeb šifrované komunikace a vymazat všechna data. Nyní se snaží na poskytování takových služeb spolupracovat s nizozemským operátorem KPN. Měly by být dostupné v Nizozemsku, Belgii a Německu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Data&AI Forum 2020

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao