přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Tvůrce GnuPG děkuje za příspěvky

Tvůrce GnuPG děkuje za příspěvky

GnuPG

Projekt GnuPG po výzvě v článku na serveru ProPublica získal během jediného dne více peněz, než o kolik žádal pro roční financování vývoje. Aktuálně vybrané příspěvky dosahují skoro 200 tisíc eur, tvůrce děkuje všem, kteří přispěli.


Podobně jako OpenSSL, také další svobodný bezpečnostní projekt GnuPG (implementující nástroje pro šifrování a podepisování podle standardu OpenPGP), trpí dlouhodobě nedostatkem financí. Vývoj závisí prakticky na jednom člověku (Werneru Kochovi), kterého ale zatím nebylo možno zaplatit tak, aby se mu mohl věnovat naplno.

5. února vyšel na serveru ProPublica článek, jenž popisuje situaci projektu a vyzývá k podpoře. Výzva padla na úrodnou půdu, dárci již během jediného dne poskytli více než 120 tisíc eur, což je částka na financování ročního vývoje (část peněz pro současného tvůrce, většina pro nového vývojáře na plný úvazek). Ovšem není to vše – jednak příspěvky i nadále přibývají, takže vybrané peníze už se přibližují ke 200 tisícům eur. Pomoc ale přislíbily i další subjekty.

Například Core Infrastructure Initiative (která vznikla v podstatě v reakci na chybu Heartbleed u OpenSSL) poskytne 60 tisíc eur, Facebook a Stripe každý po 50 tisících a Wau Holland Stiftung 19 tisíc eur a 57 bitcoinů. Werner Koch děkuje všem dárcům, kteří svými příspěvky pomohli projektu GnuPG se posunout kupředu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...