přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Libor Šedivý

Libor Šedivý

libor_sedivy.jpg

Jmenuji se Libor Šedivý, je mi 23 let a momentálně studuji na ČZU v Praze. S počítači jsem se pomalu začal seznamovat již na konci éry MS-DOS, kdy se na scénu pomalu začal dostávat systém Windows od Microsoftu. Tento systém mě na rozdíl od MS-DOSu zaujal svým grafickým rozhraním, takže jsem u jeho jednotlivých verzí zůstal velmi dlouho, v podstatě až do doby Windows XP. Avšak na svém počítači jsem měl pouze systém Windows ME a na novou verzi XP jsem neměl peníze. A tak začala má cesta k linuxovým distribucím. Nyní vím, že jsem udělal krok správným směrem. V následujícím textu bych se proto s vámi rád podělil o své zkušenosti.


Už před několika lety jsem slyšel něco o tom, že existuje jakýsi alternativní systém zvaný Linux. V recenzi mě však odradil „nepřívětivý“ terminál a malá podpora grafických aplikací. Nicméně po nějaké době se mi do rukou dostalo takzvané live CD s linuxovou distribucí SUSE Linux. Jelikož jsem vždy měl rád testování různých programů apod., neváhal jsem a začal zkoušet práci s tímto systémem. Bohužel jsem tenkrát neměl na testování mnoho času, a tak jsem se vrátil zpět k Windows.

Avšak po nějaké době, kdy jsem občasně zkoušel různá další live CD a také třeba český Danix, jsem náhodou narazil na další distribuci s názvem Mandrake (dnes Mandriva). Jelikož se snadno dala instalovat a já už měl více zkušeností, nainstaloval jsem si tedy svůj první Linux do počítače. Pár dní mi vydrželo mé nadšení, ale po nějaké době, kdy jsem nemohl vyřešit některé nesrovnalosti, jsem se postupně opět vrátil k Windows. Přechod na novou Mandrivu také nepomohl, ale systém obecně mě již zaujal tak, že jsem jen tak ze zvědavosti začal prohlížet stránky jiných distribucí.

Po velmi krátkém hledání jsem narazil na české stránky Ubuntu. Už fórum mě velmi zaujalo a to nemluvím ani o propracované wiki, kde bylo a je mnoho návodů, a to přímo v češtině, což ocení i zkušený uživatel. Netrvalo dlouho a už jsem měl na počítači nainstalován nový operační systém. Ubuntu mě natolik zaujalo, že jsem systém Windows časem prakticky přestal používat a nyní téměř výhradně používám právě tuto distribuci. Vím, že existují i další distribuce, některé i více podobné Windows – s prostředím KDE, ale mně naopak vyhovuje jednoduchost a použitelnost Ubuntu. V poslední době si ověřuji, že tato distribuce je vhodná i pro pokročilé uživatele, stačí jen chtít.

Čím Linux zaujal?

A čím mě Linux vlastně zaujal a co na něm mám nejraději? To je vcelku těžká otázka. Především oceňuji rozsáhlou nabídku často kvalitních programů, které jsou v dnešní době již na velmi slušné úrovni. Jejich drtivá většina je zdarma a dokonce je u některých možno upravovat i kód, což ale moc nevyužívám. Velká většina dnešních distribucí používá vlastní balíčkovací systém, takže nainstalovat program je jednoduché i pro naprostého laika. Velké množství programů bývá už v nabídce distribuce, takže nemusíte neustále hledat po internetu a stačí si je vyhledat v seznamu. Není zde těžké si také vytvořit vlastní program, což jsem využil, když mi v systému chyběla možnost zobrazit si svátky a narozeniny mých příbuzných přesně dle mého specifického požadavku.

Další věcí, které jsem se obával při provozu Linuxu, byla správa multimédií. Dnes již opravdu není problém si na systému pustit písničku třeba ve formátu MP3 či mnoha dalších, video a fotky též nejsou žádným problémem. Máte iPod nebo telefon s podporou mass storage? Není nic jednoduššího než si přetáhnout své skladby do těchto zařízení a pak je poslouchat ve vysoké kvalitě. V této oblasti Linux již dávno dotahuje své rivaly a troufám si tvrdit, že časem bude ještě na lepší úrovni.

Co je pro mě také velmi důležité, je kancelářský balík. Ani v tomto nemohu být zklamán. Osobně používám OpenOffice.org. Lze v něm otevřít prakticky libovolné textové, tabulkové, obrázkové, prezentační a další soubory, které využiji nejen při práci. Bohužel se pořád setkávám s částečnou nekompatibilitou se soubory z kancelářského balíku MS Office, ale věřím, že schválení nových formátů (ODF, ale i OOXML od MS) a otevření dalších formátů MS přispěje k lepší komunikaci s úřady a dalšími institucemi.

Co se týče internetu, tam je Linux doslova králem. Už od počátku byl vyvíjen jako víceuživatelský a s velmi dobrou podporou síťového prostředí. Kdo má rád prohlížeč Firefox či Operu, jistě uvítá jejich dostupnost i na tomto operačním systému. Weboví vývojáři dokonce dokáží zprovoznit i Internet Explorer, ale tuto možnost moc nedoporučuji. Samozřejmě existuje i celá další škála alternativ k těmto programům, avšak to je v Linuxu skoro pravidlem.

Co se týče pošty, tak já osobně používám Thunderbird od Mozilly, na velmi dobré úrovni je ale i výborný Evolution, který je mimochodem součástí Ubuntu. Na komunikaci pomocí IM sítí používám klient Gajim pro protokol Jabber a díky transportu mohu psát i do jiných sítí – ICQ, MSN a dalších. Pro ICQ zde existují také klienti, avšak ti nejsou (ostatně jako i ti pro Windows), oficiální (kromě ICQ klienta samotného). Možností práce na internetu je spousta, to by bylo na celý další článek. Jen dodám, že Java a Flash na Linuxu jedou stejně dobře jako na jiných platformách. Posledním bonbónkem je pak to, že v tomto systému prakticky nenarazíte na viry (to vím i z osobní zkušenosti) a pád systému je opravdu výjimkou.

Není sice úplně dokonalý, ale...

Abych Linux jen nechválil, musím podotknout, že některé věci mi nešly zrovna tak, jak bych si přál. Šlo především o podporu mé wifi karty a grafické karty. Zprvu toto nastavení bylo vskutku složité, ale s každou novou verzí distribucí se podpora lepší, takže už nyní jsem schopen bez větších zásahů nastavit si plné rozlišení na mém širokoúhlém monitoru. Podpora wifi adaptérů se také zlepšila, přesto jsem však nucen stále používat ovladač pro Windows pomocí speciálního programu. Jsem optimista a věřím, že i tyto problémy brzy odpadnou. Největší problém však je, že výrobci ovladače pro Linux prakticky nedodávají, ale čím dál častěji se začínají objevovat světlé výjimky a věřím, že tento vývoj bude nadále pokračovat.

Na závěr bych chtěl dodat, že dnes už bych si práci na počítači bez Linuxu ani nedovedl představit. Ani jsem zde neuvedl všechny funkcionality systému, které používám (psaní dokumentů a tvorba webových stránek, konvertování multimédií, práci s terminálem, prohlížení internetu, správa u úprava fotografií, občasná tvorba skriptů, chatování, poslouchání hudby a internetových rádií a mnoho mnoho dalšího), ale zdá se, že dnešní moderní linuxové distribuci jsou připravený pro běžné uživatele. O tom jsem se také nedávno přesvědčil, když jsem kamarádovi nainstaloval Ubuntu a druhý den ho vidím, jak si ve škole vesele zapisuje v OpenOffice.org vykládanou látku – a to Linux nikdy nepoužíval. Také můj otec začal používat Linux na svém počítači (neměl pro Windows ovladač pro síťovou kartu, ale Ubuntu ji umí používat) a nyní je, zdá se, spokojen. I můj bratr plně přešel na Linux a o jiném operačním systému už ani nepřemýšlí.

Tímto textem jsem vám nechtěl říci „Linux je skvělý, přestaňte používat ostatní operační systémy“, ale to, že je to systém, který mám rád, který se mi dobře používá a který je dobré vyzkoušet, pokud vám ten váš nevyhovuje. Je to čistě na vás. O praktické využitelnosti tohoto systému mě totiž přesvědčily dva roky jeho intenzivního používání.

Nahoru

Odkazy

Příspěvky

obnova dat?
jirka 4. 06. 2018, 05:51:35
Odpovědět  Odkaz 
Stačilo najet na jejich web a zahlédnout čtyři hnusné čtverečky. Ti mastilové umí jen s windousy (se mi zdála podezřelá už fotka krabicové verze) a omylem to portovali i na Appla.

Navíc ve free verzi je omezení 500MB a při povolené sdílení 2GB.
Linux Mint 18.3.Sonya x64 vs Mint 19 TARA - beta x64
Vladimír Bibza Ing. 11. 06. 2018, 09:04:01
Odpovědět  Odkaz 
Stroj EP45 DDR3/1600 Q9400 na 3,2Ghz

1. Sonya inštalácia z USB bez problémov virtual Windows 7x64 Pro bez problémov
2. Sonya 3 zariadenia nerozpoznala WEB kameru,príd. Ser/paralel dosku, prid. sieť, kartu.
3. Sonya skvelá rýchla na SSD DATA 128, OK aktualizácie, Vizuál, Office 5 výborný
4. Rozpoznava tlačiarne HP LaserJet6P, nutno vyskúšať rôzne ovl.tlačí teraz OK
5. Negat. pri akejkoľvek zmene čohokoľvek pýta heslo správcu dá sa pochopiť prečo
6. Celkové hodnotenie veľmi dobré - budem testovať sieťové služby cez Sambu.
7. Tara beta x64 inštalácia z USB OK, vizuál OK, office 5 OK, ostatné s problémami beta verzia mi pripadá ako keby nemala spustené podporné programi, ovládače, proste beta. Rozdiel v rýchlosti som extra nezaznamenal.

PS: U mňa zatiaľ Sonya vyhráva.
vbibza@centrum.sk
Steam na Linuxu
d3ad3ditzz 24. 06. 2018, 14:20:37
Odpovědět  Odkaz 
Po každém spuštění přes teminál se stane tohle:

d3ad3ditzz@kali:~$ steam
Repairing installation, linking /home/d3ad3ditzz/.steam/steam to /home/d3ad3ditzz/.local/share/Steam
Running Steam on kali kali-rolling 64-bit
STEAM_RUNTIME is enabled automatically
Installing breakpad exception handler for appid(steam)/version(0)
/home/d3ad3ditzz/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam: symbol lookup error: /usr/lib/i386-linux-gnu/libxcb-dri3.so.0: undefined symbol: xcb_send_request_with_fds
/home/d3ad3ditzz/.local/share/Steam/steam.sh: řádek 444: žádná shoda: ssfn*
d3ad3ditzz@kali:~$


U linuxu jsem relativně nováček takže s mnoha komandy jsem seznámen ale s tímhle si nevím rady. OS je založen na Debian 9.
linux
dub 25. 06. 2018, 13:05:31
Odpovědět  Odkaz 
Ano-protože linux...naprostá šitovina.
RadioTray
D.M. 2. 12. 2018, 11:25:52
Odpovědět  Odkaz 
Ahoj,
zdravím všechny spokojené uživatele prográmku RadioTray_ http://radiotray.sourceforge.net .
Níže přikládám odkaz ke stažení aktualizovaného seznamu stanic.
Po stažení se seznam zkopíruje do skryté složky: user/.local/share/radiotray a původní "bookmarks.xml" se přepíše.
Tak ať Vám seznam slouží k Vaší spokojenosti, D.M.

https://uloz.to/!9IgRI8pkDzWx/bookmarks-xml
Vektorove vypocty umoznuje i R
xerostomus 13. 02. 2019, 21:50:57
Odpovědět  Odkaz 
Vektorove vypocty umoznuje i statisticky program R. V tom se dela docela dobre, ale je to prevazne prikazova radka a programovani. Coz mne osobne nevadi, ale nekdo prska.
OTASKA
STANDA RACEK 20. 03. 2019, 12:41:31
Odpovědět  Odkaz 
DOBRI DEN CHCI SE ZEPTAT JESTLI TADY JDE I VIDEO HRA MINECRAFT BUDU OPRAVDU RAT ZA OTPOVED BRZI PROSIMAHOJ.
ZDRAVI STANDA RACEK
otazka
Jirka kral 20. 03. 2019, 12:43:47
Odpovědět  Odkaz 
Dobry den,
chci se zeptat jestli zde budu moct i streamovat GTA 5,byl jsem totiz YOUTUBER a chtel bych opet zacit vite?? budu rad za otazku dik
Práce v IT
Kubisek 13. 11. 2019, 16:35:22
Odpovědět  Odkaz 
Zdarec hledám novou práci v oboru IT v Praze, hodně toho umím, a co neumím se naučím, poradíte mi prosím, kde se dá slušně vydělávat?
Freerapid nejde na LUBUNTU 18.04
Zdeněk 19. 11. 2019, 15:50:52
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím,

nejde mi freerapid v 0.9u4, skončí to chybovými hláškami.
Ve spoutěcím scriptu je hláška:
FRD requires Sun Java 6, NO Shity GCJ, NO buggy OpenJDK, but Sun Java 6!

Chybové hlásky:
./frd.sh: 19: [: openjdk: unexpected operator
./frd.sh: 21: [: openjdk: unexpected operator
./frd.sh: 25: [: openjdk: unexpected operator
./frd.sh: 27: [: openjdk: unexpected operator
./frd.sh: 31: [: openjdk: unexpected operator
./frd.sh: 33: [: openjdk: unexpected operator
./frd.sh: 37: [: openjdk: unexpected operator
WARNING: An illegal reflective access operation has occurred
WARNING: Illegal reflective access by com.jtattoo.plaf.DecorationHelper (file:/home/virhundo/aplikace/freerapid/lookandfeel/JTattoo.jar) to method sun.awt.X11.XToolkit.isFrameStateSupported(int)
WARNING: Please consider reporting this to the maintainers of com.jtattoo.plaf.DecorationHelper
WARNING: Use --illegal-access=warn to enable warnings of further illegal reflective access operations
WARNING: All illegal access operations will be denied in a future release

Já mám:
openjdk version "11.0.4" 2019-07-16
OpenJDK Runtime Environment (build 11.0.4+11-post-Ubuntu-1ubuntu218.04.3)
OpenJDK 64-Bit Server VM (build 11.0.4+11-post-Ubuntu-1ubuntu218.04.3, mixed mode, sharing)

Takže mám smůlu?
Lukáš Novák Dotaz: USB Bluetooth 4.0 adaptér - Linux kompatibilní - Prosím o radu výběru
Lukáš Novák 2. 02. 2020, 10:11:01
Odpovědět  Odkaz 
Ahoj,

mohl bych se zeptat prosím, jaký byste mohli doporučit Linux kompatibilní USB Bluetooth 4.0 adaptér.

Dostupný na našem on-line trhu (nerad objednávám z Číny).

Jádro / Distribuce: 4.19.0-6-amd64 / Debian GNU/Linux 10 Buster

Děkuji za případnou radu a přeji pěkný den.

lukaz
Advertising opportunity for WEBSITE
Danil Gurin 4. 02. 2020, 11:48:45
Odpovědět  Odkaz 
Hi,My name is Danil and I am a media buyer/planner represent AdBrainer. I found your website among others to have the traffic and audience we are currently looking for to advertise and promote a set of high paying and premium display campaigns.If this strikes as something you might be interested in, please don't hesitate to drop me a line.
Debian 10
Richard 24. 02. 2020, 01:22:34
Odpovědět  Odkaz 
Ahoj,

Prosím o vysvětlení. Nainstaloval jsem Debian 10.3 server a při zakládání skupiny, bash nezna příkaz addgroup, jen když jsem v adresaři /usr/sbin# a dám příkaz ./addgroup [skupina] tak to provede. Jsem začátečník v Linuxu a trochu jsem z toho zmatený, v Ubuntu tento příkaz normálně funguje.

Děkuji za odpověď
Richard
Salih Agenter commission based business
Salih Agenter 13. 03. 2020, 10:21:42
Odpovědět  Odkaz 
Agenter is the best place for anyone who wants to earn more money online. Here you can make money in the form of commission by working for the business offers or referring them to the right individuals. You can also help others to make money online by referring to the leads. For more information commission based business
RasovskyM.cz - Nabízím programování webových aplikací, webových stránek - Brno a okolí
Martin Rašovský 3. 08. 2020, 13:18:59
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den - chci využít tohoto fóra a prezentovat své služby:

V Brně a celé České republice poskytuji služby vývoje webových stránek na míru dle Vašich požadavků. Garantuji rychlé a kvalitní řešení za rozumnou cenu. Realizuji jak menší úpravy na webových stránkách, tak i kompletní webové aplikace.

Telefon: +420 605 219 155

Email: rasovsky.mar@gmail.com

Web: https://www.rasovskym.cz/

Ceník: Prezentační web statický do 3500,- . Prezentační web se správou obsahu do 10 000,- . Kompletní webové aplikace (např. e-shop, inzertní portál...) vždy dohodou po zaslání podrobného zadání na email.

Podrobné informace naleznete na mých webových stránkách. Jsem k dispozici po-pá 9-17h na telefonu či email, osobní konzultace možná v Brně.
Jaký linux pro Intel NUC
Slávek 19. 10. 2020, 11:18:36
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den,
mám prosbu dotaz. Jsem laický uživatel linuxu už pár let. Mám mini PC Intel NUC7CJYH, 4GB ram a počítač mám 2 roky, užívám jej pouze na surfování po internetu. Po koupi jsem do něj na instaloval Linux Mint (tuším verzi 17) a vše makalo svižně přes rok zcela bez problému, dokonce jsem v něm měl playonlinux kvůli práci s MS Word Excel atd.. Osudový moment přišel když si k PC sedla mamka a během práce ho dala uspat, bohužel ho uspala úplně a já musel kupovat nový HDD. Od té doby jsem linux nainstaloval asi 3x,teď mám verzi Tricia 19.3, a vyskytuje se nový stejný problém. Po pár týdnech PC začne pomalu nabíhat a trvá velmi dlouho a také se mi často stává , že vytuhne při otevření více oken ve firefoxu,navíc jsem si všiml,že často nemůže najít připojení k internetu(i přes kabel) přestože na normálním tabletu ze stejného připojení ve stejnou chvíli internet jede normálně. Koukal jsem na doporučení Intelu tam doporučuje Ubuntu 16.02 LTS nebo Clear Linux. Jde mi opravdu jen o bezpečné surfování, a možnost playonlinux,prostředí mint mi vyhovovalo. Jakou byste mi doporučili verzi?Klidně bych si nainstaloval starou,ale nevím zda je to bezpečné a zda to nepřidusí nové aktualizace.. Nebo nějaká lite verze? Chci dokoupit ram aby byla 8B.Děkuji za jakýkoli nápad a radu
Monitorování sítě, chyb a služeb na VPS
Michal 8. 03. 2021, 17:28:09
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den,

máte nějaký tip, na sw k monitorování sítě a chyb na cca 8 serverech v jedné síti.
Něco jako ntopng.
Pro představu na routeru běží pfSense, za ním je reverse prozxy (nginx) která obstarává předávání http požadavků na
jednotlivé VPS + řeší certifikaci (LetsEncrypt) V síti běží obvykle Debiany a 1x Ubuntu server.

Děkuji.
assignment help
Jose anthony 4. 09. 2021, 11:52:34
Odpovědět  Odkaz 
Looking for online writing assignments? We provide assignment help service for students. We have been catering to the brand alliance needs of the students. I recommend you to visit our website to get the best help for your best assignment service.
Dotaz - přenositelnost
Franta 19. 10. 2021, 19:01:59
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat: je tato licence přenostitelná?
Ve staré virtuálce odinstaluji a na nové znovu aktivuji?
Pokud ne, tak chápu dobře, že je doživotní pouze po dobu "života" HW (vHW) na kterém byla aktivována?
Díky za odovědi.

Franta
zxc
LivTremond 7. 12. 2021, 12:52:45
Odpovědět  Odkaz 
zxc
paper writing servic
LivTremond 7. 12. 2021, 12:53:30
Odpovědět  Odkaz 
paper writing service
dotaz na MX linux
Zdeněk Makeš 19. 04. 2022, 17:04:50
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den,
jsem běžným, sice ne moc znalým uživatelem práce s počítačem s Win10.
Chci si vyzkoušet event. začít pracovat s linuxem a vybral jsem si MX Linux 21.1.x64xface.
Použil jsem spouštěcí USB vyrobené pomocí Rufus. Běžně šlo vše nabootovat a spustit včetně
výběru jazyka v začátku spouštění a i dále celý program.
Následně jsem ale chtěl ještě vyzkoušet jiné distribuce a tak jsem na jinou větší flešku nainstalovat pomocí multibootu Yumi ze stejného zdroje s naprosto stejným nastavením počítače stejnou distribuci MX. a ještě jednu další (Mint) Při bootování šlo vše v pohodě i s výběrem distribuce. Po vybrání MX se běžně začala spouštět, ale nebyla zde v začátku nabídnutá možnost výběru jazyka, jako tomu bylo z běžné flešky. Zde byla pouze fixně angličtina. Kontrolní instalace samotné MX dopadla stejně špatně. Zkoušel jsem i jiné multiboot programy a u všech byl výsledek stejně vadný.
Došel jsem tedy k závěru, že příčina problému je nejspíše v multibootovacích programech.
Chtěl bych se ale raději ujistit, zda mi někdo poradí jesgtli není problé jinde.
Děkuji za ochotu.
SITUS JUDI IDN PLAY
RACUN88 14. 05. 2022, 13:51:34
Odpovědět  Odkaz 
racun88 adalah sebuah situs judi online yang banyak memiliki keuntungan
optour33.com-오피투어
optour33.com-오피투어 20. 05. 2022, 01:58:35
Odpovědět  Odkaz 
optour33.com-오피투어
optour33.com-오피사이트
optour33.com-오피정보사이트
optour33.com-강남오피
optour33.com-강북오피
optour33.com-경기오피
optour33.com-강원오피
optour33.com-충남오피
optour33.com-전남오피
optour33.com-전북오피
optour33.com-경북오피
optour33.com-경남오피
optour33.com-충북오피
optour33.com-제주오피
optour33.com-서울오피
optour33.com-인천오피
optour33.com-충청오피
optour33.com-경상오피
optour33.com-전라오피
optour33.com-광주오피
optour33.com-의정부오피
optour33.com-이천오피
optour33.com-일산오피
optour33.com-부천오피
optour33.com-신림오피
optour33.com-천안오피
optour33.com-청주오피
optour33.com-서산오피
optour33.com-용인오피
optour33.com-수원오피
optour33.com-안양오피
Dissertation Introduction
Maks Romanov 6. 06. 2022, 07:19:41
Odpovědět  Odkaz 
The main purpose of writing an introduction is for the dissertation author to announce in advance that the reader has the knowledge necessary to understand the dissertation. The introduction should, if possible, contain only a brief informative section on the reasons for choosing the topic and the circumstances of the birth of the dissertation. The introduction also plays a more important role. The introduction introduces the elaborated topic, the main question to be answered, and the system of context in which the issue is raised becomes interpretable. The historiography of the issue is also here, the study is still short summary. It may contain information about the author or authors under study, indicate the boundaries of the topic (what is being discussed, what is not) and a brief description of the main sources used in the preparation of the dissertation. In addition to describing the topic and history of the study, the third topic that an introduction can cover is methodology (research methodology, i.e. theoretical discussion of the methods used) and methodology (presentation of the procedures and techniques used). If you are weak in methodology, ask the thesis writer help. However, such an explanation should not be too lengthy and detailed, but should be short in proportion to the length of the dissertation. The introduction is typographically the same as the explanation (see below). Explanation Explanation is the most important part of the dissertation, which contains meaningful statements and thoughts of the author of the dissertation. The explanation can be supplemented with notes and illustrations (tables, figures, graphs, maps, drawings, notes, etc.). If the explanation is inaccurate, meaningless, empty, boring, then the thesis is not good, it is worth a lot. Applications (and notes) are only "servants" of the explanation, without they are worth nothing. That is why we always formulate an explanation when writing a dissertation and first, working out what needs to be said is above all. The explanation should be broken down into regularity, headings, paragraphs, and main points.
2022 WATCH ONLINE
2022 WATCH ONLINE 28. 06. 2022, 19:08:21
Odpovědět  Odkaz 
https://www.amazon.com/WATCH-Thor-Thunder-Online-123movies/dp/B0B52CBHSG
https://www.amazon.de/WATCH-Thor-Thunder-Online-123movies/dp/B0B52CS4NT
https://www.amazon.ca/WATCH-Thor-Thunder-Online-123movies/dp/B0B52CZ393
https://www.amazon.co.uk/WATCH-Thor-Thunder-Online-123movies/dp/B0B52CGP3Z
https://www.amazon.com.au/WATCH-Thor-Thunder-Online-123movies/dp/B0B52F21CL
https://colab.research.google.com/drive/1AqXc7ZPT15Qkib4mNNS6uQXprxVLIqJ3?usp=sharing
https://smlnj-gforge.cs.uchicago.edu/snippet/detail.php?type=snippet&id=6959
https://smithonline.smith.edu/mod/forum/discuss.php?d=12216
https://ourbelovedkin.com/caceane/cours-universitaires-en-ligne
http://topurls.xyz/educare-i-consumatori-puo-tradursi-in-successo-di-affiliazione
https://www.hybrid-analysis.com/sample/796731805e23fd42c6ecd25f488b27b1df5a109dc83a8b1d3ac7e81857032cc8
https://symbiota.mpm.edu/checklists/checklist.php?cl=5239&emode=1
http://wh974024.ispot.cc/haluatko-vaivaton-koulutuksen-matkustaa-usein/
https://teachin.id/blogs/128232/Ingin-Pendidikan-yang-Mudah-Sering-Bepergian
https://godselectpeople.ning.com/forum/topics/vmbvcsmahdgkhf
https://ctxt.io/2/AADgZidjFg
https://geany.org/p/OtepT/
http://cpp.sh/8tbz4
https://dotnetfiddle.net/Lal5n6
https://jsitor.com/z79-5DOKG
https://c.realme.com/id/post-details/1541733736469856256
2022 WATCH ONLINE
2022 WATCH ONLINE 28. 06. 2022, 19:08:57
Odpovědět  Odkaz 
https://www.amazon.com/WATCH-TOP-GUN-Maverick-123movies/dp/B0B544X3WC
https://www.amazon.de/WATCH-TOP-GUN-Maverick-123movies/dp/B0B543MC3H
https://www.amazon.ca/WATCH-TOP-GUN-Maverick-123movies/dp/B0B545VFVV
https://www.amazon.co.uk/WATCH-TOP-GUN-Maverick-123movies/dp/B0B542C1RC
https://www.amazon.com.au/WATCH-TOP-GUN-Maverick-123movies/dp/B0B542M2KG
https://www.amazon.com/Watch-Top-Gun-Maverick-Blu-ray/dp/B0B53LLR45
https://www.amazon.de/Watch-Top-Gun-Maverick-Blu-ray/dp/B0B53LKTJM
https://www.amazon.ca/Watch-Top-Gun-Maverick-Blu-ray/dp/B0B53LP196
https://www.amazon.co.uk/Watch-Top-Gun-Maverick-Blu-ray/dp/B0B53LCKH8
https://www.amazon.com.au/Watch-Top-Gun-Maverick-Blu-ray/dp/B0B53LK7N5
https://www.amazon.com.au/Full-Watch-Top-Gun-Maverick/dp/B0B543XM7K
https://colab.research.google.com/drive/1cFUB3ZBOtjjQt7TLW4HhhipXChcDxz5z?usp=sharing
https://biocoll.inhs.illinois.edu/portal/checklists/checklist.php?cl=9404&emode=1
https://warengo.com/stories/176273-willst-du-eine-muehelose-bildung-reisen-sie-oft
https://godselectpeople.ning.com/forum/topics/hjkhgfljhdljh
https://jsitor.com/uDTWpBF1T
https://dotnetfiddle.net/huopWF
http://cpp.sh/2klv2
https://geany.org/p/u5pO2/
https://ctxt.io/2/AADgbrFJFghttps://c.realme.com/id/post-details/1541734354517327872
2022 WATCH ONLINE
2022 WATCH ONLINE 1. 07. 2022, 02:14:15
Odpovědět  Odkaz 
https://www.amazon.com/Full-Watch-Top-Gun-Maverick/dp/B0B544ZQ33
https://gpc.wustl.edu/files/formidable/7/top-gun-maverick-0nline-at-h0me-31dbb8.pdf
https://gpc.wustl.edu/files/formidable/7/Top-Gun-Maverick-Tom-Cruise-1st-July-ce96d0.pdf
https://www.autmhq.org/profile/top-gun-maverick-tom-cruise-1st-july-ce96d0/profile
https://www.cityballetsf.org/profile/0fficial-top-gun-maverick-tom-cruise-1st-july-0nline/profile
https://www.renegadepawsrescue.org/profile/full123movies-top-gun-maverick-w4tch-0nline-1stjuly2022/profile
https://c.realme.com/id/post-details/1542624416830410752
https://sway.office.com/tYSCL0hPwbQRl5Um?Top-Gun-Maverick-Tom-Cruise-1st-July
https://www.scoop.it/topic/top-gun-maverick-tom-cruise/p/4133650581/2022/07/01/top-gun-maverick-2022-v-i-e-r
https://www.colorado.edu/ocg/sites/default/files/webform/bilden-sie-sich-weiter.pdf
https://yamcode.com/vy9mt5h9ql
https://geany.org/p/WtkOy/
https://geany.org/p/fsfpf/
https://jsitor.com/l21pjOW-MS
https://dotnetfiddle.net/cKVmXR
http://cpp.sh/2yhkf
https://education.com.se/uddan-dig-selv-til-at-fa-succes-med-internetmarkedsforing/
https://buyglovesonlineinbulk.com/leer-jezelf-om-te-slagen-in-internetmarketing
https://podcasts.apple.com/us/podcast/delok-pelem-roberto-solanas-podcast/id1632513320
https://c.mi.com/thread-4098231-1-1.html
https://groups.google.com/g/ngamazonk-com/c/73JJULKioqg
https://podcasts.google.com/search/ngamazonk
https://podcasts.google.com/search/enzy%20storia
https://podcasts.google.com/search/ngaturaken
2022 WATCH ONLINE
2022 WATCH ONLINE 4. 07. 2022, 00:05:50
Odpovědět  Odkaz 
https://data.cese.nsw.gov.au/data/uploads/user/2022-07-03-192116.363224educar0448.html
https://data.cese.nsw.gov.au/data/uploads/user/2022-07-03-194205.154462where-to-watch-top-gun-maverick-2022-online-full-at-home.html
https://data.cese.nsw.gov.au/data/uploads/user/2022-07-03-194638.326590where-to-watch-thor-love-and-thunder-2022-online-full-at-home.html
https://data.cese.nsw.gov.au/data/uploads/user/2022-07-03-195400.254110where-to-watch-dragon-ball-super-hero-2022-online-full-at-home.html
https://data.cese.nsw.gov.au/data/uploads/user/2022-07-03-200041.653574where-to-watch-minions-the-rise-of-gru-2022-online-full-at-home.html
https://data.cese.nsw.gov.au/data/uploads/user/2022-07-03-200814.363344where-to-watch-jurassic-world-dominion-2022-online-full-at-home.html
https://data.cese.nsw.gov.au/data/uploads/user/2022-07-03-201428.008517where-to-watch-the-black-phone-2022-online-full-at-home.html
https://data.cese.nsw.gov.au/data/uploads/user/2022-07-03-201802.418091where-to-watch-elvis-2022-online-full-at-home.html
https://geany.org/p/Zo8Fc/
http://cpp.sh/4e66q
https://dotnetfiddle.net/clXpdD
https://jsitor.com/Qzc7mE8LrD
https://yamcode.com/5tnodocwqg
https://ide.geeksforgeeks.org/a4cb65c5-f065-4311-b928-b163c38ff4e0
https://codebeautify.org/htmlviewer/y22a5ccf4
https://paiza.io/projects/kzvhL3Xe_CJbmGPBq8ubPQ
https://c.mi.com/thread-4100002-1-1.html
https://groups.google.com/g/nicolo-berela?pli=1
https://gamerch.com/robert-novoski/
https://education.com.se/hay-cosas-que-debe-buscar-al-considerar-la-educacion/
https://techplanet.today/post/consejo-de-educacion-y-capacitacion-a-distancia
2022 WATCH ONLINE
2022 WATCH ONLINE 4. 07. 2022, 11:02:29
Odpovědět  Odkaz 
https://www.womenforwardinternational.org/profile/w4tch-top-gun-maverick-2022-0nline-fu11/profile
https://www.womenforwardinternational.org/profile/thor-love-and-thunder-full-at-home/profile
https://www.womenforwardinternational.org/profile/dragon-ball-super-super-hero-full-at-home/profile
https://www.womenforwardinternational.org/profile/2022streamingonline/profile
https://www.anats.org.au/profile/where-to-watch-top-gun-maverick-at-home/profile
https://www.anats.org.au/profile/where-to-watch-thor-love-and-thunder-athome/profile
https://www.anats.org.au/profile/where-to-watch-dragon-ball-super-hero-at-home/profile
https://www.anats.org.au/profile/fullstreamingonline/profile
https://www.pawscienda.com/profile/how-to-watch-top-gun-maverick-onlin3-athome/profile
https://www.pawscienda.com/profile/how-to-watch-thor-love-and-thunder-onlin3-at-home/profile
https://www.pawscienda.com/profile/how-to-watch-dragon-ball-super-hero-onlin3-at-home/profile
https://www.pawscienda.com/profile/athomestreamingonline/profile
https://www.fcswashington.com/profile/123m0vies-w4tch-top-gun-maverick-0nline-3dmovies/profile
https://www.fcswashington.com/profile/123m0vies-w4tch-thor-love-and-thunder-0nline-3dmovies/profile
https://www.fcswashington.com/profile/123m0vies-w4tch-dragon-ball-super-hero-0nline-3dmovies/profile
https://www.fcswashington.com/profile/123m0viesstreamingonline/profile
https://www.football.texastech.com/profile/celica-caceane/profile
https://www.football.texastech.com/profile/robert-novoski/profile
https://www.football.texastech.com/profile/teselkampret/profile
https://www.football.texastech.com/profile/tersengat/profile
https://geany.org/p/oUUDT/
http://cpp.sh/8h4aa
https://dotnetfiddle.net/aHKjnF
https://ide.geeksforgeeks.org/d296d916-13c0-46c8-bbf7-1198de21bc90
https://pastebin.com/0N0apmQf
https://codebeautify.org/htmlviewer/y22cd7949
https://jsitor.com/NOfDuAjt6N
https://yamcode.com/1vbmiz9xds
https://techplanet.today/post/edukacja-dla-xxi-wieku-aka-the-hub-propozycja
https://writeonwall.com/jak-realizujemy-te-wizje/
https://dailybusinesspost.com/edukacja-online-staje-sie-w-tym-scenariuszu-nieunikniona/
https://blog.ineuron.ai/Od-bardzo-wczesnej-historii-Ameryki-pedagodzy-TUPrja97Gl
https://education.com.se/internet-stal-sie-nieoficjalna-metoda/
https://gamerch.com/ngaturaken/entry/372017
2022 WATCH ONLINE
2022 WATCH ONLINE 7. 07. 2022, 00:02:09
Odpovědět  Odkaz 
https://www.postman.com/b0b52cbhsg/workspace/watch-thor-love-and-thunder-online-full-123movies-hd-free/overview
https://www.chambersingers.org/profile/thor-love-and-thunder-full-at-home/profile
https://www.thepuenteproject.org/profile/thor-love-and-thunder-full-123m0vies/profile
https://www.arborbrewing.in/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-sub-eng-at-home/profile
https://www.namisf.org/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-sub-eng-athome/profile
https://www.football.texastech.com/profile/thor-love-and-thunder-0nline-at-home/profile
https://www.postman.com/b0b52cbhsg/workspace/where-to-watch-thor-love-and-thunder-2022-online-on-123movies/overview
https://www.birmn.com/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-sub-eng/profile
https://www.firstcrcdenver.org/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-sub-eng-123m0vies/profile
https://www.asierugby.com/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-sub-eng-at-home-123m0vies/profile
https://www.katechazarreta.com/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-123m0vies/profile
https://www.pisquare.com.tw/profile/123m0vies-thor-love-and-thunder-full-movie-sub-eng-at-home/profile
https://www.postman.com/b0b52cbhsg/workspace/watch-thor-love-and-thunder-full-movie-free-download/overview
https://www.ywlc.org.sg/profile/123m0vies-thor-love-and-thunder-full-movie-0nline/profile
https://www.labeveryday.com/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-sub-eng/profile
https://www.optionsveterinarycare.org/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-sub-eng-redditathome/profile
https://www.hitocan.jp/profile/thor-love-thunder-2022-gomovies4k/profile
https://www.the1nteger.tv/profile/thor-love-thunder-2022-0nline-full-123m0vies/profile
https://www.lauversmennonitechurch.org/profile/thor-love-thunder-2022-0nline-full-123m0vies/profile
https://www.snatamkaur.com/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home/profile
https://www.shopmelwood.ch/profile/thor-4-love-and-thunder-2022-film-deutsch/profile
https://www.mammothfilmfestival.org/profile/thorloveandthunder2022fullmovie/profile
https://biocoll.inhs.illinois.edu/portal/checklists/checklist.php?cl=9929
https://botanydb.colorado.edu/checklists/checklist.php?cl=11467
https://prc-symbiota.tacc.utexas.edu/checklists/checklist.php?cl=3063
https://buyglovesonlineinbulk.com/les-diplomes-deducation-des-adultes-vous-conviennent-ils
https://arienhost.com/les-programmes-diplomants-sont-concus-pour-les-instructeurs/
http://miraclelineage.xyz/les-professionnels-devoues-a-leducation-des-adultes/
https://dailynewpost.xyz/sind-erwachsenenbildungsstudiengange-das-richtige-fur-sie/
https://education.com.se/associate-abschlusse-konzentrieren-sich-hauptsachlich/
http://theprofessionguru.com/article/i-titoli-di-studio-per-adulti-sono-adatti-a-te
https://blog.ineuron.ai/I-diplomi-di-associato-si-concentrano-principalmente-uVyDS3Fr7b
https://ameblo.jp/yinileon/entry-12752152512.html
https://dailybusinesspost.com/zijn-opleidingen-voor-volwassenenonderwijs-geschikt-voor-jou/
https://techplanet.today/post/een-bacheloropleiding-omvat-instructie https://c.mi.com/thread-4102154-1-1.html https://github.com/caceanez/superior-que-quiz-s-conozcas/blob/main/README.md https://zenodo.org/communities/la-educaci-n-continua-en-masaje-comienza/ https://www.deviantart.com/caceaneg/journal/Ofrecidos-a-nivel-de-maestra-y-doctorado-921638454 https://www.unation.com/event/programmes-detudes-superieures-que-vous-connaissez-peut-etre/ https://zenodo.org/communities/la-educaci-n-continua-en-masaje-comienza/ https://www.hybrid-analysis.com/sample/75758ecb415600be5bf3536c4a7dd6b60665cf33f74266e34635cd3ba12aa7e4 https://geany.org/p/IMCqV/ http://cpp.sh/ https://dotnetfiddle.net/oc4ley https://jsitor.com/-iJ4menl7 https://yamcode.com/ypg55dtkpq https://ide.geeksforgeeks.org/02a8fe16-d717-4837-9cf3-72f3cc477e9b https://codebeautify.org/htmlviewer/y22d52d88 https://pastebin.com/zzV6sfyW https://rextester.com/HIHK67138 https://paiza.io/projects/jqitc0lE-HQGMoTBUptwng https://vocus.cc/article/62c5f051fd89780001551240 https://warengo.com/stories/179247-bilden-sie-sich-weiter-um-im-internet-marketing-erfolgreich-zu-sein https://notes.io/qy4Pq https://jsfiddle.net/abqnug06/ https://bitbin.it/f1S4uM6W/ https://pasteio.com/x4MhMY5iUiSb https://www.pastery.net/mkbunt/ https://www.onlinegdb.com/eY4Aqg90AI
https://music.amazon.com/podcasts/593689f6-cfa6-4090-bfd3-7d221e07d621/educaci%C3%B3n-comercial-%C2%A1lo-mejor-de-ambos-mundos
https://music.amazon.com/podcasts/681247f4-ddac-4332-bcd0-c43d2186f90b/los-comerciantes-est%C3%A1n-buscando

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »