Acronis
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Spolupráce SUSE a SAP (SUSECON 2017)

RedHat

Spolupráce SUSE a SAP (SUSECON 2017)

SAP

Firma SUSE podepsala smlouvu o spolupráci se seskupením SAP. Díky ní se SUSE OpenStack Cloud a SUSE Enterprise Strorage staly základními částmi SAP Cloud Platform. Seskupení SAP a SUSE spolupracují již 18 let na společném řešení problémů v IT infrastruktuře. 


SUSE poskytne zákazníkům služby pro běh podnikových aplikací, jež umožní spravovat, analyzovat a shromažďovat informace všech typů. Prezident společnosti SAP Cloud Platform a hlavní technologický pracovník SAP Björn Goerke spolupráci ohodnotil jako významnou: „Jsme velice potěšeni, že se v datových centrech SAP aktuálně využívá spolehlivé, výkonné a velmi spolehlivé open-source řešení od SUSE, ať už pro správu, ukládání důležitých dat podniku, či správu virtuálních strojů.“

Björn Goerke (zdroj: video SAP Community) Björn Goerke (zdroj: video SAP Community)

Společnost SAP také certifikovala technologii SUSE pro správu clusterů, která nabízí vysokou dostupnost a běží na technologické platformě SAP NetWeaver, což umožňuje transparentní aktualizaci jádra SAP NetWeawer. SUSE nyní začala podporovat i systémy SAP NetWeaver 7.4 0 a vyšší, jež jsou součástí produktu SUSE Linux Enterprise for SAP aplication.

SUSE Enterprise Storage

Jedná se o inteligentní softwarově definované úložiště využívají technologii Ceph. Jeho hlavní výhodou je možnost změny infrastruktury firemních úložišť, jež se může průběžně měnit dle nároků podnikání a množství dat.

Přečtěte si o nasazení technologie Ceph v poštovním řešení TelekomMail firmy Deutsche Telekom.

SAP Cloud Platform

SAP Cloud Platform je služba nabízená seskupením SAP, nese zkratku PaaS (Platform-as-a-Service). Pomáhá podnikovým zákazníkům efektivně snižovat náklady, jelikož platí pouze za to, co využívají. Dále jim umožní shromažďovat , analyzovat a využívat informace všech typů. Také jim umožní snazší přizpůsobování a zlepšování se a pomůže jim při optimalizaci a integraci IT v podniku bez údržby a investice do vlastního hardwarového vybavení.

SAP HANA nad technologiemi SUSE může běžet i na strojích IBM Power (foto Lukáš Jelínek) SAP HANA nad technologiemi SUSE může běžet i na strojích IBM Power (foto Lukáš Jelínek)

SUSE OpenStack Cloud

SUSE OpenStack Cloud je platforma automatizovaného cloud computingu, jež může firmám pomáhat rychle rozdělovat a snadno spravovat snadno dostupné soukromé hypervisorové cloudy. Aktuální verze se nazývá OpenStack Newton.

Očekávání

Od spolupráce SUSE a SAP se očekává velmi vysoká úroveň spolehlivosti, škálovatelnost a extrémní výkonnost. Dle slov Thomase Di Giacomo (ředitele technologie SUSE) společnost SUSE úzce spolupracovala se SAP tak, aby SUSE OpenStack Cloud a SUSE Enterprise Storage byly dodávány společně se SAP Cloud Platform.

Thomas Di Giacomo na konferenci SUSECON (foto Lukáš Jelínek) Thomas Di Giacomo (foto Lukáš Jelínek)

Společné zájmy mají společnosti již dlouho a neustále se prohlubují, poněvadž SUSE Linux Enterprise Server je již dlouho prioritní platformou pro běh aplikací SAP na operačním systému Linux. Mimo jiné SUSE spolupracuje také s Cloud Foundry Foundation, s níž sdílí vizi Kubernetes, open-source systému pro automatizaci, správu a zavádění kontejnerových aplikací, který byl původně navržen Googlem a poskytnut nadaci Cloud Native Computing Foundation. Podporuje řadu kontejnerových nástrojů, jako je například Docker, technologie Cloud Foundry a kontejnerů. Cíl SUSE je stále neměnný: zůstat nejlepším poskytovatelem hotových open-source řešení pro běh služeb a aplikací ve firemním prostředí.

Abby Kearns, ředitelka Cloud Foundry (foto Lukáš Jelínek) Abby Kearns, ředitelka Cloud Foundry Foundation (foto Lukáš Jelínek)

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Antonín Judytka

Je mi 19 let. Čtvrtým rokem studuji elektrotechniku na ISŠTE Sokolov. Baví mě vlastní silou zdolávat překážky. K psaní jsem se dostal díky redakci www.ExoSpace.cz , která mě naučila, jak má článek vypadat a co vše je potřeba dodržet. Volný čas trávím rád venku, popřípadě ve vlastní dílničce, kde se snažím zjistit, jak dané věci fungují.


  • Distribuce: Debian
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


SolarWinds

Public Relations

NetApp nabízí nejmenší HCI v podobě 2nodového storage clusteru!

ALEFNetApp HCI je přesvědčivé řešení pro moderní datová centra, které nabízí nezávislé škálování výpočetních nebo úložných uzlů, QoS pro detailní řízení výkonu aplikací, multitenantnost pro více aplikací sdílejících stejné zdroje, schopnost nezávislého škálování úložných a výpočetních zdrojů a pokročilé datové služby včetně domén replikace a ochrany.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis