Nepodařilo se připojit k serveru.
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Dubnové novinky 2

Dubnové novinky 2

Aktuality z dubnového čísla, jak je připravil Martin Šín.


Normalizace hlasitosti souborů mp3

Pokud patříte mezi příznivce tohoto zvukového formátu, jistě jste si povšimli nestejné hlasitosti svých nahrávek. To pak při výsledném přehrávání na klidu příliš nepřidá a ruší tak uživatele od jeho bohulibé činnosti. Proto se na serveru NewsForge objevila kratičká zpráva připomínající existenci následujícího programu. I když projekt mp3gain vypadá v současné době mrtvě, program dělá, co dělat má a dělá to dobře. Automaticky nastaví soubory mp3 na stejnou hlasitost definovanou uživatelem. K tomu používá statistickou analýzu, což mu umožní přesnější nastavení hlasitosti skladeb. Při této konverzi pak nedochází k novému kódování souborů a případné ztrátě kvality, pouze se mění hlasitost.

http://mp3gain.sourceforge.net

Vydání Fedory 7 se blíží

Přestože se původně očekávalo, že nová Fedora přijde na svět 26. dubna, datum jejího vydání bylo opět přesunuto na 24. května. Zdržení je způsobeno především tím, že nedošlo k předpokládanému prohlédnutí a kontrole nově obsažených balíčků v testovacím vydání této verze. Mezi uživateli vítané změny patří nové téma v podobě "létajících balónů". Pokrok nelze zastavit...

http://www.linux.com/article.pl?sid=07/02/22/1631225

Podporovat Linux se vyplatí

O tom se přesvědčila firma HP, když začala v srpnu roku 2005 oficiálně podporovat distribuci Debian GNU/Linux. Za rok 2006 pak vydělala 25 miliónů dolarů na prodeji hardwaru, který přímo souvisel s podporou Debianu. Obchodního manažera HP to samotného překvapilo. Inu "za dobrotu na žebrotu" už dávno neplatí, alespoň u svobodného softwaru.

http://www.root.cz/zpravicky/hp-vydelal-miliony-dolaru-na-podpore-debianu/

Balíček dne

Na konci minulého roku byla spuštěna nová stránka s názvem, který vystihuje i její obsah: "Balíček dne distribuce Debian". Každý den se tu objevuje popis nějakého programu, který je obsažen v distribuci Debian (a nejen v ní, je zde i kategorie Ubuntu). Přesněji řečeno, měl by se objevit každý den nový článek, ale bohužel "síly jsou omezené". Stránky jsou zajímavé především z toho důvodu, že se nejedná pouze o popis aplikace, ale je vidět, že lidé píšící tyto články danou aplikaci používají a znají tak její přednosti i nedostatky.

Snad v každém článku naleznete i obrázek aplikace, tak si můžete snadno udělat představu o programu. Informace obsažené v článcích se hodí především pro lidi, kteří buď s Linuxem začínají, nebo si prostě chtějí rozšířit své obzory. Distribuce Debian je známá tím, že obsahuje velké množství balíčků a z toho tedy plyne, že náměty na články určitě jen tak nedojdou. Stránky obsahují i RSS kanál, tak na co ještě čekáte?

http://debaday.debian.net

Editor titulků v GNOME

Vyšla nová verze programu pro editaci titulků v prostředí GNOME. Jedná se o verzi 0.2.1, které především opravuje stávající chyby. Mezi přednosti programu patří široká podpora různých formátů souborů s titulky a jejich automatická detekce. Program se řadí mezi editory WYSIWYG, a tak můžete přímo prohlížet výsledek svého snažení. K tomu dopomáhá integrace přehrávače MPlayer a uživatelské rozhraní pro snadnou úpravu zobrazovaných titulků. Do budoucna se počítá i s podporou strojů Xine a GStreamer. Program sám umožňuje titulky nejenom upravovat, převádět, ale i synchronizovat.

http://gnome-subtitles.sourceforge.net

Kino 1.0.0

Byla vydána nová verze video editoru Kino s číselným označením 1.0.0. Tato verze byla pojmenována "Stick a fork in it", což by se dalo přeložit jako "Nabodnuté vidličky" nebo lépe jako "Hotová verze". Ano, je to tak, programy pyšnící se verzí 1 a vyšší bývají označovány za hotové, dostatečně stabilní, odladěné a schopné pokrýt nároky většiny uživatelů.

Tato verze obsahuje převážně opravy chyb, aktualizace překladů a také několik novinek. Do budoucna se očekává každoroční vydání nové hlavní verze programu. Pro uživatele z toho pak vyplývá určité uklidnění vývojových cyklů a další zlepšování funkcí a možností tohoto oblíbeného programu.

http://www.kinodv.org

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

Digitalizace pomáhá rozvíjet miliardový byznys Prusa Research

SophosSpolečnost Sophos, dodavatel řešení kybernetického zabezpečení nové generace, připravila sérii odborných interaktivních webinářů, na kterých ve dnech 21. - 24. června nahlédnete za oponu simulovaného lovu hrozeb.

Pokračování ...Public Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Nepodařilo se připojit k serveru.