přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Reportáž: Vyhlášení Czech Open Source 2007

Reportáž: Vyhlášení Czech Open Source 2007

Úderem sedmé hodiny večerní začalo v úterý dne 15. května 2007 v Pivovarském klubu v Praze oficiální vyhlášení ankety Czech Open Source 2007, která od 15. února probíhala na serveru Root.cz. Smyslem ankety bylo zvolit to nejlepší z českého open-source. Ve čtyřech kategoriích Nejlepší projekt, Software, Osobnost a Akce hlasovala nezávislá odborná porota i široká veřejnost.


Prostředí Pivovarského klubu navodilo mezi všemi účastníky vyhlášení ankety velmi neformální atmosféru, a tak se celý večer nesl v duchu naprosté pohody a dobré nálady. Chvíli po půl osmé se mikrofonu chopil Petr Krčmář, šéfredaktor Root.cz, který přivítal všechny zúčastněné a představil anketu, její zázemí a průběh hlasování. Poté začalo předávání cen. Ceny předával Ján Simkanič, veřejný ředitel vydavatelství Internet Info s.r.o.

Obrázek: Petr Krčmář uvádí vyhlášení výsledků

Petr Krčmář uvádí vyhlášení výsledků

Absolutním vítězem ankety se stala česká Wikipedie, kterou prvním místem ocenila veřejnost i v kategorii Projekt. Ocenění za českou Wikipedii přebral Petr Kadlec. V kategorii Projekt pak odborná porota ocenila prvním místem projekt Czilla.cz.

V kategorii Software ocenila prvním místem veřejnost i odborná porota sadu ovladačů pro zvukové karty v Linuxu ALSA. Z akcí pak první příčku za veřejnost i odbornou porotu obsadila největší středoevropská výstava a konference o Linuxu a open-source softwaru LinuxExpo. V kategorii Osobnost si hlavní cenu v hlasování odborné poroty odnesl zakladatel a současný předseda sdružení CZLUG Dan Ohnesorg. Cenu veřejnosti v kategorii Osobnost získal zakladatel a provozovatel linuxového portálu AbcLinuxu.cz Leoš Literák.

Obrázek: Petr Kadlec (Wikipedia), Pavel Franc (CZilla), Leoš Literák (AbcLinuxu.cz), Dan Ohnesorg, v pokleku Michal Franěk (LinuxExpo)

Petr Kadlec (Wikipedia), Pavel Franc (CZilla), Leoš Literák (AbcLinuxu.cz), Dan Ohnesorg, v pokleku Michal Franěk (LinuxExpo)

Po celý večer se čepovalo dobré pivo a pro všechny bylo připraveno mnoho dobrého jídla. Akce skončila chvíli po jedenácté hodině večer. Oficiálními partnery akce byl moderní linuxový magazín LinuxEXPRES a technický internetový specializovaný zpravodajský server Lupa.

Sluší se podotknout, že náš časopis se čestně zúčastnil „boje“ a ačkoliv nevyhrál, oceňujeme všechny soutěžní hlasy, které nám naši fanoušci poslali. Stejně tak se s konkurenty utkali naši kmenoví autoři a kolegové Ivan Bíbr a Svatopluk Vít. Děkujeme všem za přízeň!

Nahoru

Odkazy

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Faltýnek

Lukáš Faltýnek

Vystudoval informační management na Univerzitě Hradec Králové. Pracuje jako analytik/programátor. Láskou k počítačům vzplanul v roce 1986, kdy dostal svůj první počítač Atari 800 XL. S Unixem se poprvé setkal před dvanácti lety. Chvíli nato pak s Linuxem, který si pro jeho svobodu zamiloval. Je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří literatura, kinematografie a cestování.


  • Distribuce: Ubuntu

| blogPublic Relations

Doba datové komunikace a její bezpečnost „teorie versus praxe“

ENIGMAOče­ká­vá se, že v roce 2025 bude 80 % veš­ke­rých B2B obchod­ních inter­ak­cí mezi doda­va­te­li a kupu­jí­cí­mi usku­teč­ně­no pomo­cí digi­tál­ních kaná­lů. Pro zabez­pe­če­ní dat byla vždy důle­ži­tou sou­čás­tí i bez­peč­ná komu­ni­ka­ce.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »