Acronis
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zajímavé aplety pro Ubuntu

RedHat

Zajímavé aplety pro Ubuntu

I když se říká, že prostředí Gnome není tak konfigurovatelné jako KDE, i s ním se dají dělat zajímavé věci. Osobně si myslím, že výchozí prostředí Ubuntu je opravdu pěkné a vyladěné, pokud však rádi zkoušíte nové věci, mám tu pro vás aplety na lištu, které stojí minimálně za zmínku.


Prvním z nich jsou tzv. mezinárodní hodiny, standardně jsou v Gnome docela povedené hodiny s kalendářem, na kterých oceňuji především provázání s Evolution, takže mimo času a kalendáře také ukazují úkoly nebo události aktuálního dne. Mezinárodní hodiny pak umožňují to, že si můžete vložit více než jeden čas a navíc máte k dispozici náhled světa, kde vidíte lokaci jednotlivých časů a také rozložení denního světla. Docela pěkná fíčůrka. Jelikož se tato věc ještě nedostala do Ubuntu, nenachází se ani v jeho repozitářích. Nenašel jsem ani na internetu volně ke stažení deb balíček, proto ho dávám tu:

International clock (intl clock) - download 

Stačí onen balíček nainstalovat a potom vložit na lištu aplet pod názvem International clock, už by měl být v nabídce. Pokud jím chcete nahradit původní aplet, tak stačí obyčejné hodiny z lišty odstranit a dát na jejich místo nový aplet.

intl_clock.png 

Dalším zajímavým apletem je tzv. SUSE "start" menu. Oproti klasickému menu v Ubuntu nabízí trochu jinou filozofii, je možná trochu více interaktivnější. Nyní jsem zjistil, že toto menu je k dispozici i pod Ubuntu. Stačí doinstalovat balíček gnome-main-menu, který je standardně v repozitářích. Poté je opět potřeba umístit nový aplet na lištu. Tentokráte se jedná o aplet s názvem Main menu, ale ten s ikonkou počítače, ne s logem Ubuntu, protože jsou tam pod tímto názvem dva. Pokud jím chcete kompletně nahradit Ubuntu nabídku, stačí odstranit aplet, v kterém jsou Aplikace, Místa a Systém na liště a místo něj dát příslušný nový aplet, který i šetří místo, protože si vystačí s jedním slovem,v mém případe Computer. Zajímavé je, že to otevírá konfigurační nástroje Ubuntu v kompaktním podobě pod Ovládacím centrem, což je podle mně lepší řešení než výchozí. Určitě je to jistě zajímavá alternativa k výchozímu menu.

suse_menu.png 

 

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jiří Eischmann

Jiří Eischmann

(*1984) studoval na VŠE a Memorial University of Newfoundland. Je členem GNOME Foundation. Podílel se na knihách o Mandriva Linuxu a Ubuntu a momentálně pracuje ve společnosti Red Hat jako manažer zodpovědný za vývoj desktopových aplikací a je Fedora ambasadorem pro ČR. Ve volném čase se věnuje sportu a cestování.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME

| proč linux | blogPublic Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


RedHat - C

Public Relations

NetApp nabízí nejmenší HCI v podobě 2nodového storage clusteru!

ALEFNetApp HCI je přesvědčivé řešení pro moderní datová centra, které nabízí nezávislé škálování výpočetních nebo úložných uzlů, QoS pro detailní řízení výkonu aplikací, multitenantnost pro více aplikací sdílejících stejné zdroje, schopnost nezávislého škálování úložných a výpočetních zdrojů a pokročilé datové služby včetně domén replikace a ochrany.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis