přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Čtečka paměťových karet 23-in-1

Čtečka paměťových karet 23-in-1

V době mnoha různých paměťových karet je užitečné vlastnit zařízení, které umožní vašemu počítači pracovat s paměťovými kartami podobně jako s pevnými disky nebo disketami. V dnešní minirecenzi se podívejme na čtečku paměťových karet 23-in-1.


Čtečka 23-in-1 má „kapesní“ rozměry 92x54x13 mm a ani její hmotnost 60 gramů vám kapsu neutrhne. Její součástky jsou umístěny v krytu z poloprůhledného plastu, přes který je velmi dobře vidět svit zelených diod indikujících přítomnost paměťových karet ve slotech a červené diody indikující aktivitu napájení resp. připojení k USB portu. 23-in-1 je opatřena konektorem mini USB, který spolu s přibaleným kabelem zajišťuje její připojení k počítači. Rychlost přenosu dat mezi počítačem a kartou vloženou do čtečky vás díky rychlému USB 2.0 příjemně překvapí.

Ačkoli dnešní čtečky paměťových karet zvládají velké množství formátů, je mezi nimi 23-in-1 opravdovým rekordmanem. Výrobce ji vybavil čtyřmi víceúčelovými sloty, které celkově dokáží přečíst 23 druhů paměťových karet.

Podporované typy paměťových karet

  • Slot SM / xD: xD , SM.
  • Slot SD / MMC: SD, SDC, Mini SD, SD Ultra, MMC, HS-MMC, RS-MMC (s adaptérem) , MMC II, TransFlash
  • Slot MS / MSPro: MS, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo, MS MG, MS MG Pro, MS MG Duo, MS MG Pro Duo
  • Slot CF / MD: CF Card Type I, CF Card Type II, CF Ultra II, Micro Drive

Kompatibilita s Linuxem je velice dobrá, čtečka by si dle manuálu měla rozumět s linuxovými jádry už od verze 2.2.7. Zkoušky s linuxovou distribucí Mandrake 10.1 Official s jádrem 2.6.7-1.mm.7mdk potvrdily, že kompatibilita není pouze na papíře. Jednoduše vložíte kartu do čtečky a tu pak propojíte USB kabelem s počítačem. Jádro si čtečku samo detekuje a pokud jste si nevyřadili z činnosti automount, připojí vloženou kartu jako další jednotku do adresáře /mnt (v mém případě do /mnt/hd). Jenom je nutné mít ve čtečce zasunutou vždy pouze jednu paměťovou kartu.

Vzhledem k tomu, že jsem na čtečce ani v přiloženém návodu nenašel žádnou zmínku o výrobci, lze považovat čtečku za „no name“ výrobek. Tomu odpovídá výhodná cena kolem 320–340 Kč s DPH (dle prodejce). Celkové hodnocení čtečky 23-in-1 bych shrnul do věty: „Funkčně jednoduchá, jednoduše funkční“.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lubomír Čevela

Lubomír Čevela

Lubomír Čevela (*1968) pracuje jako vývojář pro jednu velkou nadnárodní společnost. Pokud zrovna něco nesepisuje, zabývá se fotografováním nebo hraním na basu.


  • Distribuce: Ubuntu, Mandriva

| proč linux | blog