přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Čtečka paměťových karet 23-in-1

Čtečka paměťových karet 23-in-1

V době mnoha různých paměťových karet je užitečné vlastnit zařízení, které umožní vašemu počítači pracovat s paměťovými kartami podobně jako s pevnými disky nebo disketami. V dnešní minirecenzi se podívejme na čtečku paměťových karet 23-in-1.


Čtečka 23-in-1 má „kapesní“ rozměry 92x54x13 mm a ani její hmotnost 60 gramů vám kapsu neutrhne. Její součástky jsou umístěny v krytu z poloprůhledného plastu, přes který je velmi dobře vidět svit zelených diod indikujících přítomnost paměťových karet ve slotech a červené diody indikující aktivitu napájení resp. připojení k USB portu. 23-in-1 je opatřena konektorem mini USB, který spolu s přibaleným kabelem zajišťuje její připojení k počítači. Rychlost přenosu dat mezi počítačem a kartou vloženou do čtečky vás díky rychlému USB 2.0 příjemně překvapí.

Ačkoli dnešní čtečky paměťových karet zvládají velké množství formátů, je mezi nimi 23-in-1 opravdovým rekordmanem. Výrobce ji vybavil čtyřmi víceúčelovými sloty, které celkově dokáží přečíst 23 druhů paměťových karet.

Podporované typy paměťových karet

  • Slot SM / xD: xD , SM.
  • Slot SD / MMC: SD, SDC, Mini SD, SD Ultra, MMC, HS-MMC, RS-MMC (s adaptérem) , MMC II, TransFlash
  • Slot MS / MSPro: MS, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo, MS MG, MS MG Pro, MS MG Duo, MS MG Pro Duo
  • Slot CF / MD: CF Card Type I, CF Card Type II, CF Ultra II, Micro Drive

Kompatibilita s Linuxem je velice dobrá, čtečka by si dle manuálu měla rozumět s linuxovými jádry už od verze 2.2.7. Zkoušky s linuxovou distribucí Mandrake 10.1 Official s jádrem 2.6.7-1.mm.7mdk potvrdily, že kompatibilita není pouze na papíře. Jednoduše vložíte kartu do čtečky a tu pak propojíte USB kabelem s počítačem. Jádro si čtečku samo detekuje a pokud jste si nevyřadili z činnosti automount, připojí vloženou kartu jako další jednotku do adresáře /mnt (v mém případě do /mnt/hd). Jenom je nutné mít ve čtečce zasunutou vždy pouze jednu paměťovou kartu.

Vzhledem k tomu, že jsem na čtečce ani v přiloženém návodu nenašel žádnou zmínku o výrobci, lze považovat čtečku za „no name“ výrobek. Tomu odpovídá výhodná cena kolem 320–340 Kč s DPH (dle prodejce). Celkové hodnocení čtečky 23-in-1 bych shrnul do věty: „Funkčně jednoduchá, jednoduše funkční“.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lubomír Čevela

Lubomír Čevela

Lubomír Čevela (*1968) pracuje jako vývojář pro jednu velkou nadnárodní společnost. Pokud zrovna něco nesepisuje, zabývá se fotografováním nebo hraním na basu.


  • Distribuce: Ubuntu, Mandriva

| proč linux | blog



Public Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »