přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Scott Mueller: Notebooky – servis, upgrade, opravy

Scott Mueller: Notebooky – servis, upgrade, opravy

Je známo, že u notebooků je vyšší poruchovost než u ostatních PC, což plyne z podstaty jejich používání. Možnost dalšího poškození se zvyšuje už při přenášení přístroje či naopak ponechání na stole s kabely vedoucími po zemi do nejbližší zásuvky, lehké zakopnutí a pád notebooku je již nasnadě. Jak je to vlastně s opravou notebooků? Také se bojíte jakkoli svůj notebook opravovat doma?


Dostáváme se až tak daleko, že se ho někteří z nás bojí třeba jen otevřít. Právě proto vydal Scott Mueller svou knihu, aby napravil tyto mylné názory vlastníků přenosných počítačů.

V úvodu nám autor slibuje pomoc v široké škále problémů, znalost různých komponent (rozlišení standardních od „originálních“ notebookových), a tím i možnost jejich upgradu a opravy, ale budeme i schopni své přenosné pracoviště vylepšovat o bezdrátové technologie, rychlejší porty USB a FireWire, větší disky i rychlejší procesory.

Z přehledného obsahu jsme schopni lokalizovat danou závadu či problém, vyhledat příslušnou kapitolu a za pomoci podrobného textu a grafických znázornění zvládnout ty obtížnější opravy notebooku. Ale opatrně, například u starších notebooků by leckterá oprava mohla směle přesáhnout i cenu přístroje. Tuto knihu však můžeme použít i za účelem studijním, protože nám poskytuje opravdu velice přehledně a chronologicky seřazené informace od historie zrodu notebooků až po ty současné výrobky, jejich vlastnosti, porovnání, hodnocení, rozdělení a samozřejmě servis, upgrade, opravy aj. Můžeme zde najít opravu téměř vše (až na Linux, na ten bohužel autor zapomněl, snad v domnění, že Linux se na laptop nehodí).

Ti, kteří si najdou tolik času, aby tuto knihu přečetli celou, budou mít kvalitní ucelený přehled o hardwaru a softwaru notebooku. A pro ostatní je tu kvalitní, podrobný a uspořádaný obsah, který nás nasměruje na správnou detekci problému a zároveň nám i pomůže daný problém vyřešit, je-li to v našich silách. Prostě kniha pro každého, komu není lhostejný osud jeho notebooku.

Computer Press, 2005, vydání první. Počet stran: 680 černobílých. Doporučená cena: 790 Kč.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

David Kovář

David Kovář (*1981) z Telče je absolvent ČVUT. Zaměstnán na pozici mezi vývojářem, analytikem a konzultantem u jedné jihlavské společnosti. Ve volném čase rád kromě počítačů prohání kolo nebo florbalový míček.
Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...