přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Scott Mueller: Notebooky – servis, upgrade, opravy

Atos

Scott Mueller: Notebooky – servis, upgrade, opravy

Je známo, že u notebooků je vyšší poruchovost než u ostatních PC, což plyne z podstaty jejich používání. Možnost dalšího poškození se zvyšuje už při přenášení přístroje či naopak ponechání na stole s kabely vedoucími po zemi do nejbližší zásuvky, lehké zakopnutí a pád notebooku je již nasnadě. Jak je to vlastně s opravou notebooků? Také se bojíte jakkoli svůj notebook opravovat doma?


Dostáváme se až tak daleko, že se ho někteří z nás bojí třeba jen otevřít. Právě proto vydal Scott Mueller svou knihu, aby napravil tyto mylné názory vlastníků přenosných počítačů.

V úvodu nám autor slibuje pomoc v široké škále problémů, znalost různých komponent (rozlišení standardních od „originálních“ notebookových), a tím i možnost jejich upgradu a opravy, ale budeme i schopni své přenosné pracoviště vylepšovat o bezdrátové technologie, rychlejší porty USB a FireWire, větší disky i rychlejší procesory.

Z přehledného obsahu jsme schopni lokalizovat danou závadu či problém, vyhledat příslušnou kapitolu a za pomoci podrobného textu a grafických znázornění zvládnout ty obtížnější opravy notebooku. Ale opatrně, například u starších notebooků by leckterá oprava mohla směle přesáhnout i cenu přístroje. Tuto knihu však můžeme použít i za účelem studijním, protože nám poskytuje opravdu velice přehledně a chronologicky seřazené informace od historie zrodu notebooků až po ty současné výrobky, jejich vlastnosti, porovnání, hodnocení, rozdělení a samozřejmě servis, upgrade, opravy aj. Můžeme zde najít opravu téměř vše (až na Linux, na ten bohužel autor zapomněl, snad v domnění, že Linux se na laptop nehodí).

Ti, kteří si najdou tolik času, aby tuto knihu přečetli celou, budou mít kvalitní ucelený přehled o hardwaru a softwaru notebooku. A pro ostatní je tu kvalitní, podrobný a uspořádaný obsah, který nás nasměruje na správnou detekci problému a zároveň nám i pomůže daný problém vyřešit, je-li to v našich silách. Prostě kniha pro každého, komu není lhostejný osud jeho notebooku.

Computer Press, 2005, vydání první. Počet stran: 680 černobílých. Doporučená cena: 790 Kč.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

David Kovář

David Kovář (*1981) z Telče je absolvent ČVUT. Zaměstnán na pozici mezi vývojářem, analytikem a konzultantem u jedné jihlavské společnosti. Ve volném čase rád kromě počítačů prohání kolo nebo florbalový míček.
Public Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...Public Relations

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao