přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Scott Mueller: Notebooky – servis, upgrade, opravy

Scott Mueller: Notebooky – servis, upgrade, opravy

Je známo, že u notebooků je vyšší poruchovost než u ostatních PC, což plyne z podstaty jejich používání. Možnost dalšího poškození se zvyšuje už při přenášení přístroje či naopak ponechání na stole s kabely vedoucími po zemi do nejbližší zásuvky, lehké zakopnutí a pád notebooku je již nasnadě. Jak je to vlastně s opravou notebooků? Také se bojíte jakkoli svůj notebook opravovat doma?


Dostáváme se až tak daleko, že se ho někteří z nás bojí třeba jen otevřít. Právě proto vydal Scott Mueller svou knihu, aby napravil tyto mylné názory vlastníků přenosných počítačů.

V úvodu nám autor slibuje pomoc v široké škále problémů, znalost různých komponent (rozlišení standardních od „originálních“ notebookových), a tím i možnost jejich upgradu a opravy, ale budeme i schopni své přenosné pracoviště vylepšovat o bezdrátové technologie, rychlejší porty USB a FireWire, větší disky i rychlejší procesory.

Z přehledného obsahu jsme schopni lokalizovat danou závadu či problém, vyhledat příslušnou kapitolu a za pomoci podrobného textu a grafických znázornění zvládnout ty obtížnější opravy notebooku. Ale opatrně, například u starších notebooků by leckterá oprava mohla směle přesáhnout i cenu přístroje. Tuto knihu však můžeme použít i za účelem studijním, protože nám poskytuje opravdu velice přehledně a chronologicky seřazené informace od historie zrodu notebooků až po ty současné výrobky, jejich vlastnosti, porovnání, hodnocení, rozdělení a samozřejmě servis, upgrade, opravy aj. Můžeme zde najít opravu téměř vše (až na Linux, na ten bohužel autor zapomněl, snad v domnění, že Linux se na laptop nehodí).

Ti, kteří si najdou tolik času, aby tuto knihu přečetli celou, budou mít kvalitní ucelený přehled o hardwaru a softwaru notebooku. A pro ostatní je tu kvalitní, podrobný a uspořádaný obsah, který nás nasměruje na správnou detekci problému a zároveň nám i pomůže daný problém vyřešit, je-li to v našich silách. Prostě kniha pro každého, komu není lhostejný osud jeho notebooku.

Computer Press, 2005, vydání první. Počet stran: 680 černobílých. Doporučená cena: 790 Kč.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

David Kovář

David Kovář (*1981) z Telče je absolvent ČVUT. Zaměstnán na pozici mezi vývojářem, analytikem a konzultantem u jedné jihlavské společnosti. Ve volném čase rád kromě počítačů prohání kolo nebo florbalový míček.