přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Scott Mueller: Notebooky – servis, upgrade, opravy

Scott Mueller: Notebooky – servis, upgrade, opravy

Je známo, že u notebooků je vyšší poruchovost než u ostatních PC, což plyne z podstaty jejich používání. Možnost dalšího poškození se zvyšuje už při přenášení přístroje či naopak ponechání na stole s kabely vedoucími po zemi do nejbližší zásuvky, lehké zakopnutí a pád notebooku je již nasnadě. Jak je to vlastně s opravou notebooků? Také se bojíte jakkoli svůj notebook opravovat doma?


Dostáváme se až tak daleko, že se ho někteří z nás bojí třeba jen otevřít. Právě proto vydal Scott Mueller svou knihu, aby napravil tyto mylné názory vlastníků přenosných počítačů.

V úvodu nám autor slibuje pomoc v široké škále problémů, znalost různých komponent (rozlišení standardních od „originálních“ notebookových), a tím i možnost jejich upgradu a opravy, ale budeme i schopni své přenosné pracoviště vylepšovat o bezdrátové technologie, rychlejší porty USB a FireWire, větší disky i rychlejší procesory.

Z přehledného obsahu jsme schopni lokalizovat danou závadu či problém, vyhledat příslušnou kapitolu a za pomoci podrobného textu a grafických znázornění zvládnout ty obtížnější opravy notebooku. Ale opatrně, například u starších notebooků by leckterá oprava mohla směle přesáhnout i cenu přístroje. Tuto knihu však můžeme použít i za účelem studijním, protože nám poskytuje opravdu velice přehledně a chronologicky seřazené informace od historie zrodu notebooků až po ty současné výrobky, jejich vlastnosti, porovnání, hodnocení, rozdělení a samozřejmě servis, upgrade, opravy aj. Můžeme zde najít opravu téměř vše (až na Linux, na ten bohužel autor zapomněl, snad v domnění, že Linux se na laptop nehodí).

Ti, kteří si najdou tolik času, aby tuto knihu přečetli celou, budou mít kvalitní ucelený přehled o hardwaru a softwaru notebooku. A pro ostatní je tu kvalitní, podrobný a uspořádaný obsah, který nás nasměruje na správnou detekci problému a zároveň nám i pomůže daný problém vyřešit, je-li to v našich silách. Prostě kniha pro každého, komu není lhostejný osud jeho notebooku.

Computer Press, 2005, vydání první. Počet stran: 680 černobílých. Doporučená cena: 790 Kč.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

David Kovář

David Kovář (*1981) z Telče je absolvent ČVUT. Zaměstnán na pozici mezi vývojářem, analytikem a konzultantem u jedné jihlavské společnosti. Ve volném čase rád kromě počítačů prohání kolo nebo florbalový míček.Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »