přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Business

Business

Linux se hodí také pro vaši firmu - a dokonce i do velkého businessu. Vyhledáváme příklady úspěšného nasazení, přinášíme vám návody a tipy pro technologická řešení, která byste mohli používat ve svém podnikání či zaměstnání. Zajímají nás odborné programy a hlavně zajímavá místa, kde se používají.


Podrobněji: Jak se používá open source na úřadech a ve školství

Kraj Vysočina dává přednost otevřeným řešením, inspiruje se v Evropě

vysocina.png

Odbor informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina má rozsáhlé zkušenosti s implementací a správou open-source infrastruktury, která se skládá z řady navzájem propojených a spolupracujících open-source komponent. KrÚ Vysočina provozuje rozsáhlé instalace open-source systémů v rámci své sítě serverů, které zajišťují bezpečnost, poštovní a aplikační služby atp., ale také množství uživatelských open-source aplikací na platformách Linux i Windows. Jaroslav Krotký


 

Open-source software šetří náklady v Ústavu hematologie a krevní transfuze

ukht.jpg

Ústav hematologie a krevní transfuze používá Linux a další open-source software. Vedoucí Oddělení informačních a komunikačních technologií se s námi podělil o zkušenosti z nasazování tohoto softwaru a popsal různé oblasti, kde OSS našel v ÚHKT své uplatnění.


 

Canonical: Kdo stojí za nejpopulárnější distribucí

canonical.png

Mezi společnostmi, které působí na trhu linuxových systémů, patří Canonical Ltd. spíše mezi ty menší a mladší – společnost byla založena v březnu 2004, tedy před necelými osmi lety. I přes tuto zjevnou nevýhodu na startu se Canonicalu a především jeho vlajkové lodi Ubuntu povedlo rychle začlenit do ekosystému svobodného softwaru a vydobýt si pevné postavení.


 

Je Linux opravdu jen na 1 % desktopů?

chartgo.png

Článek z různých úhlů diskutuje metody měření tržního podílu operačních systémů. Dále se soustředí mimo jiné na stereotypní proklamace o jednoprocentním globálním podílu Linuxu. Celý článek hovoří pouze o podílu desktopového Linuxu mezi desktopovými operačními systémy.


 

Gymnázium Boženy Němcové spoléhá na open-source technologie

gympl_logo.png

Gymnázium Boženy Němcové v Hradci Králové používá již řadu let úsporné terminálové řešení postavené na Linuxu a projektu LTSP. Ondřej Rusek


 

Európa sa kloní k OpenDocument Format – otvorenému štandardu pre kancelárske dokumenty

odf.png

Niektorí z nás sa ešte pamätajú, ako sa objavili prelomové elektrické písacie stroje, ktoré priniesli možnosť rýchlo opraviť drobný preklep. O niekoľko rokov s nástupom éry osobných počítačov na monitoroch po celom Československu svietil textový editor T602 domácej produkcie. Po rozšírení prostredia Windows sa začal masovo používať kancelársky balík Microsoft Office. Všetci už nepoužívali ten istý program, alebo používali jeho rozdielne verzie.


 

Jak vzniká Linux a role Linux Foundation

linux_fundation.png

Linuxu bývá někdy vyčítáno, že za ním nestojí jedna velká firma, která by řídila jeho vývoj, určovala směr a zaručovala stabilitu pokroku. Pro některé potenciální zájemce nebo zákazníky je matoucí, že linuxové operační systémy nabízí nespočet firem od globálních koncernů až po živnostníky. Tento článek objasňuje, kde se vlastně Linux bere a proč není potřeba mít starosti o stabilitu jeho budoucího vývoje.


 

Proč studenty zapojit do open-source projektu

education.png

O tom, proč by měli žáci a studenti pracovat s open-source softwarem z pozice uživatele, už toho bylo napsáno relativně dost. V tomto článku bych chtěl odpovědět na jinou otázku: Proč by měli studenti do open-source softwaru přispívat (programovat, psát dokumentaci, překládat atd.)?


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz