přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

Recenze knihy Raspberry Pi – Uživatelská příručka

Raspberry_Pi_kniha2.jpg

Kdo by o tom neslyšel, kdo by to nechtěl. Je to malé, levné, šikovné a běží na tom Linux. Co to umí, jak se s tím dělá, a hlavně k čemu to je dobré? Na tyto a další otázky naleznete odpovědi právě v této knize, která se Raspberry Pi věnuje a kterou napsal ten nejpovolanější – spoluautor počítače se stejnojmenným názvem.


 

Webový poštovní klient Roundcube – základní práce s poštou

roundcube_logo.jpg

Práce s poštou ve webmailu Roundcube je jednoduchá a intuitivní. Podívejte se, jak se čtou přijaté zprávy, píší zprávy k odeslání a jak se pracuje s přílohami.


 

CrunchBang 11 – úvod, inštalácia a prvé spustenie

crunchbang.jpg

CrunchBang GNU/Linux 11 „Waldorf“ je distribúciou Linuxu založenou na Debiane 7 „Wheezy“. Obsahuje prostredie Openbox, je ľahko prispôsobiteľný a rýchly.


 

Co se děje ve světě Linuxu a open source

dvatydny.gif

Je tu nový Linux Mint 16 „Petra“. Linux Journal zveřejnil výsledky své každoroční čtenářské ankety. Nová německá vláda bude podporovat otevřený software. Na Jamajce se léčí se svobodným softwarem. A francouzský departement Isère je také pro open source.


 

Ubuntu Developer Summit – listopad 2013

ubuntu.png

Jako každých šest měsíců vychází nová verze Ubuntu, tak se každého půl roku koná setkání vývojářů této distribuce, kde plánují její další vývoj. Čím se od 17. do 22. listopadu zabývali?


 

Svěřte svá data vhodnému médiu – díl 2.

zachranny_kruh.jpg

Minule jsme si řekli něco o páskách a fungování páskových knihoven. Pokračovali jsme popisem pevných disků a optických médií. Dnes se představíme flash paměti, možnost ukládání dat do cloudu a výčet médií zakončíme těmi analogovými (uvidíte sami, že i v dnešní době mají stále své místo). V závěru uděláme krátkou rekapitulaci a podíváme se na opačný požadavek, tedy že chceme data, případně i paměťové médium uvést do stavu, aby je nemohl už nikdo přečíst.


 

Jak ve VLC streamovat multimédia – díl III

player-icon_1.jpg

V předchozích dílech jste získali znalosti pro jednoduché i pokročilé streamování multimediálních dat. Veškeré příklady, které jsem vám ukázal, mají drobný neduh. Každý z nich spustí jednu instanci VLC. Dnes se s vámi podělím o znalost provozu několika streamů v jediné instanci aplikace pomocí VideoLAN Manageru (VLM), který je součástí VLC, a navíc umožňuje jednu specialitku v podobě „streamu na přání“ (VOD).


 

Grant Allen: Android 4

android_4.jpg

Kniha s podtitulem „Průvodce programováním mobilních aplikací“ slibuje čtenářům, že se velmi rychle naučí programovat mobilní aplikace pro telefony a tablety. Dokáže to kniha splnit? Stane se z každého po jejím přečtení a po vyzkoušení obsažených příkladů úspěšný programátor aplikací pro Android?


 

Jakub Steiner: Ikona by měla nést svůj význam

rozhovor_diktafon160.jpg

Rozhovor s Jakubem Steinerem, grafikem pracujícím na projektu GNOME – především o ikonách, ale i o filosofii softwaru v GNOME, dotykových zařízeních a také o připravovaných novinkách.


 

Co se děje ve světě Linuxu a open source

dvatydny.gif

Vyšla dlouho očekávaná OpenMandriva Lx2013.0. Mozilla Foundation v loňském roce měla příjmy přes 300 milionů dolarů. Podle vývojáře Ubuntu není Linux Mint bezpečný. Ve Francii se rozpoutala debata o tom, jestli elektronické knihy s DRM jsou, nebo nejsou knihy.


 

BlueGriffon – WYSIWYG editor (ne)zcela zdarma

BlueGriffon_logo.jpg

Velké nadnárodní společnosti, státní instituce, malé i větší firmy, spolky a společnosti, zahrádkáři a sportovní kluby, dokonce ty i já – všichni jsme na webu. Je to tak, mít webovou prezentaci je naprosto běžné – snad i nutné. A na jednu z možností, jak takovou prezentaci čehokoliv vytvořit, se dnes podíváme.


 

PcDuino – „Raspberry Pi“ pro náročné

PcDuino_sm.jpg

Líbí se vám koncept oblíbeného minipočítače Raspberry Pi? Chcete však raději zařízení, které má více výkonu a integrovaný WiFi adaptér?


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz