přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

GNOME 3.8, videoeditor Openshot s novým jádrem

dvatydny.gif

Čínská vláda sází na Ubuntu. Editor videa OpenShot dostane nový engine. Ubuntu zkrátí podporu běžných vydání na 9 měsíců. GNOME 3.8 a herní koutek. 


 

RSS aplikace Taptu – koncentrované čtení oblíbených webových stránek

Taptu - RSS reader

S příchodem cenově dostupných mobilních zařízení se mnoho lidí rozhodlo využívat je i ke čtení denního zpravodajství či denní porce oblíbených webových stránek. Výrazně jim v tom pomáhají tzv. RSS kanály. Navíc mnoho lidí zamrzela zpráva, která říká, že 1. července 2013 zruší Google bez náhrady oblíbenou aplikaci Reader. 


 

Nobelovy ceny získají Jimmy Wales a Richard Stallman, Microsoft ostře protestuje

nobelovka.png

Nobelovu cenu míru získal zakladatel Wikipedie Jimmy Wales za své zásluhy na šíření vzdělanosti. Nobelovu cenu za ekonomii získal teoretik zvláštních forem duševního vlastnictví Richard Stallman. Nečekané nominace umožnila radikální únorová reforma pravidel pro udílení Nobelových cen.


 

Přijďte na konferenci Openmobility 2013, koná se 6. a 7. dubna v Bratislavě

Openmobility 2013 , jedna z nejvýznamnějších konferencí pro otevřené mobilní platformy a otevřený hardware, se bude konat na Fakultě Elektrotechniky a informatiky Slovenské technické univerzity v Bratislavě . Na konferenci se představí přední experti a vývojáři v oblasti mobilních technologií a otevřeného hardwaru nejen z české a slovenské, ale i z mezinárodní komunity. Konference se poprvé detailně zaměří na rychle rostoucí DIY a Maker hnutí .


 

Porovnání: Jak často vycházejí operační systémy a jejich aktualizace

thinkpad_edge.png

V minulých dnech se na internetu objevila řada zpráv o tom, že Canonical uvažuje nad změnou vydávání nových verzí své distribuce Ubuntu. Přitom tomu není tak dávno, co se začalo diskutovat nad tím, že svůj přístup k jednotlivým operačním systémům změní i Microsoft u svých placených Windows. Podívejme se proto, jak k vydávání nových verzí přistupují jednotlivé operační systémy a distribuce.


 

Tahová válečná strategie TripleA – Napoleon a stíhačky Stealth

TripleA

Podmaňte si Evropu v době rozpínající se říše císaře Napoleona, bojujte o svět ve 2. světové válce, vybudujte vesmírné impérium nebo si zahrajte v bitvě o Středozemi známé z Tolkienových knih. To vše a mnohem více nabízí tahová strategická hra TripleA.


 

Manjaro Linux – výhody Arch Linuxu v systému pro laiky

manjaro.png

Manjaro je distribuce založená na pevném a odzkoušeném základu Arch Linuxu. Hlavním cílem této distribuce je přinést všechny výhody Arch Linuxu (rychlost, výkon a lehkost) i technicky méně zdatným či znalým uživatelům Linuxu. Otázkou zůstává, jestli to vůbec jde a jak se to Manjaru daří. 


 

Nový šéf Androidu a openSUSE 12.3

dvatydny.gif

Android má nového šéfa, Andy Rubin po deseti letech končí. Samsung Galaxy S IV. Video editor LightWorks se blíží na Linux. OwnCloud 5. OpenSUSE 12.3. Ubuntu: Jarní verze vyjde podle plánu.


 

Doplněk Konverzace pro Thunderbird zpřehlední komunikaci

thunderbird.png

Pro poštovní klient Mozilla Thunderbird existuje velké množství doplňků, které rozšiřují jeho funkce. Jedním z velmi zajímavých a praktických doplňků je Konverzace pro Thunderbird. Umožňuje výrazně zrychlit, zefektivnit a zpohodlnit práci s poštou. 


 

Open Clip Art Library: Vektorové obrázky bez závazku

ocal.png

Pokud pro svou práci (nebo i koníčka) potřebujete pracovat s vektorovou grafikou, velice brzy narazíte na to, že něco neumíte sami nakreslit nebo potřebujete obrázek, na kterém můžete postavit svůj nový výtvor. Patrně se poohlédnete po internetu a najdete něco zajímavého. Jenže vás zastaví jedna podstatná věc – licence k použití obrázku. 


 

Jak si vybrat počítač a zvolit operační systém

dell-vostro-1220_1.jpg

V nedávné době jsem se dal do řeči s mnoha lidmi nad tím, zda jim více vyhovuje desktop, nebo notebook. Nadhodil jsem také téma operačního systému a nakonec si řekl, že by bylo zajímavé sepsat srovnání konkrétních typů osobních počítačů podle operačních systémů. Položil jsem si proto několik otázek, vytyčil požadavky a začal zjišťovat, jaká je současná situace. 


 

Lazarus: Vývojové prostředí nejen pro výuku FreePascalu

lazarus100.jpg

Jak se začínají počítače usazovat v našem běžném životě, je zapotřebí začít patřičně vzdělávat studenty a žáky. Již léta se používá i pojem „počítačová gramotnost“ a škola může poskytnout několik úrovní výuky. Pokročilejší úroveň by mohla zahrnovat i základy programování a ihned se objeví otázka, jakým programovacím jazykem začít. Jedním z vhodných kandidátů je jazyk Pascal. 


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz