přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Grafika

Grafika

Jak upravit barvy ve snímku pro pozadí pracovní plochy

darktable.png

Mít vlastní originální obrázek na pozadí pracovní plochy je snem mnoha uživatelů. Máte-li vyfocený snímek, který je blízko vašim představám a je naštěstí v některém z formátů RAW, máte vyhráno. Ukážeme si, jak si ho v programu Darktable připravíte rychle a s minimem námahy.


 

Fotowall: Vytvořte si originální plakát, tapetu či obal na DVD

fotowall.png

Fotowall je program pro manipulaci s obrázky a textem obsahující sadu nástrojů, které vám pomohou snadno a jednoduše vytvořit zajímavou koláž z vlastních fotografií či jiných obrázků a textu. Použít jej můžete pro tvorbu originálních tapet, obalů na DVD i s potiskem disku nebo například jednoduchých plakátů.


 

Proč chtít černobílou fotografii a jak na to v Darktable

darktable_bw.png

Černobílá fotografie? Proč? Ptají se někteří. V dnešní době barev... Přesto je několik situací, kdy je převod z barevné na černobílou fotografii její záchranou.


 

Zbavte se šumu na fotografiích v programu Darktable

darktable.png

Pokud jste byli okolnostmi donuceni zvýšit při pořizování fotografie ISO, určitě jste si všimli barevného šumu, který je na digitální fotografii nepřehlédnutelný.


 

3D tiskárny RepRap: Open-source mašinky, které vám usnadní život

reprap.png

Termín 3D tisk se pomalu, ale jistě stává součástí open-source světa. Jestli si představujete 3D brýle z kina a obyčejnou tiskárnu, rychle na to zapomeňte, protože 3D tiskárny RepRap tisknou opravdové trojrozměrné objekty.


 

Kolorizace černobílých fotografií v GIMPu

gimp.png

Odbarvení fotografií už v jednom z GIMPtoriálů zaznělo, co to ale zkusit naopak a staré černobílé fotografie obarvit? Bezesporu se jedná o mravenčí práci, u které bude potřeba notná dávka představivosti a trpělivosti. Nutno dodat, že z černobílé fotografie takřka nikdy nevytvoříte naprosto dokonalou barevnou fotografii, a tak je potřeba zvážit pro a proti.


 

OpenSCAD: Programujte 3D modely nejen pro 3D tisk

openscad.png

Pro 3D modelovaní existuje nespočet programů. Nejznámějším open-source programem je Blender. Ve většině z nich ale uživatel modeluje v režimu WYSIWYG, tedy myší manipuluje s objekty přímo v projekci. V OpenSCADu ale modely programujete: vytváříte základní tvary a ty k sobě např. přičítáte nebo od sebe odečítáte.


 

Školní časopis Devítka je sázený ve Scribusu

scribus.png

Školní časopis Devítka představuje pěknou ukázku toho, kde je možné používat sázecí nástroj Scribus. Jako bonus si čtenáři můžou stáhnout šablonu časopisu, kterou vytvořil dlouhodobý uživatel programu Otakar Haška.


 

GIMP 2.8: Práce v jednom okně

gimp.png

Po více než třech letech vyšla další stabilní verze známého grafického editoru GIMP. Přináší podporu práce v jednom okně, po které část uživatelů tolik volala, pár nových vlastností a především řadu vylepšení nástrojů a pluginů. V neposlední řadě je znát příprava na velké změny.


 

LaTeX – Beginner's Guide by Stefan Kottwitz

LaTeX_beginnes.png

Knížek o LaTeXu je v naší české kotlině poměrně velké množství. Od starého dobrého Rybičky přes publikaci Ne příliš stručný úvod do systému LaTeX2e až po kurzy LaTeXu a sazby, které jsou snad na všech vysokých školách. Trochu jsme se podívali na zoubek zahraniční, konkrétně anglicky psané publikaci LaTeX – Beginner's Guide. A můžeme předeslat, že je to hodně dobré!


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz