přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Desktop

Desktop

 

Nastavení prostředí KDE4 – chování oken, vzhled

kde.png

Nástroj Nastavit vaše pracovní prostředí (dříve Ovládací centrum KDE) je místo, kde lze snadno a jednoduše nastavit vzhled a chování celého prostředí KDE4. Některé moduly znáte z původního ovládacího centra, protože byly jen přepsány. Některé jsou ale zcela nové, neboť slouží k nastavení nových technologií, které KDE4 přináší.


 

Recenze: Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope

ubuntu.png

Půlrok utekl jako voda a máme tu další vydání pravděpodobně nejpopulárnější distribuce současnosti – Ubuntu. Podle mých zkušeností byla jarní vydání vždy lepší než podzimní. A to nejen ta s delší podporou. Po podzimních peripetiích s kozorožcem jsem se těšil na zajdalena (ano, takový je opravdu český překlad jackalope, pohádkového zajíce s parohy) jako na povedené vydání. AKTUALIZACE: Doplněny odkazy na torrenty.


 

KDE4: 3D desktop a jeho efekty

kde.png

Článek se věnuje fenoménu „3D desktop“, který je pro mnoho uživatelů doslova zaklínadlem. Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou si řekneme, že jde o technologii využívající hardwarovou akceleraci grafické karty, která vznikla proto, aby lákala nové uživatele do osidel Linuxu. ;-)


 

Návod: Nahrajte si aktivitu na obrazovce a vytvořte video

totem_logo.png

Ne nadarmo se říká, že jeden obrázek vydá za tisíc slov. Platí to všude a u počítačů dvojnásob. Jak jinak byste se chtěli pochlubit svou pracovní plochou? Jak nejlépe předvést funkce a vzhled aplikace? Takový snímek obrazovky je tedy velmi dobrá věc, ale co je ještě lepší? Přece více obrázků! Čím více, tím lépe - tak proč ne rovnou dvacet pět za vteřinu?


 

KDE4: Správce souborů Dolphin

kde.png

V prostředí KDE4 se nyní jako souborový správce používá nový program jménem Dolphin. Přináší nový koncept správce souborů a podporuje také nové technologie KDE4. Zaujímá tak místo dříve používaného Konqueroru, i když ten nezmizel, jen změnil zaměření.


 

KDE4: Další plasmoidy ve vašem prostředí

kde.png

Představujeme další plasmoidy a vysvětlujeme jejich funkci a smysl. KDE4 obsahuje množství zajímavých a praktických miniaplikací, které vám usnadní a zrychlí práci. Můžete mít na ploše seznam nových e-mailů, příspěvků v RSS kanálech nebo obsah textového souboru. Samozřejmostí jsou pohledné grafy sledující vytížení systému a jeho volné prostředky.


 

Tip: 10 nástrojů pro vytvoření snímku obrazovky

screenshot.jpg

Obrázek vydá za tisíc slov a mnohdy bez něj není ani možná komunikace. Zejména pokud chcete radu a potřebujete svému rádci vysvětlit, že "to" nefunguje a zobrazuje to "takové to" a občas se tam "něco" zobrazí v tabulce. Ulehčete si to - pošlete s dotazem rovnou obrázek. Z článku se dozvíte snad všechny způsoby, kterými můžete snímek obrazovky vytvořit.


 

KDE4: Představujeme plasmoidy

kde.png

Plasmoidy jsou prvky, které si můžete umístit na panely a na plochu. Jsou to v drtivé většině malé programy, miniaplikace, které vykonávají jednu činnost - zobrazují informace, spouštějí program nebo jinak pomáhají v ovládání prostředí a počítače. Představíme si téměř všechny, které jsou pro KDE4 dostupné.


 

GNOME 2.26 – pomalé loučení s druhou generací

gnome.png

GNOME vychází s železnou pravidelností, takže po půl roce pro nás vývojáři připravili pravidelnou dávku novinek zabalenou do GNOME 2.26. Jak už je u tohoto populárního desktopového prostředí zvykem, nejedná se o žádné revoluční změny, ale o další krůček v evolučním vývoji. Tentokráte je změn, které může uživatel vnímat, možná ještě méně než obvykle.


 

KDE4: Panely a jejich nastavení

kde.png

V prostředí KDE nejste omezeni pouze jedním panelem. Můžete jich mít, kolik chcete, kde chcete a na nich doslova, co chcete. Hlavním panelem může být ten, který je pro vás nejdůležitější. Může se zobrazovat jen v rohu a jen v okamžiku, kdy tam posunete kurzor myši. Můžete si na něj umístit spouštěče aplikací, ale také mnohé jiné plasmoidy. Je to na vás, ukážeme vám, jak začít.


 

Úvod do KDE4: pracovní plocha a Plasma

kde.png

Pracovní prostředí není v linuxovém operačním systému jen jedno, je jich k dispozici více. Liší se vzhledem, ovládáním, náročností na zdroje počítače a dalšími vlastnostmi. V seriálu vám podrobně představíme pracovní prostředí KDE4, které se vyznačuje značnou komplexností a provázaností, velkým množstvím aplikací, vysokou úrovní uživatelského komfortu a v neposlední řadě také trochu neskromnými požadavky na hardware počítače.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6   Následující   ››

 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz