přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Po roce vývoje přichází X.Org Server 1.20

xorg_logo.png

Více než rok a půl probíhal vývoj této nové verze X.Org serveru, který tvoří základ všech desktopových systémů jež stále nepoužívají Wayland.


 

Programovanie v jazyku C++: Tvorba funkcii (2)

C++

Naučte sa pracovať s návratovou hodnotou funkcii. Uvidíte aj implementáciu faktoriálu s využitím funkcie.


 

Linux Kernel 4.17-rc4 "Merciless Moray"

tux.png

Linus Torvalds vydal Linux 4.17-rc4, nejnovější týdenní testovací verzi a uveřejnil i kódové jméno.


 

Šéf Red Hatu zavítal do Brna

redhat.jpg

Nejvyšší představitelé společnosti Red Hat zavítali do Brna a navštívili zde vývojové centrum Red Hatu a Fakultu informatiky na Masarykově univerzitě. Red Hat, jehož pobočka v Brně funguje už více než 14 let, s univerzitou systematicky spolupracuje nejen na výchově nových technicky zdatných talentů, kterým je blízký koncept otevřeného kódu a crowdsourcingu.


 

Ubuntu MATE a Ubuntu Budgie končí podporu 32-bitových ISO obrazů

ubuntu_mate_logo.png

Tyto obě distribuce se rozhodly skončit s podporou 32-bitových instalací po ukončení podpory verze 18.04 LTS. Příčinou je, že 32-bitové instalace používá jen minimum uživatelů a vývojáři se chtějí věnovat jiným projektům. 


 

Seriál o Elasticsearch: 5. Pokročilé fulltextové vyhledávání

Elasticsearch

V předchozím díle seriálu o Elasticsearch jsme vytvořili jednoduché fulltextové vyhledávání v češtině, kdy jsme hledali produkt v e-shopu podle jeho názvu. V této kapitole vyhledávání rozšíříme tak, aby vyhovovalo běžným nárokům na vyhledávání - budeme vyhledávat i v popisku produktu a budeme pracovat s pořadím výsledků vyhledávání.


 

Vyšlo NetBSD 8.0 RC1

NetBSD-perex_1.png

Projekt NetBSD je mezinárodní snahou velké skupiny lidí vyrábět volně dostupný a redistribuovatelný operační systém typu Unix. Dnes si ukážeme novinky, s kterými příchází v aktuální verzi.


 

Fedora 28 je připravena k nasazení

fedora logo_1.png

Nová verze Fedory sebou přináší jako obvykle spoustu novinek, jež vás můžou zaujmout. Pojďte se s námi podívat, co všechno je nového.


 

ownCloud: Open source řešení pro ukládání dat v cloudu

ownCloud

Při práci na větších projektech člověk často používá všemožné nástroje, aby si usnadnil práci s dílčími úkoly. Už ne tak často se ale stává, aby pomocný nástroj přežil samotný projekt a svým dopadem ho dokonale zastínil. Právě takové to bylo v našem případě. V rámci budování nového výpočetního clusteru jsme potřebovali efektivně sdílet velké dokumenty, a to jak uvnitř firmy, tak i s externími dodavateli. Běžná řešení typu Dropbox kvůli vysokému stupni důvěrnosti nepřicházela v úvahu. Rozhodli jsme se proto pro otevřenou platformu ownCloud, která nabízí podobnou funkčnost s jedním významným rozdílem - data jsou uložena na našem vlastním hardware.


 

Jak bude vypadat uživatelské prostředí pro Linuxové aplikace na Chromebooku?

chromeos.jpg

S příchodem Linuxových aplikací do Chrome OS díky kontejneru Crostini je třeba najít ideální grafické rozhraní. Z předchozích zpráv jsme se již dozvěděli jak tuto novou funkci vyzkoušet, ovšem až teď se začínají objevovat informace o prvcích uživatelského rozhraní.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz