Namátkou mezi ně patří balík programů pro správu osobní agendy Kontact, balík kancelářských aplikací KOffice, grafické nástroje jako Digikam nebo Gwenview, klíčové programy typu Kaffeine nebo Amarok a také vývojářské editory KDevelop, Kile nebo Quanta Plus.
Píšeme o KDE
KDE a aplikace na úpravu a správu fotografií a obrázků

KDE sice nedisponuje takovými široce známými špičkovými nástroji jako KIMP nebo Inkscape, přesto nabízí zajímavé a schopné nástroje. Představím programy a jejich možnosti ve verzích pro KDE4, nicméně jejich KDE3 předchůdci bývají velmi podobní.
Friday, 11. September 2009
| Autor Vojtěch Zeisek
8
| známka 1.00
Hardware v distribuci openSUSE - Síťová rozhraní

Síťová zařízení mohou být v distribuci openSUSE ovládána dvěma způsoby - pomocí technologie NetworkManager nebo ručně. V obou případech se však základní parametry nastavují ve všeobecném konfiguračním programu YaST. Pomocí něj lze nastavovat celkem čtyři věci: síťová rozhraní a tři druhy modemů (konkrétně ADSL, ISDN a klasické modemy pro obyčejnou telefonní linku). Tento článek se bude věnovat jen nastavení síťových rozhraní jako takových.
Monday, 7. September 2009
| Autor Lukáš Jelínek
2
| známka 1.00
Xplanet: Planeta Země na vaší ploše

Pomocí programu xplanet můžete na pozadí své plochy zobrazovat planetu Zemi v její téměř aktuální podobě. Článek vám ukáže, jak si rotující zeměkouli připravit - potřeba bude pár snímků ze satelitů NASA a skript, který vám nabízíme ke stažení.
Wednesday, 12. August 2009
| Autor Miroslav Hrončok
72
| známka 1.20
Export fotek do fotogalerií pomocí KIPI pluginů a Gwenview

KIPI pluginy jsou zásuvné moduly určené pro několik grafických aplikací prostředí KDE. Rozšiřují jejich možnosti například o export fotek do různých webových služeb. V článku uvedu několik příkladů, jak s jejich pomocí snadno vytvořit efektní galerii nebo prezentaci v některé z webových fotogalerií.
Monday, 27. July 2009
| Autor Vlastimil Ott
Programy Step a Lightspeed: Fyzika reálná i nereálná

Baví vás fyzika a slyšeli jste někdy o teorii relativity a chtěli byste vědět, jak je to vlastně s objekty pohybujícími se rychlostí blízké rychlosti světla? Nebo dáváte raději přednost fyzice Newtonovské? Dnes jsem si pro vás připravil dva poměrně jednoduché prográmky, které se věnují fyzice - každý trochu jinak.
Thursday, 25. June 2009
| Autor Radim Šimánek
4
| známka 3.00