přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KDE

KDE

kde.png

Pracovní prostředí, které dobývá linuxový svět ve své čtvrté generaci, ale stále je možné používat jeho starší verzi 3.5.10.  KDE obsahuje velmi mnoho programů, které využívají společné zdroje a nastavení, mají stejný vzhled a ovládání, takže tvoří jednotné pracovní prostředí.


Namátkou mezi ně patří balík programů pro správu osobní agendy Kontact, balík kancelářských aplikací KOffice, grafické nástroje jako Digikam nebo Gwenview, klíčové programy typu Kaffeine nebo Amarok a také vývojářské editory KDevelop, Kile nebo Quanta Plus.

KDE4, Mandriva Linux 2009.1KDE4, Mandriva Linux 2009.1

Píšeme o KDE

Calligra Suite se představuje

calligra.png

Nejen pro Linux existuje celá řada kancelářských aplikací. Některé samostatné, jiné v užitečných balíčcích jako například LibreOffice nebo právě Calligra Suite. Ten vznikl v roce 2010 ze známého KOffice určeného pro grafické prostředí KDE. Mezi jeho velké výhody patří řada kvalitních aplikací a podpora ODF i dalších formátů. V úvodním článku si tento balíček ve stručnosti představíme včetně všech jeho součástí.


 

5 FTP klientů pro Linux

ftp.png

Plánujete-li vytvořit nebo vytváříte-li webovou prezentaci, budete k tomu samozřejmě potřebovat nějaký FTP klient, ať už integrovaný ve správci souborů, nebo samostatně nainstalovanou aplikaci. Dnes si ukážeme pár FTP klientů nejen pro Linux a nakonec se dočkáte i srovnávací tabulky.


 

KDE 4.9: Méně je někdy více

kde.png

Čísla verzí čtyřkové řady utěšeně stoupají, pětková řada zatím není na dohled. Taková je nyní situace u grafického desktopu KDE, u něhož právě příchod verze 4.0 znamenal revoluci, se kterou se leckdo nesmířil dodnes. Nyní přichází verze 4.9, a podobně jako všechny předchozí verze této řady, i ona slibuje nemálo zajímavých novinek.


 

Novinky v KDE 4.8

kde.png

Není to tak dávno (přibližně čtyři měsíce), co bylo vydáno GNOME 3.2, které přineslo „obroušení hran“ revolučního GNOME 3. Na druhou stranu je tato doba dostatečně dlouhá na to, aby tvůrci prostředí KDE mohli na své soupeře reagovat a pořádně zapracovat na nové verzi 4.8. Přestože každé z těchto prostředí jde trochu jiným směrem, s jinou filozofií, těžko se lze vyhnout srovnávání, co je kde nového a jak z toho lze těžit.


 

Recenze openSUSE 12.1: Řada drobností vyřešena

opensuse.png

Je tady další verze linuxové distribuce openSUSE. A protože – jak je nyní v módě – jsou nyní verze číslovány podle nového schématu, není touto verzí 12.0, nýbrž 12.1. Jedná se o první verzi openSUSE vydanou po dokončení rozprodeje firmy Novell. Pojďme se tedy podívat, jak se nová situace projevila na tom, co distribuce nabízí.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10   Následující   ››

Nahoru

Odkazy

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz