Namátkou mezi ně patří balík programů pro správu osobní agendy Kontact, balík kancelářských aplikací KOffice, grafické nástroje jako Digikam nebo Gwenview, klíčové programy typu Kaffeine nebo Amarok a také vývojářské editory KDevelop, Kile nebo Quanta Plus.
Píšeme o KDE
Calligra Suite: Textový editor Words

V úvodním článku jsme si představili kancelářský balík Calligra Suite jako celek a ve stručnosti popsali všechny jeho aplikace. Nyní si samostatně ukážeme možnosti aplikace Words, která slouží jako textový editor (nebo chcete-li procesor). Oproti některým alternativám sice nenabízí tolik možností, zato sází na jednoduchost.
Monday, 19. November 2012
| Autor Michal Polák
1
| známka 2.12
Calligra Suite se představuje

Nejen pro Linux existuje celá řada kancelářských aplikací. Některé samostatné, jiné v užitečných balíčcích jako například LibreOffice nebo právě Calligra Suite. Ten vznikl v roce 2010 ze známého KOffice určeného pro grafické prostředí KDE. Mezi jeho velké výhody patří řada kvalitních aplikací a podpora ODF i dalších formátů. V úvodním článku si tento balíček ve stručnosti představíme včetně všech jeho součástí.
Thursday, 1. November 2012
| Autor Michal Polák
5
| známka 3.50
5 FTP klientů pro Linux

Plánujete-li vytvořit nebo vytváříte-li webovou prezentaci, budete k tomu samozřejmě potřebovat nějaký FTP klient, ať už integrovaný ve správci souborů, nebo samostatně nainstalovanou aplikaci. Dnes si ukážeme pár FTP klientů nejen pro Linux a nakonec se dočkáte i srovnávací tabulky.
Wednesday, 12. September 2012
| Autor Tomáš Mores
14
| známka 1.25
KDE 4.9: Méně je někdy více

Čísla verzí čtyřkové řady utěšeně stoupají, pětková řada zatím není na dohled. Taková je nyní situace u grafického desktopu KDE, u něhož právě příchod verze 4.0 znamenal revoluci, se kterou se leckdo nesmířil dodnes. Nyní přichází verze 4.9, a podobně jako všechny předchozí verze této řady, i ona slibuje nemálo zajímavých novinek.
Wednesday, 1. August 2012
| Autor Lukáš Jelínek
21
| známka 4.89
Novinky v KDE 4.8

Není to tak dávno (přibližně čtyři měsíce), co bylo vydáno GNOME 3.2, které přineslo „obroušení hran“ revolučního GNOME 3. Na druhou stranu je tato doba dostatečně dlouhá na to, aby tvůrci prostředí KDE mohli na své soupeře reagovat a pořádně zapracovat na nové verzi 4.8. Přestože každé z těchto prostředí jde trochu jiným směrem, s jinou filozofií, těžko se lze vyhnout srovnávání, co je kde nového a jak z toho lze těžit.
Wednesday, 25. January 2012
| Autor Lukáš Jelínek
9
| známka 1.71