přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Qt

Qt

Hardware v distribuci openSUSE - Modem, připojení k internetu

opensuse.png

Mezi síťová zařízení patří i modemy a další zařízení určená pro "modemový" způsob síťové komunikace. V distribuci openSUSE jsou pro tato zařízení připraveny dvě specifické sekce v programu YaST2, pomocí nichž lze takovou komunikaci zprovoznit velmi rychle a bez zvláštních znalostí.


 

KDE a aplikace na úpravu a správu fotografií a obrázků

kde.png

KDE sice nedisponuje takovými široce známými špičkovými nástroji jako KIMP nebo Inkscape, přesto nabízí zajímavé a schopné nástroje. Představím programy a jejich možnosti ve verzích pro KDE4, nicméně jejich KDE3 předchůdci bývají velmi podobní.


 

Hardware v distribuci openSUSE - Síťová rozhraní

opensuse.png

Síťová zařízení mohou být v distribuci openSUSE ovládána dvěma způsoby - pomocí technologie NetworkManager nebo ručně. V obou případech se však základní parametry nastavují ve všeobecném konfiguračním programu YaST. Pomocí něj lze nastavovat celkem čtyři věci: síťová rozhraní a tři druhy modemů (konkrétně ADSL, ISDN a klasické modemy pro obyčejnou telefonní linku). Tento článek se bude věnovat jen nastavení síťových rozhraní jako takových.


 

Hardware v distribuci openSUSE - Monitor, klávesnice, myš

opensuse.png

Nejdůležitějšími hardwarovými komponentami jsou obvykle ty, které zajišťují komunikaci počítače s uživatelem. Proto jsou to právě tato zařízení, na které je vhodné se při konfiguraci harwaru zaměřit nejdříve. V distribuci openSUSE není nastavování běžných parametrů nic složitého.


 

Kile a KBibTeX

kile.jpg

Možná už jste o LaTeXu slyšeli. Pakliže ne, vězte, že jde o špičkový typografický systém, díky kterému může každý snadno udělat nejen článek nebo knihu profesionální kvality, ale i třeba prezentaci. Nejznámější je asi mezi matematiky. Možná tušíte, jak LaTeXový dokument často vzniká. A možná to ve vás budí posvátnou bázeň před řádkami nepřehledného kódu. Ale nezoufejte. Kromě vizuálního nebo textových editorů tu je ještě zlatá střední cesta.


 

Vydán Scribus 1.3.5

scribus.jpg

Nástroj pro sazbu a DTP vychází v nové verzi 1.3.5.


 

Programy Step a Lightspeed: Fyzika reálná i nereálná

molekula.jpg

Baví vás fyzika a slyšeli jste někdy o teorii relativity a chtěli byste vědět, jak je to vlastně s objekty pohybujícími se rychlostí blízké rychlosti světla? Nebo dáváte raději přednost fyzice Newtonovské? Dnes jsem si pro vás připravil dva poměrně jednoduché prográmky, které se věnují fyzice - každý trochu jinak.


 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz