přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Bluefish: HTML editor pro GNOME, Xfce a pro vás

bluefish.png

Bluefish je velmi užitečný editor určený především pro vytváření webových stránek. Jeho hlavními výhodami jsou proto perfektní nástroje pro kódování v jazycích HTML, CSS nebo PHP, ale příjemně se v něm pracuje i s jinými zdrojovými kódy.


 

Textový editor MadEdit: Umí to s kódem a asijskými jazyky

madedit.png

MadEdit je nepříliš známý textový editor používající wxWidgets, potažmo rozhraní GTK, takže zapadne jak do GNOME nebo Xfce, tak i do Windows. Nabízí běžné funkce editoru jako zvýrazňování syntaxe či vyhledávání pomocí regulárních výrazů, dokáže ale také přepínat kódovou stránku a umí pracovat s asijskými jazyky.


 

Drupal - zajímavé doplňkové moduly

drupal.png

V posledním díle našeho krátkého seriálu bych vám rád představil některé zajímavé doplňkové moduly, se kterými pracuji nebo jsem alespoň pracoval. Berte to spíše jak nástin možností. Existuje jich nepřeberná spousta. Už víte, jak je nainstalovat a kde hledat jejich nastavení, zde se tedy zaměříme na jednotlivé příklady.


 

FBReader - čtečka e-knih na netbooku

eee.jpg

Příchod netbooků zvedl poptávku po kvalitním čtecím programu pro čtení elektronických knih. Jejich rozměry a hmotnost připomínají knihu a na jejich displejích se čte přece jen o hodně lépe než na malých displejích PDA. Jedním z nejlepších čtecích programů ze světa svobodného softwaru je FBReader.


 

Drupal - práce s obsahem

drupal.png

Umíte už Drupal nainstalovat a v administraci se taktéž neztratíte. Přišel čas na nosnou část tohoto malého seriálu: na tvorbu a správu obsahu. Většina lidí spíše překousne horší funkčnost stránek a lepší obsah než naopak. Je to zároveň oblast, ve které je Drupal asi nejsvéráznější, takže ji není radno podcenit.


 

Znáte tyhle programy?

V grafických prostředích KDE a GNOME se skrývají mnohdy velmi atraktivní a praktické nástroje, které běžný uživatel skoro ani nezná. Několik z nich vám představíme v následujícím článku.  Zřejmě je už máte nainstalované, bývají součástí kompletních balíků KDE nebo GNOME. Pokud tomu tak náhodou není, poradíme, jak je získat.


 

Drupal: instalace a počeštění

drupal.png

V minulém díle jsme si popsali redakční systém Drupal a nastínili jsme jeho možnosti. Nyní přišel čas na praxi. V tomto díle si popíšeme instalaci Drupalu včetně možných záludností a ukážeme si, jak přidat podporu češtiny.


 

Drupal - nastavení a instalace doplňkových modulů a témat

drupal.png

Minule jsme si Drupal nainstalovali, nyní přišel čas na základní nastavení našeho webu. Také si ukážeme, jak rozšířit funkcionalitu webu prostřednictvím doplňkových modulů (podrobněji se jim budeme věnovat přespříště) a témat vzhledu.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz