přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Webové technologie

Webové technologie

Webové aplikace Zoho: Plánování času

zoho.gif

Práci s informacemi si lze těžko představit bez plánování času a psaní poznámek. Proto je logické, že jsou nástroje pro tyto úkoly součástí balíku Zoho. Jsou tyto aplikace schopny splnit požadavky, které na ně člověk klade?


 

Kancelářské aplikace Zoho

zoho.gif

Ve třetím díle o webových aplikacích pokračujeme v načatém tématu, totiž v kancelářských aplikacích. O aplikaci Zoho Writer už jsme psali v minulém díle, teď se vrhneme na Sheet, Show a Docs.


 

Zoho: Nastavení účtu a kancelářské aplikace

zoho.gif

První článek o webových službách Zoho přinesl první seznámení s balíkem služeb a představil některé aplikace. Nyní přichází čas na podrobnější nastavování uživatelského účtu a na další zajímavé aplikace, které Zoho poskytuje.


 

Klienti pro Jabber Coccinella vs. Gajim

gajimcc.png

V dnešní době existuje celá spousta Jabber klientů, a tak vybrat toho správného, není zrovna snadným úkolem. V následujícím článku se podíváme na Gajim a Coccinellu. Jejich výhodou je především podpora různých operačních systémů a jednoduché grafické uživatelské rozhraní.


 

Nemožný problém s Internetem

web_browser.png

Nechápu, co se mi děje. Doma se na linuxových mašinách nezobrazují některé weby v prohlížeči, ačkoli je můžu stáhnout wgetem, nebo po nich vesele brouzdat na mašinách s Windows.


 

Seznamte se s webovými aplikacemi Zoho

zoho.gif

Že se různé aplikace přesouvají na web, je asi zbytečné říkat. Velkou roli zde hrají Google Apps - ovšem v jejich stínu najdeme i jiné služby, které nabízejí srovnatelně nebo možná ještě více funkcí. Jednou z takových zajímavých služeb je i Zoho.


 

Recenze knihy WordPress – efektivní publikování na webu

wordpress.jpg

Celý svět je na internetu. Kdo na něm není, je nula. Týká se to hlavně firem, organizací, ale také jednotlivců, kteří o sobě chtějí vyprávět celému světu. Aby publikování bylo snadnější, byly vymyšleny redakční systémy jako je Joomla, Drupal, Marwel a také WordPress. Poslední jmenovaný je velmi populární a v zahraničí vyšlo už několik knih právě o něm. Pojďme se společně podívat na první českou knihu pojednávající na toto téma.


 

FatRat – Univerzální stahovač z Česka

fatrat.png

FatRat je univerzální správce stahování, který umožňuje stahovat soubory z HTTP a FTP umístění, tvoří, stahuje a nahrává torrenty, pracuje s weby jako RapidShare a CZshare. Navíc jej můžete vzdáleně spravovat přes webové rozhraní nebo pomocí Jabberu.


 

openSUSE Build Service

obs.png

Každému z nás se to už určitě stalo. Přečtete si zajímavý článek, kamarád vám něco ukáže nebo nějak jinak narazíte na zajímavý software. Ale co když onen software není v repozitářích? Pak člověku zbývají dvě možnosti. Počkat a doufat, že to někdo zabalí, nebo se sám zapojit. Tento článek nebude o čekání, ale o tom jak si k vytouženému software dopomoci.


 

Připojení na Facebook chat přes Jabber

facebook_jabber.png

O tom, že Facebook chat bude fungovat na protokolu XMPP, tedy Jabberu, se mluví už delší dobu. Ale nyní je tato možnost opravdu k dispozici. Povíme si, jak se přes Jabber k Facebook chatu připojit, co dokáže, ale také co nedokáže.


 
‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz