přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Australský stát chce uchovávání dat po dobu sedmi let

CADservis

Australský stát chce uchovávání dat po dobu sedmi let

Austrálie

Policie australského státu Nový Jižní Wales se snaží dosáhnout toho, aby se provozní a lokalizační údaje o komunikaci musely uchovávat co nejdéle, nejlépe až sedm let.


V Austrálii se nyní schvaluje zákon, jenž zavádí povinnost poskytovatelů služeb elektronických komunikací uchovávat provozní a lokalizační údaje (data retention); lhůta bude dvouletá. Policie státu Nový Jižní Wales však tvrdí, že je to málo – data by se podle jejích představitelů měla uchovávat déle, nejlépe až sedm let. Policie učinila v posledním roce 120 tisíc požadavků na data, z toho se čtyři tisíce týkaly dat starších než dva roky.

Poznámka autora: V argumentaci se – na rozdíl od toho, čeho jsme nyní svědky v Evropě – neobjevuje potřeba boje proti terorismu, nýbrž pouze proti běžné kriminalitě, například loupežím, znásilněním a vraždám. Aktuálně sice v Austrálii policie může žádat o data potřebná pro vyšetřování, firmy však nemají povinnost je uchovávat.

Právní rada Austrálie (profesní sdružení právníků) naopak navrhuje stáhnout i současný návrh zavádějící dvouletou lhůtu a předložit ho nejprve k veřejnému připomínkování. Kritizuje jak dobu uchovávání dat, tak například absenci určení orgánů, které mají mít k datům přístup, nebo vyčlenění specifikace konkrétních uchovávaných údajů do prováděcího právního předpisu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...


Infor

Public Relations

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

InforSpolečnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao GIF