přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Canonical a Microsoft budou spolupracovat na kontejnerech

Canonical a Microsoft budou spolupracovat na kontejnerech

Canonical

Dustin Kirkland z firmy Canonical v rozhovoru uvedl, že bude firma spolupracovat se společností Microsoft na kontejnerovém hypervizoru LXD.


V listopadu loňského roku ohlásila firma Canonical, že pro distribuci Ubuntu chystá nový kontejnerový hypervizor: LXD. Toto řešení nemá za cíl nahradit populární Docker, nýbrž rozšířit jeho funkce. Nyní je tu další zpráva o tomto hypervizoru. Jak uvedl v rozhovoru Dustin Kirkland ze společnosti Canonical, vývoje se bude účastnit i firma Microsoft.

„LXD je perzistentní démon, který poskytuje čisté rozhraní REST ke správě (spuštění, zastavení, klonování, migraci apod.) kteréhokoli kontejneru na daném hostiteli. Hostitele s LXD lze snadno převést na clustery kontejnerových hypervizorů. Mohou pracovat jako uzly Nova Compute s technologií OpenStack, například, a nabídnout cloudy typu IaaS za nižší cenu a s vyšší rychlostí,“ říká Dustin Kirkland. Firma Microsoft by se měla podílet na věcech „okolo REST API pro LXD jakožto multiplatformní vrstvy pro správu kontejnerů.“Nahoru

Příspěvky

Canonical a Microsoft budou spolupracovat na kontejnerech
xteam83 14. 08. 2015, 14:14:55
Odpovědět  Odkaz 
No zbohom...
Microšrot dostal správu nad niečim čo by malo aj fungovať, alebo aby bolo aspoň použiteľne vytvorené!!!To už horšieho partnera na spoluprácu si canonical vybrať nemohol, skutočne to ešte aj ja by som bol pre canonical lepší ako Microsoft. Už vidím ako budú aj linuxové distribúcie nástrojom troj písmenkových vládnych agentúr a špehovať začne aj do teraz vynikajúca platforma unixu/Linuxu.
Re: Canonical a Microsoft budou spolupracovat na kontejnerech
tp 14. 08. 2015, 15:32:36
Odpovědět  Odkaz 
"skutočne to ešte aj ja by som bol pre canonical lepší ako Microsoft" aneb nad Tatrou sa blýská... Díky za pobavení.
Re: Re: Canonical a Microsoft budou spolupracovat na kontejnerech
Peter Fodrek 14. 08. 2015, 18:16:17
Odpovědět  Odkaz 
To ste mysleli toto?
http://rilko.gulas.sme.sk/upload/posts/0/20/20580/large_extra/240ef399e98a199757951cd09b5736df.jpg
Re: Canonical a Microsoft budou spolupracovat na kontejnerech
NSA 14. 08. 2015, 20:43:58
Odpovědět  Odkaz 
Neviděl bych to tak černě. Microsoft už spolupracoval na víc otevřených projektech. Například i na OpenGL. A vy snad nejste odpůrce OpenGL, ne?
Re: Re: Canonical a Microsoft budou spolupracovat na kontejnerech
xteam83 18. 08. 2015, 14:53:09
Odpovědět  Odkaz 
Nie som proti open GL to rozhodne nie. Ale nech aj tie kontajnery robí niekto kto tomu rozumie a vie ako to ma fungovať správať sa. Mne ide o to že firma ktorá do Linuxu {ako jadra}
,x servera alebo systemd - u nevidí, nevie ako funguje a z čoho sa skladá by nemala do podstatných záležitostí ako je boot (iného os) zasahovať a čokoľvek v ňom meniť.


NECH ODBORNÚ ČASŤ ROBIA ODBORNÍCI NIE FUŠERI z MICROSOFT - U !!!

Je to presne tak ako keby som ja úplný laik staval jadrový reaktor v bite, alebo pivnici.

Výsledok by bol 2 Černobyli jeden v bite ďalší v pivnici a páni v priamom prenose. Dozimetre na max :)

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...