přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Indický návrh řízení Internetu bude diskutován v Ženevě

Indický návrh řízení Internetu bude diskutován v Ženevě

Indický návrh na zavedení nových administrativních mechanismů pro řízení Internetu bude diskutován na setkání v Ženevě pod vedením CSTD.


Indická vláda v loňském roce předložila Valnému shromáždění OSN návrh na zavedení nových administrativních mechanismů pro řízení Internetu, které by měly nahradit současný model, ve kterém má rozhodující slovo organizace ICANN. Podobné snahy mají i další státy, zejména Rusko, Čína, Kazachstán a Uzbekistán. O návrhu by se mělo nyní diskutovat na setkání v Ženevě, které se uskuteční pod vedením Komise pro vědu a techniku pro rozvoj OSN (UN CSTD).

Podle indického návrhu by se měl ustavit Výbor pro internetové politiky (CIRP), který by měl připravovat internetové politiky, dohlížet na standardizační organizace, vyjednávat internetové dohody a rozhodovat spory související s Internetem. CIRP by měl být financován OSN, provozován Konferencí OSN obchodu a rozvoji a za svoji činnost odpovídat Valnému shromáždění OSN.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog