přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OSHWA začíná certifikovat otevřený hardware

Alvao

OSHWA začíná certifikovat otevřený hardware

OSHWA

Open Source Hardware Association začala s certifikacemi hardwaru. Výrobci tak mohou ukázat, že jsou jejich produkty opravdu otevřené.


Open Source Hardware Association (OSHWA) je organizace mající za cíl různými způsoby podporovat otevřený hardware – pořádat konference a komunitní akce, informovat o open-source hardwaru a jeho výhodách, organizovat celý proces otevírání hardwaru a zveřejňovat informace o tom, jak se situace vyvíjí. Jednou z posledních aktivit této asociace je certifikace hardwaru.

Individuální členství v asociaci stojí od 100 dolarů ročně (resp. od 25 pro studenty a chudé umělce), firemní od 300 dolarů. Mezi členy patří například i firmy Intel, CircuitMaker nebo AutoDesk.

Výrobce certifikovaného zařízení může ukázat, že je jeho produkt opravdu otevřený. Mezi již certifikovaný hardware patří například miniaturní počítač BeagleBone Black Wireless, CNC řídicí systém Smoothie, generátor náhodných čísel OneRNG nebo ovladač nabíjecích stanic pro elektromobily OpenEV.

Certifikované zařízení OneRNG (zdroj: prezentace projektu na konferenci LCA2015, MIT License) Certifikované zařízení OneRNG (zdroj: prezentace projektu na konferencích, MIT License)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Data&AI Forum 2020

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao