přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OSHWA začíná certifikovat otevřený hardware

OSHWA začíná certifikovat otevřený hardware

OSHWA

Open Source Hardware Association začala s certifikacemi hardwaru. Výrobci tak mohou ukázat, že jsou jejich produkty opravdu otevřené.


Open Source Hardware Association (OSHWA) je organizace mající za cíl různými způsoby podporovat otevřený hardware – pořádat konference a komunitní akce, informovat o open-source hardwaru a jeho výhodách, organizovat celý proces otevírání hardwaru a zveřejňovat informace o tom, jak se situace vyvíjí. Jednou z posledních aktivit této asociace je certifikace hardwaru.

Individuální členství v asociaci stojí od 100 dolarů ročně (resp. od 25 pro studenty a chudé umělce), firemní od 300 dolarů. Mezi členy patří například i firmy Intel, CircuitMaker nebo AutoDesk.

Výrobce certifikovaného zařízení může ukázat, že je jeho produkt opravdu otevřený. Mezi již certifikovaný hardware patří například miniaturní počítač BeagleBone Black Wireless, CNC řídicí systém Smoothie, generátor náhodných čísel OneRNG nebo ovladač nabíjecích stanic pro elektromobily OpenEV.

Certifikované zařízení OneRNG (zdroj: prezentace projektu na konferenci LCA2015, MIT License) Certifikované zařízení OneRNG (zdroj: prezentace projektu na konferencích, MIT License)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »