přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Studie: EU by měla financovat vývoj klíčových open-source nástrojů

Studie: EU by měla financovat vývoj klíčových open-source nástrojů

Evropská unie

Dvě studie, které si nechal zpracovat Evropský parlament, doporučují financování vývoje klíčových open-source nástrojů prostředky Evropské unie, zejména z oblasti šifrování.


Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci Evropského parlamentu (LIBE) si nechal vypracovat dvě studie týkající se softwaru s otevřenými zdrojovými kódy. Studie doporučují, aby se vývoj klíčových open-source nástrojů financoval částečně také z prostředků Evropské unie. Podporovat by se měla týkat jak samotného vývoje, tak i odstraňování chyb. Podle studií není tento typ softwaru univerzálním řešením, je ale „důležitou ingrediencí ve strategii EU pro větší bezpečnost a technologickou nezávislost.“

Studie dále tvrdí, že by se mělo podpořit přizpůsobení end-to-end šifrovacích nástrojů pro jejich snazší používání. Využívání open-source softwaru je v oblasti bezpečnosti velkou pomocí proti masovému sledování – a i když může tento software obsahovat chyby, je k nim méně náchylný než ten proprietární. „EU by měla investovat do odolných open-source implementací různých šifrovacích specifikací, které lze ověřovat a validovat na jejich bezvadnost,“ říká jedna ze studií.

Proti end-to-end šifrování se před časem vyslovil například britský premiér David Cameron, ale také protiteroristický koordinátor EU Gilles de Kerchove.

Nahoru

Příspěvky

Studie: EU by měla financovat vývoj klíčových open-source nástrojů
Pavel Šimerda 26. 04. 2015, 20:16:43
Odpovědět  Odkaz 
Tak snad to ty projekty přežijí.
Lukáš Jelínek Re: Studie: EU by měla financovat vývoj klíčových open-source nástrojů
Lukáš Jelínek 26. 04. 2015, 23:05:35
Odpovědět  Odkaz 
Aby pak nakonec většina peněz nepadla na "povinnou publicitu" (mosazné tabulky, inzeráty v tisku, tvorbu speciálních webů...) a na administrativu spojenou s tímto financováním...

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...