přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyšel Wireshark 1.4.0

CIO Agenda

Vyšel Wireshark 1.4.0

Vyšla nová verze oblíbeného nástroje pro analýzu síťového provozu.


Wireshark slouží k odchytávání a analýze (nejen) síťové komunikace. Nejčastěji se používá k odlaďování a hledání chyb, ale někdy i k méně čestným účelům. Dejte si pozor, abyste měli zabezpečenou Wi-Fi síť, protože odchytávání paketů Wiresharku nečiní žádný problém. Verze 1.4.0 nově přináší podporu desítek dalších protokolů, opravu mnoha memory leaků (únik paměti), možnost otevírat JPG soubory přímo ve Wiresharku a mnoho dalšího.

Na oficiálním webu najdete ke stažení pouze verze pro Microsoft Windows a Mac OS X a samozřejmě zdrojové kódy. Vývojáři nepřipravují balíčky pro linuxové distribuce, ale stejně Wireshark najdete v repozitářích většiny distribucí. Jen na novou verzi si budete muset chvíli počkat.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Roman Bořánek


| blogPublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »