přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OSS Alliance rozšiřuje své aktivity - geoinformatika a eAccessibility

OSS Alliance rozšiřuje své aktivity - geoinformatika a eAccessibility

Organizace OSS Alliance rozšiřuje své aktivity v oblasti možností využívání Open Source a Free Software.


Členem OSS Alliance se stala organizace Brailcom, která se zabývá vývojem freesoftware pro těžce zrakově postižené.

Odborná skupina pro eAccessibility

Prvním krokem této spolupráce je založení nové odborné skupiny pro eAccessibility, která by měla sdružovat odborníky na tuto problematiku z ČR, ale i ze zahraničí. “Problematikou eAccessibility v rámci OSS/FS produktů jsme se do současné doby vůbec nezabývali a považujeme to za chybu. Do budoucna proto chceme na všech projektech úzce spolupracovat s organizací Brailcom a dalšími odborníky, abychom si byli jisti, že projekty, které opustí elektronické brány OSS Alliance, budou přístupné pro všechny uživatele, bez rozdílů jejich fyzických omezení,” dodal Filip Molčan, předseda OSS Alliance.

Jan Buchal, ředitel společnosti Brailcom k zahájení společných aktivit dodává: ,,Open/Free eAccessibility je skutečnou možností, jak účinně pomoci zdravotně handicapovaným. Vážným nedostatkem a bariérou proprietární eAccessibility je její velmi omezená dostupnost. Většina handicapovaných si totiž nemůže dovolit platit obrovské částky za tyto nezbytné pomůcky. Open/Free eAccessibility je naproti tomu dostupná všem bez omezení. Náklady na pořizování Open/Free eAccessibility jsou mnohem nižší a mnohem efektivnější. Jsem velmi rád, že OSS Alliance chápe potřeby zdravotně postižených a chce jim účinně pomáhat.”

Odborná skupina pro geoinformatiku

Již delší dobu existuje řada aplikací pro využití v geoinformatice, OSS Alliance byla požádána o spolupráci i v této oblasti. Byla založena skupina pro GI sdružující odborníky, kteří rádi využívají otevřené technologie při řešení každodenních situací v oblasti geoinformatiky a mají zájem na podpoře vývoje, výzkumu, výuky, propagace a integrace OS ve světě GI.

Tímto vyzýváme všechny zájemce, kteří mají chuť zapojit se do těchto dvou nových odborných skupin, nechť nás kontaktují na e- mailové adrese vyzva@oss_cz.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blogPublic Relations

Řešení QNAP typu all-flash

Eva FišerováNeustále rostoucí nároky na výkon, odezvu a propustnost vedou ke zvyšování podílu flash technologií nejen v datových centrech. Dnes typické hybridní úložné systémy jsou tak nahrazovány úložišti typu all-flash, která nabízí velmi nízké latence, miliony IOPS a přitom jsou stále dostupnější. Řešení all-flash od QNAP jsou založena na systému ZFS s optimalizačními technologiemi SSD, díky nimž mohou efektivně nahradit hybridní pole se stejnými náklady na úložiště.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »