přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ondřej Bockschneider

Control

Ondřej Bockschneider

Jmenuji se Ondřej Bockschneider a na OS Linux - Ubuntu 7.04 - jsem přešel z následujících důvodů.


reklama

Docela dlouho jsem používal Windows 98. V té době mě velmi fascinovaly zejména prográmky pro operační systém MS-DOS, zkoušel jsem dělat různé "blbinky" s dávkovými soubory a později mi kamarád ukázal programovací jazyk Pascal. Tehdy jsem to absolutně nechápal, a tak jsem se tím ani netrápil a dál jsem si kutil :-)

Jednoho dne jsem se rozhodl, že je na čase přejít na Windows XP - měli ho už takřka všichni a já nechtěl být pozadu. Tehdy jsem ještě neměl internet a systém mi proto běžel skvěle, nic mi nechybělo; BSOD jsem nikdy neviděl. V té době mi jednou kamarád donesl DVD s Auroxem, rozdělil jsem disk a systém jsem si nainstaloval, líbil se mi, jenže zde bylo trochu nešťastně primárně nastavené prostředí KDE (byl jsem začátečník a nevěděl jsem, že existuje jiné prostředí), takže jsem Aurox asi po měsíci zase smazal.

Po čase jsme si pořídili internet, já jsem zestárl a zmoudřel (možná) a už jsem se o PC zajímal hlouběji. Proto mi neušlo, že se můj PC stává stále pomalejším - nainstaloval jsem SP2 a antivirus McAfee (můj první!). Kvůli tomu jsem si musel přikoupit 256 MB paměti RAM. Jenže po nějaké době byl PC stále pomalejší a pomalejší. Systém se zanedlouho docela zhroutil a prostě vypověděl službu - provedl jsem reinstalaci (poté ještě asi 5x). Jednoho dne už mi došla trpělivost, a tak jsem si nainstaloval Ubuntu 7.04; na systém jsem si zvykal celý týden (hlavně jsem nechápal instalaci programů), ale po čase jsem si ho doslova zamiloval. Tři měsíce do Vánoc uběhly po boku Ubuntu naprosto v poklidu a bez jediného resetu či dokonce přeinstalace.

Na Vánoce jsem dostal zbrusu nový PC s předinstalovanými Windows XP. Myslel jsem si, že na novém PC poběží vše svižně a bez problému. Taky že ano! První týden byl PC uplně superrychlý, jenže potom se začal zpomalovat. Začal jsem chodit na viry fórum a radit se s lidmi, kteří se zabývají odstraňováním virů. Jenže po pěti založených tématech ohledně útoku virů mi celkem došla trpělivost. Chtěl jsem nainstalovat Ubuntu, jenže jsem neměl vypalovačku (byla v opravě), a tak mi nezbylo, než čekat ty neuvěřitelné dva měsíce plné resetů a reinstalací. Měl jsem pocit, že v PC mám víc antivirů než svých dat.

Po krušných dvou měsících jsem si naštvaně koupil novou vypalovačku, nainstaloval jsem si Ubuntu 7.04 a konečně zase spokojeně používám naprosto stabilní systém bez virů. A pokud neutrpím psychickou újmu, tak si už na PC nikdy nic jiného než Linux nedám.

Nahoru

Odkazy

Příspěvky

obnova dat?
jirka 4. 06. 2018, 05:51:35
Odpovědět  Odkaz 
Stačilo najet na jejich web a zahlédnout čtyři hnusné čtverečky. Ti mastilové umí jen s windousy (se mi zdála podezřelá už fotka krabicové verze) a omylem to portovali i na Appla.

Navíc ve free verzi je omezení 500MB a při povolené sdílení 2GB.
Linux Mint 18.3.Sonya x64 vs Mint 19 TARA - beta x64
Vladimír Bibza Ing. 11. 06. 2018, 09:04:01
Odpovědět  Odkaz 
Stroj EP45 DDR3/1600 Q9400 na 3,2Ghz

1. Sonya inštalácia z USB bez problémov virtual Windows 7x64 Pro bez problémov
2. Sonya 3 zariadenia nerozpoznala WEB kameru,príd. Ser/paralel dosku, prid. sieť, kartu.
3. Sonya skvelá rýchla na SSD DATA 128, OK aktualizácie, Vizuál, Office 5 výborný
4. Rozpoznava tlačiarne HP LaserJet6P, nutno vyskúšať rôzne ovl.tlačí teraz OK
5. Negat. pri akejkoľvek zmene čohokoľvek pýta heslo správcu dá sa pochopiť prečo
6. Celkové hodnotenie veľmi dobré - budem testovať sieťové služby cez Sambu.
7. Tara beta x64 inštalácia z USB OK, vizuál OK, office 5 OK, ostatné s problémami beta verzia mi pripadá ako keby nemala spustené podporné programi, ovládače, proste beta. Rozdiel v rýchlosti som extra nezaznamenal.

PS: U mňa zatiaľ Sonya vyhráva.
vbibza@centrum.sk
Steam na Linuxu
d3ad3ditzz 24. 06. 2018, 14:20:37
Odpovědět  Odkaz 
Po každém spuštění přes teminál se stane tohle:

d3ad3ditzz@kali:~$ steam
Repairing installation, linking /home/d3ad3ditzz/.steam/steam to /home/d3ad3ditzz/.local/share/Steam
Running Steam on kali kali-rolling 64-bit
STEAM_RUNTIME is enabled automatically
Installing breakpad exception handler for appid(steam)/version(0)
/home/d3ad3ditzz/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam: symbol lookup error: /usr/lib/i386-linux-gnu/libxcb-dri3.so.0: undefined symbol: xcb_send_request_with_fds
/home/d3ad3ditzz/.local/share/Steam/steam.sh: řádek 444: žádná shoda: ssfn*
d3ad3ditzz@kali:~$


U linuxu jsem relativně nováček takže s mnoha komandy jsem seznámen ale s tímhle si nevím rady. OS je založen na Debian 9.
linux
dub 25. 06. 2018, 13:05:31
Odpovědět  Odkaz 
Ano-protože linux...naprostá šitovina.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz