přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ondřej Bockschneider

Soutěž - reproduktory Trust

Ondřej Bockschneider

Jmenuji se Ondřej Bockschneider a na OS Linux - Ubuntu 7.04 - jsem přešel z následujících důvodů.


reklama

Docela dlouho jsem používal Windows 98. V té době mě velmi fascinovaly zejména prográmky pro operační systém MS-DOS, zkoušel jsem dělat různé "blbinky" s dávkovými soubory a později mi kamarád ukázal programovací jazyk Pascal. Tehdy jsem to absolutně nechápal, a tak jsem se tím ani netrápil a dál jsem si kutil :-)

Jednoho dne jsem se rozhodl, že je na čase přejít na Windows XP - měli ho už takřka všichni a já nechtěl být pozadu. Tehdy jsem ještě neměl internet a systém mi proto běžel skvěle, nic mi nechybělo; BSOD jsem nikdy neviděl. V té době mi jednou kamarád donesl DVD s Auroxem, rozdělil jsem disk a systém jsem si nainstaloval, líbil se mi, jenže zde bylo trochu nešťastně primárně nastavené prostředí KDE (byl jsem začátečník a nevěděl jsem, že existuje jiné prostředí), takže jsem Aurox asi po měsíci zase smazal.

Po čase jsme si pořídili internet, já jsem zestárl a zmoudřel (možná) a už jsem se o PC zajímal hlouběji. Proto mi neušlo, že se můj PC stává stále pomalejším - nainstaloval jsem SP2 a antivirus McAfee (můj první!). Kvůli tomu jsem si musel přikoupit 256 MB paměti RAM. Jenže po nějaké době byl PC stále pomalejší a pomalejší. Systém se zanedlouho docela zhroutil a prostě vypověděl službu - provedl jsem reinstalaci (poté ještě asi 5x). Jednoho dne už mi došla trpělivost, a tak jsem si nainstaloval Ubuntu 7.04; na systém jsem si zvykal celý týden (hlavně jsem nechápal instalaci programů), ale po čase jsem si ho doslova zamiloval. Tři měsíce do Vánoc uběhly po boku Ubuntu naprosto v poklidu a bez jediného resetu či dokonce přeinstalace.

Na Vánoce jsem dostal zbrusu nový PC s předinstalovanými Windows XP. Myslel jsem si, že na novém PC poběží vše svižně a bez problému. Taky že ano! První týden byl PC uplně superrychlý, jenže potom se začal zpomalovat. Začal jsem chodit na viry fórum a radit se s lidmi, kteří se zabývají odstraňováním virů. Jenže po pěti založených tématech ohledně útoku virů mi celkem došla trpělivost. Chtěl jsem nainstalovat Ubuntu, jenže jsem neměl vypalovačku (byla v opravě), a tak mi nezbylo, než čekat ty neuvěřitelné dva měsíce plné resetů a reinstalací. Měl jsem pocit, že v PC mám víc antivirů než svých dat.

Po krušných dvou měsících jsem si naštvaně koupil novou vypalovačku, nainstaloval jsem si Ubuntu 7.04 a konečně zase spokojeně používám naprosto stabilní systém bez virů. A pokud neutrpím psychickou újmu, tak si už na PC nikdy nic jiného než Linux nedám.

Nahoru

Odkazy

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Data článků
JIří Procházka 24. 03. 2016, 11:54:56
Odpovědět  Odkaz 
Dost mi tu chybí data u jednotlivých příspěvků. Nevím nakolik je to pak aktuální.
chybějící data u článků
Jméno Neřeš 29. 03. 2016, 21:35:30
Odpovědět  Odkaz 
Dan Procházka má pravdu, měli byste s tím něco udělat. Datum vydání článku tu opravdu chybí.
Dobrý den
Alicia 2. 06. 2016, 09:53:23
Odpovědět  Odkaz 
Mnohokrát děkuji za nabídku tohoto info, že je to velmi užitečný článek, díky za sdílení s námi
safety vest
OpenMandriva
Petr Herynk 4. 07. 2016, 11:04:07
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den, vadí mi zveřejňování instalací dister OpenMandriva či Mageia v DistroWatch, které pak nejdou nainstalovat. Neslouží to propagaci linuxu. Jedná se zjevně o softwarové nedodělky.
IPCOP IP adresa
David 13. 06. 2017, 09:33:30
Odpovědět  Odkaz 
Ahoj, potřebuji zjistit IP adresu mého IPcopu zapomněl jsem ji. Potřebuji přenastavit VPN připojení, ale bohužel se nemohu do IPcopu dostat.

Nějaké rady ?
školení java
Robert 3. 08. 2017, 16:06:08
Odpovědět  Odkaz 
Pěkný článek. Je pravda, že dost firem a poptává nové lidi z IT. Vývojáře, a jiné IT specialisty.
Tails
Lojza 15. 09. 2017, 00:05:34
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím všechny příznivce linuxu a mám dotaz pro odborníky na tento operační systém, jestli existuje nějaká možnost spustit Tails z USB flešky i na tabletech, či smartfonech. Používám jej na stolním PC a NTB, ale hodilo by se, kdyby ...

alt.ja-46it7vg@yopmail.com
Instalace PCLinuxOS na NTB Acer TravelMate P 277 M
Till 15. 11. 2017, 18:32:32
Odpovědět  Odkaz 
Prosím o radu, pomoc, s instalací PCLinuxOS na výše uvedený NTB. Po instalaci, která skončí bez chyby, nelze nabootovat. Zkoušel jsem update BIOS, provést formát disku, nic nepomáhá. Ubuntu a jeho klony jdou instalovat bez problémů. Poraďte jak obejít "blokaci?", a systém nainstalovat. Procesor je od Intelu. Děkuji.
Potřebujete naléhavé peníze? Můžeme pomoci!
Garcia Sacramento 20. 02. 2018, 14:13:49
Odpovědět  Odkaz 
Potřebujete naléhavé peníze? Můžeme pomoci! Máte problémy nebo máte problémy? Tímto způsobem vám dáváme příležitost rozvíjet nový vývoj. Jako bohatá osoba cítím povinnost pomáhat lidem, kteří se jim snaží dát šanci. Každý si zaslouží druhou šanci, a protože vláda selže, budou muset pocházet od ostatních. Žádná částka není příliš pro nás a splatnost, kterou určíme vzájemnou dohodou. Žádné překvapení, žádné další náklady, ale pouze dohodnuté částky a nic jiného. Nečekejte a nezapomeňte na tento příspěvek. Zadejte částku, kterou chcete požádat, a my vás budeme kontaktovat se všemi možnostmi. kontaktujte nás dnes na garciajsacramento@gmail.com Potřebujete naléhavé peníze? Můžeme pomoci!

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog