přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Redakční systém WordPress - práce se stránkami

EPLAN

Redakční systém WordPress - práce se stránkami

wordpress.jpg

Poslední věcí, která zbývá probrat v souvislosti s vytvářením obsahu, jsou stránky. V ukázkovém zkušebním linuxovém blogu máme nyní stránky dvě - stránku Home, tj. hlavní stránku, a stránku About, tj. stránku s informacemi o blogu. Jak změnit jejich obsah a vytvořit si další stránky?


reklama

Obrázek:  01.jpg

Stránky Home, About

Stránky mají ve srovnání s běžnými příspěvky obvykle význam nositele trvanlivějších informací, které se příliš často nemění a kterými chcete čtenáře oslovit. Obsahem stránek pak může být povídání o vás nebo o stránkách. Můžete na nich shrnout své zájmy nebo vést odkazy na vaše oblíbené webové stránky. Na samostatné stránce si můžete vést i vlastní fotogalerii.

Vytvoření nové stránky

Novou stránku vytvoříte pomocí oblasti Založit stránku, do které se dostanete z administračního rozhraní volbou Publikovat a dále Stránka.

Obrázek:  03.jpg

Sekce Založit stránku

Políčko Název je určeno pro název stránky. Pro stránku Životopis napište do políčka Název slovo Životopis. Obsah stránky pak budete vytvářet podobně jako obsah příspěvku v editačním textovém okně. Pro editaci obsahu stránky máte rovněž k dispozici stejné nástroje jako u editace příspěvku.

K publikování stránky využijte menu Stav příspěvku, které je umístěno na pravé straně obrazovky. Menu Stav příspěvku je shodné s nabídkou, která byla popsána pro publikování příspěvku. Stejně jako u příspěvku je možno i pro stránku využít pokročilá nastavení.

Obrázek:  04.jpg

Pokročilá nastavení příspěvku

Pokročilá nastavení Uživatelská pole, Komentáře a odkazování a Autor jsou shodná s nastaveními, která byla probrána u psaní příspěvku. Velmi obdobné je pak i nastavení Ochrana stránky heslem, které tentokrát zadaným heslem ochrání stránku. Následující volby v pokročilých nastaveních stránky jsou odlišné od stejné sekce u běžného příspěvku.

Volba Nadřazená stránka vám umožní vytvořit hierarchii stránek.

Obrázek:  05.jpg

Nadřazená stránka

Hierarchii stránek můžete využít například u stránky O mně, kde si jako podstránky zařadíte další stránky Životopis a Rodina. Vytvořenou stránku Životopis si jako podstránku ke stránce About (později si ji přejmenujete na stránku O mně) zařadíte pomocí roletového menu

Obrázek:  06.jpg

Výběr hierarchie stránek

Zobrazení podstránek musí podporovat zvolený vzhled. Stránky a podstránky si taktéž můžete nechat zobrazit v postranní liště.

Volbu Šablona stránek využijete tehdy, máte-li ve vzhledu definovány vzhledy pro stránky. Konkrétní šablonu stránky vyberete z roletového menu.

Obrázek:  07.jpg

Volba Šablona stránek

Poslední velmi užitečnou volbou je Pořadí stránek.

Obrázek:  08.jpg

Volba pořadí stránek

Číslo vepsané do připraveného textového pole určuje pořadí stránek. Stránky jsou číslovány v pořadí od nejnižší číselné hodnoty k nejvyšší. Stránka číslo 1 je před stránkou číslo 2 atd.

Správa existujících stránek

Již vytvořené stránky je možno spravovat v sekci Spravovat stránky, na kterou se dostanete z administračního rozhraní volbou záložky Správa a dále Stránky.

Obrázek:  02.jpg

Sekce Spravovat stránky

Chcete-li přejmenovat stránku About na O mně, klikněte si na stránku About. Tímto jste se dostali na již známou stránku Založit stránku, kde v textovém poli Název přepíšete About na O mně. Na stránce Založit stránku můžete samozřejmě udělat i další úpravy.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Faltýnek

Lukáš Faltýnek

Vystudoval informační management na Univerzitě Hradec Králové. Pracuje jako analytik/programátor. Láskou k počítačům vzplanul v roce 1986, kdy dostal svůj první počítač Atari 800 XL. S Unixem se poprvé setkal před dvanácti lety. Chvíli nato pak s Linuxem, který si pro jeho svobodu zamiloval. Je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří literatura, kinematografie a cestování.


  • Distribuce: Ubuntu

| blog


Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »