přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Uložte si oblíbenou muziku do počítače

Uložte si oblíbenou muziku do počítače

Znáte ten nepříjemný zvuk, když vložíte hudební cédéčko do mechaniky? Hučení, někdy jako když startuje letadlo. Požitek z muziky je ten tam. Co s tím? Uložte si svá oblíbená cédéčka na pevný disk a poslouchejte hudbu z počítače.


1.

Pro uložení hudebních cédéček na pevný disk spusťte aplikaci Sound Juicer. V prostředí GNOME aplikaci spusťte z hlavního menu Aplikace-Zvuk a video program Sound Juicer. Pokud aplikaci Sound Juicer v menu nenajdete, budete ji muset doinstalovat.

Obrázek: Spuštění programu z menu Obrázek: Spuštění programu z menu

2.

Po spuštění aplikace se vám na obrazovce objeví hlavní okno. Pokud máte v mechanice vložené hudební cédéčko, měli byste v hlavním okně vidět seznam jednotlivých zvukových stop. Pokud tomu tak není, cédéčko si do mechaniky vložte. Jestliže se ani po vložení cédéčka nestalo nic, pak si z formuláře Nastavení zvolte aktuálně používanou mechaniku. Formulář nastavení vyvoláte z menu Upravit položkou Volby.

Obrázek:Hlavní okno Sound Juicer

3.

Nyní když v hlavním okně vidíte seznam jednotlivých zvukových stop, můžete v horní části hlavního okna editovat textové informace o cédéčku. Těmito informacemi jsou Název, Umělec a Žánr. Pod základními údaji o vloženém cédéčku se vám zobrazují jednotlivé zvukové stopy s délkou trvání. Ve většině případů se vám veškeré textové informace načtou z cédéčka samy (musíte být samozřejmě připojeni do internetu). Pokud se vám ale nenačetly, můžete je změnit ručně. Klikněte na danou zvukovou stopu. Pole ve sloupci Název se stane „aktivním“ a objeví se kurzor. Nyní můžete změnit název stopy.

4.

Obrázek: Nabídka disku

Teď máte několik možností, co dělat. Pro přehrání disku klikněte ve spodní části okna na tlačítko Přehrávat nebo na tlačítko Disk v horní nabídce a poté Přehrát. Se Sound Juicerem tak můžete prakticky pracovat jako s jednoduchým přehrávačem hudebních stop. V nabídce Disk naleznete další možnosti pro přehrávání.

Obrázek: Disk se přehrává

5.

Pro uložení skladeb na pevný disk si nejprve nastavte, kam se vám budou vybrané zvukové stopy ukládat. Toto nastavení najdete ve formuláři Nastavení a položce Složka. Dále si nastavte Hierarchii složek a Název souboru. To je nastavení, ve kterém určíte, jak se vám při ukládání zvukových stop na disk budou jednotlivé soubory a složky pojmenovávat. Například, zda se bude hierarchie složek řídit pouze názvem alba nebo jménem umělce, nebo kombinací těchto dvou apod. V případě souborů je to obdobné. Poslední nabídkou z formuláře Nastavení je Formát výstupu. Zde máte několik možností nastavení. Pro uložení si vyberte formát, který pokládáte za nejpraktičtější. Nyní, když jste vše potřebné pro extrahování nastavili, zavřete okno s nastavením a klikněte na tlačítko Extrahovat.

Obrázek:  5a.jpg

Obrázek: Nastavení programu

6.

Nyní vám počítač začal načítat a ukládat vybrané zvukové stopy do souboru, které vytváří na základě vámi zadaných předvoleb. Tento proces bude trvat nějakou chvíli. Odhad zbývajícího času se vám zobrazuje ve spodní části okna. V okně stop, se postupně odznačují již extrahované stopy. Právě ukládaná stopa je označena červenou tečkou. Takto jednoduše poznáte, v jaké fázi se stahování nachází. Průběh ukládání máte možnost v jakékoli chvíli zastavit, a to kliknutím na tlačítko Zastavit v dolní části okna. Ukládání tak bude přerušeno. Po nepřerušeném extrahování vás počítač upozorní na to, že stahování bylo dokončeno. Nyní už stačí rozhodnout, co s mechanikou. Na výběr máte tři možnosti: Vysunout disk, Otevřít nebo Zavřít. Po tomto úkonu pak můžete muziku nerušeně poslouchat z pevného disku pomocí některého z přehrávačů.

Obrázek:  6.jpg

Nahoru

Příspěvky

Josef Vanžura Uložte si oblíbenou muziku do počítače
Gindar 30. 08. 2007, 08:51:00
Odpovědět  Odkaz 
"Znáte ten nepříjemný zvuk, když vložíte hudební cédéčko do mechaniky? Hučení, někdy jako když startuje letadlo."

dá se eliminovat nastevením rychlosti třeba na 2x.

hdparm -E 2 /dev/cdrom

:)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martina Kudláčková

(*1984) pro přátele známá jako MaKu. Závislá na pokrmech z kari a na Červeném trpaslíku. Nejraději stříhá video, hraje si s obrázky a zvukem a také, jako následek středoškolského vzdělání, vaří. Nejčastěji ji najdete u monitoru, jak něco tvoří nebo mezi papíry s účetnictvím. V současnosti studuje dalkově ekonomiku a management na UTB v Zlíně.


  • Distribuce: UbuntuPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Windows 10 Genuine Lifetime License pouze €12 (315 Kč), skvělé slevy až 91 %!

Windows 10Přestože už tu bude co nevidět systém Windows 11, je nyní ten správný čas na získání Windows 10, protože všichni současní majitelé Windows 10 již brzy dostanou bezplatný upgrade na Windows 11.

Pokračování ...