přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Uložte si oblíbenou muziku do počítače

Uložte si oblíbenou muziku do počítače

Znáte ten nepříjemný zvuk, když vložíte hudební cédéčko do mechaniky? Hučení, někdy jako když startuje letadlo. Požitek z muziky je ten tam. Co s tím? Uložte si svá oblíbená cédéčka na pevný disk a poslouchejte hudbu z počítače.


1.

Pro uložení hudebních cédéček na pevný disk spusťte aplikaci Sound Juicer. V prostředí GNOME aplikaci spusťte z hlavního menu Aplikace-Zvuk a video program Sound Juicer. Pokud aplikaci Sound Juicer v menu nenajdete, budete ji muset doinstalovat.

Obrázek: Spuštění programu z menu Obrázek: Spuštění programu z menu

2.

Po spuštění aplikace se vám na obrazovce objeví hlavní okno. Pokud máte v mechanice vložené hudební cédéčko, měli byste v hlavním okně vidět seznam jednotlivých zvukových stop. Pokud tomu tak není, cédéčko si do mechaniky vložte. Jestliže se ani po vložení cédéčka nestalo nic, pak si z formuláře Nastavení zvolte aktuálně používanou mechaniku. Formulář nastavení vyvoláte z menu Upravit položkou Volby.

Obrázek:Hlavní okno Sound Juicer

3.

Nyní když v hlavním okně vidíte seznam jednotlivých zvukových stop, můžete v horní části hlavního okna editovat textové informace o cédéčku. Těmito informacemi jsou Název, Umělec a Žánr. Pod základními údaji o vloženém cédéčku se vám zobrazují jednotlivé zvukové stopy s délkou trvání. Ve většině případů se vám veškeré textové informace načtou z cédéčka samy (musíte být samozřejmě připojeni do internetu). Pokud se vám ale nenačetly, můžete je změnit ručně. Klikněte na danou zvukovou stopu. Pole ve sloupci Název se stane „aktivním“ a objeví se kurzor. Nyní můžete změnit název stopy.

4.

Obrázek: Nabídka disku

Teď máte několik možností, co dělat. Pro přehrání disku klikněte ve spodní části okna na tlačítko Přehrávat nebo na tlačítko Disk v horní nabídce a poté Přehrát. Se Sound Juicerem tak můžete prakticky pracovat jako s jednoduchým přehrávačem hudebních stop. V nabídce Disk naleznete další možnosti pro přehrávání.

Obrázek: Disk se přehrává

5.

Pro uložení skladeb na pevný disk si nejprve nastavte, kam se vám budou vybrané zvukové stopy ukládat. Toto nastavení najdete ve formuláři Nastavení a položce Složka. Dále si nastavte Hierarchii složek a Název souboru. To je nastavení, ve kterém určíte, jak se vám při ukládání zvukových stop na disk budou jednotlivé soubory a složky pojmenovávat. Například, zda se bude hierarchie složek řídit pouze názvem alba nebo jménem umělce, nebo kombinací těchto dvou apod. V případě souborů je to obdobné. Poslední nabídkou z formuláře Nastavení je Formát výstupu. Zde máte několik možností nastavení. Pro uložení si vyberte formát, který pokládáte za nejpraktičtější. Nyní, když jste vše potřebné pro extrahování nastavili, zavřete okno s nastavením a klikněte na tlačítko Extrahovat.

Obrázek:  5a.jpg

Obrázek: Nastavení programu

6.

Nyní vám počítač začal načítat a ukládat vybrané zvukové stopy do souboru, které vytváří na základě vámi zadaných předvoleb. Tento proces bude trvat nějakou chvíli. Odhad zbývajícího času se vám zobrazuje ve spodní části okna. V okně stop, se postupně odznačují již extrahované stopy. Právě ukládaná stopa je označena červenou tečkou. Takto jednoduše poznáte, v jaké fázi se stahování nachází. Průběh ukládání máte možnost v jakékoli chvíli zastavit, a to kliknutím na tlačítko Zastavit v dolní části okna. Ukládání tak bude přerušeno. Po nepřerušeném extrahování vás počítač upozorní na to, že stahování bylo dokončeno. Nyní už stačí rozhodnout, co s mechanikou. Na výběr máte tři možnosti: Vysunout disk, Otevřít nebo Zavřít. Po tomto úkonu pak můžete muziku nerušeně poslouchat z pevného disku pomocí některého z přehrávačů.

Obrázek:  6.jpg

Nahoru

Příspěvky

Josef Vanžura Uložte si oblíbenou muziku do počítače
Gindar 30. 08. 2007, 08:51:00
Odpovědět  Odkaz 
"Znáte ten nepříjemný zvuk, když vložíte hudební cédéčko do mechaniky? Hučení, někdy jako když startuje letadlo."

dá se eliminovat nastevením rychlosti třeba na 2x.

hdparm -E 2 /dev/cdrom

:)

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martina Kudláčková

(*1984) pro přátele známá jako MaKu. Závislá na pokrmech z kari a na Červeném trpaslíku. Nejraději stříhá video, hraje si s obrázky a zvukem a také, jako následek středoškolského vzdělání, vaří. Nejčastěji ji najdete u monitoru, jak něco tvoří nebo mezi papíry s účetnictvím. V současnosti studuje dalkově ekonomiku a management na UTB v Zlíně.


  • Distribuce: Ubuntu