přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Radek Bábíček: Digitální video

VariCAD

Radek Bábíček: Digitální video

Tento průvodce podobně jako další z dlouhé řady publikací edice "Jak na to" je zaměřen především na uživatele operačního systému Windows. Pokud jste však s digitálním videem byť třeba na linuxovém počítači nikdy nepracovali, mohl by vám napovědět, co taková činnost obnáší, jaké jsou její obecné zásady a jak asi vypadá jednoduchý program pro základní střih videa.


V úvodní krátké kapitole se seznámíte s hardwarem nezbytným pro práci s digitálním videem, ať již se jedná o střihové karty, televizní tunery, možnosti připojení videokamery či samotné doporučení výkonových parametrů počítače vhodného pro zpracování digitálního videa.

Zbývající část publikace je již věnována práci s programem Windows Movie Maker. Navzdory tomuto jednostrannému zaměření zde lze nalézt obecně platné postupy při střihu (domácího) videa, pro které sice v jiných softwarech či na jiných platformách existují jiná tlačítka, případně jiné názvy, avšak práce s časovou osou, scénářem, titulky a spousta dalších věcí je v zásadě všude stejná.

Dále se tedy dozvíte o rozdílech ve stahování videa z digitální a analogové kamery, zmíněny jsou také různé formáty obrazu a nač si dávat pozor při multimediálním nastavování počítače, naučíte se klipy stříhat, vkládat je do scénáře, používat přechodové efekty, pracovat s časovou osou, přidávat ozvučení klipů a titulky a nakonec samozřejmě výsledný film uložit či vypálit.

Publikace je koncipována jako jednoduchý a velmi srozumitelný průvodce do kapsy přesně v duchu "jak na to snadno a rychle" a právě proto byl pro názornost zvolen konkrétní, jednoduchý software z oboru. I takto stručný titul je opatřen rejstříkem, což ho dále předurčuje být efektivním průvodcem problematikou.

Bábíček, Radek. Digitální video, edice Jak na počítač. Computer Press, 2006, 88 stran barevných, 79 Kč.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Hanusek

Tomáš Hanusek

Vystudoval VŠE v Praze, obor Hospodářská politika. Linux používá od počátku třetího tisíciletí a to hlavně kvůli jeho volnosti, variabilitě a komunitě uživatelů. V Linuxu se zajímá o multimédia a programování v Perlu. K dalším zájmům patří pasivně motorismus a aktivně přátelé.


  • Distribuce: Mandriva Linux

| proč linux | blogPublic Relations

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.

Pokračování ...


Arrow

Public Relations

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

ZWsoft