přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Radek Bábíček: Digitální video

Radek Bábíček: Digitální video

Tento průvodce podobně jako další z dlouhé řady publikací edice "Jak na to" je zaměřen především na uživatele operačního systému Windows. Pokud jste však s digitálním videem byť třeba na linuxovém počítači nikdy nepracovali, mohl by vám napovědět, co taková činnost obnáší, jaké jsou její obecné zásady a jak asi vypadá jednoduchý program pro základní střih videa.


V úvodní krátké kapitole se seznámíte s hardwarem nezbytným pro práci s digitálním videem, ať již se jedná o střihové karty, televizní tunery, možnosti připojení videokamery či samotné doporučení výkonových parametrů počítače vhodného pro zpracování digitálního videa.

Zbývající část publikace je již věnována práci s programem Windows Movie Maker. Navzdory tomuto jednostrannému zaměření zde lze nalézt obecně platné postupy při střihu (domácího) videa, pro které sice v jiných softwarech či na jiných platformách existují jiná tlačítka, případně jiné názvy, avšak práce s časovou osou, scénářem, titulky a spousta dalších věcí je v zásadě všude stejná.

Dále se tedy dozvíte o rozdílech ve stahování videa z digitální a analogové kamery, zmíněny jsou také různé formáty obrazu a nač si dávat pozor při multimediálním nastavování počítače, naučíte se klipy stříhat, vkládat je do scénáře, používat přechodové efekty, pracovat s časovou osou, přidávat ozvučení klipů a titulky a nakonec samozřejmě výsledný film uložit či vypálit.

Publikace je koncipována jako jednoduchý a velmi srozumitelný průvodce do kapsy přesně v duchu "jak na to snadno a rychle" a právě proto byl pro názornost zvolen konkrétní, jednoduchý software z oboru. I takto stručný titul je opatřen rejstříkem, což ho dále předurčuje být efektivním průvodcem problematikou.

Bábíček, Radek. Digitální video, edice Jak na počítač. Computer Press, 2006, 88 stran barevných, 79 Kč.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Hanusek

Tomáš Hanusek

Vystudoval VŠE v Praze, obor Hospodářská politika. Linux používá od počátku třetího tisíciletí a to hlavně kvůli jeho volnosti, variabilitě a komunitě uživatelů. V Linuxu se zajímá o multimédia a programování v Perlu. K dalším zájmům patří pasivně motorismus a aktivně přátelé.


  • Distribuce: Mandriva Linux

| proč linux | blog


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »