přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Business

Business

Linux se hodí také pro vaši firmu - a dokonce i do velkého businessu. Vyhledáváme příklady úspěšného nasazení, přinášíme vám návody a tipy pro technologická řešení, která byste mohli používat ve svém podnikání či zaměstnání. Zajímají nás odborné programy a hlavně zajímavá místa, kde se používají.


Podrobněji: Jak se používá open source na úřadech a ve školství

Grygov díky open source vyčnívá nad okolím, občané profitují

grygov.jpg

Místostarosta hanácké obce Grygov Petr Chramosta považuje rozhodnutí používat open-source software i po letech za výborné. Ve své práci vidí každý den výhody, které otevřenost softwaru přináší, a to zejména občanům. Nezanedbatelné jsou také finanční úspory, veřejné prostředky zde totiž velmi efektivně použili pro vytvoření a úpravy softwaru na míru obci. A nebylo to vůbec drahé.


 

SAPELI – dveře a zárubně s Linuxem

sapeli.gif

Jihlavská společnost SAPELI, a. s., používá open-source software k plné spokojenosti již řadu let. Původní doporučené nasazení Linuxu jako „náhrady“ za nepříliš spolehlivý Windows cluster se postupem času rozšířilo na většinu serverů. Později bylo nasazeno množství dalších open-source aplikací.


 

SUSE – příběh chameleona

suse.png

V září 2012 uplyne 20 let od okamžiku, kdy čtveřice mladých vývojářů v německém Norimberku založila společnost S.u.S.E. Dnešní SUSE patří mezi nejvýznamnější hráče na trhu podnikového Linuxu se zákazníky po celém světě, stejně tak jako mezi aktivní přispěvatele do mnoha otevřených projektů.


 

Linux a open source řeší potřeby základní školy v Šumperku

education.png

ZŠ Šumperk (8. května 63) používá Linux již 6 let. „Rozhodli jsme se neutrácet za operační systém, antivir a kancelářský software a ušetřené peníze použít na nákup více počítačů, projektorů, nového serveru a strukturované kabeláže,“ píše Daniel Krhánek.


 

Otevřený přístup a open source v kontextu akademického publikování

knihy.png

Akademické vydavatelství v anglofonních zemích je vzhůru nohama od doby, kdy omezení finanční podpory pro vyšší školství v 70. letech minulého století postihlo také univerzitní nakladatelství a knihovny. Akademické publikování nemá těžiště v penězích, nýbrž v osobní reputaci, diseminaci výzkumu, dopadech na obor a rozvoji znalostí. Otevřené publikování představuje poměrně malou část akademického publikování, ale jeho dopad roste a ovlivňuje komerční publikační modely. Agata Mrva-Montoya


 

Open access and open source in the context of scholarly publishing

knihy.png

Scholarly publishing in the English-speaking world has been in turmoil since the reduction in higher education funding in the 1970s affected university presses and libraries. Scholarly publishing is not about money, at least not directly, but about personal reputation, research dissemination, impact and the advancement of knowledge. Open publishing accounts for a relatively small proportion of scholarly publishing, though its impact is growing and affecting the commercial publishing models. Agata Mrva-Montoya


 

Školní časopis Devítka je sázený ve Scribusu

scribus.png

Školní časopis Devítka představuje pěknou ukázku toho, kde je možné používat sázecí nástroj Scribus. Jako bonus si čtenáři můžou stáhnout šablonu časopisu, kterou vytvořil dlouhodobý uživatel programu Otakar Haška.


 

Linux hnací silou pracovních příležitostí v IT

tux.png

Přestože světová ekonomika neprožívá nejšťastnější období, pracovnímu trhu v oblasti informačních technologií se daří poměrně dobře. V rámci tohoto odvětví má v posledních několika letech velkou sílu poptávka po odbornících na operační systém Linux a potažmo open-source produkty obecně.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz