přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Dva týdny s Linuxem

E LINKX

Dva týdny s Linuxem

Každých čtrnáct dní vám přinášíme ty nejdůležitější novinky ze světa Linuxu. Přebírá je od nás portál Živě.cz, kde vycházejí ve stejnou dobu a zařadily se mezi trvale oblíbený obsah.


Linuxové hry v Humble Bundle, Ubuntu bez vyhledávání na Amazonu a 20 let distribucí od Red Hatu

dvatydny.gif

Linuxové hry vznikají i díky snaze tvůrců akcí Humble Bundle. Nové Unity 8 chystané pro Ubuntu 16.04 odstraní kontroverzní online vyhledávání. Distribuci Red Hat Linux jsme si mohli poprvé koupit před dvaceti lety za necelých 40 dolarů. A vyšla betaverze chystané Fedora 21.


 

První telefony s Ubuntu, otevřená řešení v Janově a dalších 500 vývojářů pro Tizen

dvatydny.gif

LibreOffice oslavil čtyři roky své existence. Ještě letos v prosinci bychom se měli dočkat prvních telefonů s Ubuntu. V italské Umbrii se daří LibreOffice, přešla na něj další dvě města. A hned téměř v sousedství, v Janově, také přecházejí na otevřená řešení; zde nejen na LibreOffice, ale na pracovních stanicích testují i Linux.


 

SUSE mění majitele, Turín přechází na Ubuntu a Rakušané jsou spokojeni s OpenOffice

dvatydny.gif

SUSE opět mění majitele; po samostatné firmě, Novellu a Attachmate přichází Micro Focus. Konference LinuxDays se blíží, nezapomeňte se registrovat. Netflix bude podporovat Ubuntu. Po prázdninách opět začínají srazy komunity JBUG.cz. V Turíně se rozhodli nepodporované Windows XP nahradit Ubuntu. A v Rakousku si pochvalují nasazení Apache OpenOffice.


 

Nový WordPress, MEGAsync, betaverze Ubuntu 14.10 a vývoj LibreOffice pro Android

dvatydny.gif

Vyšla nová verze WordPressu. Pro Linux je oficiálně dostupný synchronizační nástroj MEGAsync. Můžete si vyzkoušet betaverzi odnoží Ubuntu. A pokud máte firmu vyvíjející pro Android, můžete se zkusit přihlásit do veřejné soutěže a vyvinout LibreOffice pro Android.


 

Dominance Linuxu na desktopu, certifikace profesionálů a události v Mnichově

dvatydny.gif

Linus Torvalds by rád viděl Linux dominovat na desktopu. Linux Foundation nabízí certifikace pro linuxové profesionály. Říjnová konference LinuxDays zná svůj program. Správce elektronické knihovny Calibre vyšel ve verzi 2.0. A Mnichov se rozhodně nevrací k Windows.


 

(Nejen) staré dobré hry na Linuxu, Británie zavede ODF, starosta Mnichova nechce Linux

dvatydny.gif

Nejvíce vývojářů Debianu podle počtu obyvatel má Finsko. Hry pro Linux nově nabízí i GOG.com. V Británii jako standard pro sdílení dokumentů přijali ODF. Školy ve švýcarském kantonu Ženeva přecházejí na Ubuntu. Toulouse přechodem na LibreOffice ušetřilo již milion eur. A v Mnichově se politici přou o budoucnost tamního nasazení opensource.


 

CentOS 7, přejmenovaný LinuxAlt a možná i supermigrace v Jižní Koreji

Dva týdny

Vyšel CentOS 7, zatím jen pro 64 bitů. Konference LinuxAlt má nový název a hledá přednášející. Ubuntu pro mobily nemá mobil, ale za to má 100 tisíc stažených aplikací. Italský Terst přechází na Apache OpenOffice. A na svobodný software možná přejde celá Jižní Korea.


 

LxQt na cestě k Waylandu, FirefoxGtk3, nový Android L a Lipsko přešlo na svobodný software

dvatydny.gif

Společnost Microsoft uvolnila zdrojové kódy vývojového kitu formátu OpenXML. Ty jsou nyní dostupné na Git H ubu pod licencí Apache 2.0, což je umožňuje svobodně upravovat a šířit. Tohoto využijí hlavně správci informačních systémů, které tento formát generují.


 

Vydání Dockeru a RHSC, preference Androidu u Microsoftu a vstup Firefox OS do Indie

dvatydny.gif

Kontejnerová platforma Docker má první ostrou verzi, nové verze se dočkaly také Red Hat Software Collections. Dotyková verze Microsoft Office bude dříve pro Android než pro Windows, pro indický a taiwanský trh se chystají telefony s Firefox OS a velmi nízkou cenou.


 

Ubuntu Kylin v Číně, Orange Box a alternativní patentování

dvatydny.gif

V Číně budou k dostání počítače s Ubuntu Kylin. Canonical představil přenosný cluster Ubuntu Orange Box. EFF představila návod, jak patentovat a chytře bojovat proti trolům. Varšavské školy dostaly počítače s Ubuntu. A ve španělské Galicii nasazují LibreOffice a dále podporují šíření svobodného softwaru ve státní správě.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10 20   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »