přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Hardware

Hardware

Praktické články o fungování či nefungování hardwaru v Linuxu. Rady a tipy, návody ke zprovoznění, obvykle bohatá diskuze plná nápadů.


Notebooky s Linuxem, Dell Vostro 1220

dell-vostro-1220_1.jpg

Sehnat notebook s Linuxem nemusí být úplně jednoduché, zvláště pokud máte nějaké konkrétní požadavky na jeho parametry. Nabídka je sice na první pohled široká, ale překvapivě stejnorodá. A chybí produkty některých zvučných značek. Níže se pokusím nastínit současnou situaci a popsat konkrétní příklad jednoho velmi zajímavého modelu, Dellu Vostro 1220.


 

Jak snímat obrazovky ze zařízení s Androidem

android_logo.png

Pokud si pořídíte nějaký chytrý telefon, stále více je pravděpodobnější, že bude běžet na operačním systému Android. Někdy byste se rádi pochlubili tím, jak vlastně prostředí vypadá nebo někomu chcete popsat, co a jak má v nějaké aplikaci udělat. Zatoužíte po obrázku vaší plochy a můžete narazit. V článku si představíme jednoduchý, ale velmi užitečný nástroj, který to umí.


 

Jak na Bluetooth sluchátka v Linuxu

bluetooth.png

V následujícím článku budu hovořit o Bluetooth sluchátkách (špuntech) Sony DRBT100CXS, která mě upoutala svými parametry i vzhledem. Řeč bude samozřejmě také o jejich zprovoznění a funkčnosti v Linuxu, konkrétně v Ubuntu 10.04 Lucid Lynx.


 

Notebook ThinkPad X100e a jeho funkčnost v Linuxu

thinkpad_perex.jpg

Notebooky značky ThinkPad jsou synonymem spolehlivých přístrojů s kvalitním hardwarem a díky tomu výbornou podporou v Linuxu. Na svém novém X100e jsem vyzkoušel dodaný Windows 7, poté jsem instaloval Ubuntu 10.04. Druhý díl rozsáhlé recenze shrnuje zkušenosti s provozem - řeč bude o chlazení, výdrži baterie a také věcech, které mohly být jinak.


 

Recenze notebooku ThinkPad X100e - hardwarová specifikace

thinkpad_perex.jpg

Značka ThinkPad byla (a stále je) synonymem pro dobré notebooky a pracovní stanice. Mezi hlavní přednosti této řady patří kvalitní návrh, vysoký výkon, špičkové dílenské zpracování, přísná výstupní kontrola a technologie pro zabezpečení, bezpečnost dat i ergonomii. Notebooky řady ThinkPad patřily vždy k těm dražším, ale společnost Lenovo chce zřejmě využít tohoto dobrého renomé a poprvé představit také levnější modely. Ty budou z pochopitelných důvodů postrádat řadu "thinkpadovských" prvků, nicméně některé přeci jen nabídnou. Takovým notebookem je právě ThinkPad X100e.


 

Recenze notebooku ThinkPad Edge 13

thinkpad_edge.png

Notebooky ThinkPad jsou už mnoho let pověstné svou robusností a konzervativním designem. Obě pravidla porušuje nová řada Edge, na jejíhož prvního zástupce se podíváme v následujícím textu.


 

Recenze mobilního telefonu Nokia N900

n900.png

Na konci minulého roku Nokia uvedla na trh nový chytrý telefon ze své linuxové řady. Nokia N900 patří v současnosti mezi nejlépe hodnocené mobilní zařízení a byla zákazníky přijata velmi vřele. Dostali jsme ji na testování, takže se s vámi nyní můžeme podělit o dojmy z měsíčního používání.


 

Recenze MP3 přehrávače Philips GoGear Spark

philips_gogear_spark.jpg

Společnosti Philips a Songbird uzavřely začátkem roku 2010 partnerství, kdy Philips bude přidávat k vybraným MP3/MP4 přehrávačům upravenou verzi Songbirdu a vývojáři jej budou upravovat dle požadavků. Zakoupením vybraných výrobků tak vlastně podpoříte program Songbird, a to jsme také udělali. V recenzi se podíváme na MP3 přehrávač GoGear Spark.


 

Záložní server Synology s linuxovým srdcem

nas_synology.jpg

Zálohovat. Zálohovat. Zálohovat. Ti, co už zažili selhání disků a ztrátu fotek, hudby, týdnů práce nebo třeba skoro hotové diplomky, chápou, co to znamená. Můžete pálit soubory na stohy DVD, ukládat je na všude možně rozeseté disky, svěřovat je webovým službám, nebo si pořídit speciální záložní server.


 

Čtečka knih Foxit eSlick

eslick.jpg

Když jsme zjistili, že společnost Foxit dodává na trh elektronickou čtečku knih pro formát PDF běžící na Linuxu, ihned jsme objednali jeden kousek do redakce. Lukáš Zapletal přístroj podrobil týdennímu testování a přinášíme vám výsledek.


 

Recenze počítače ecoSimplix, nettopu s Ubuntu

ecosimplix.jpg

Úspěchy při prodeji netbooků inspirovaly výrobce k vytvoření úsporných PC tzv. nettopů. Nejvýkonnější z nich jsou vybaveny dvoujádrovým procesorem Atom a jsou postaveny na platformě NVIDIA ION. Takto je možné charakterizovat recenzovaný počítač ecoSimplix.


 
‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz