přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Knihy

Knihy

Pravidelně recenzujeme nové knihy, které se týkají Linuxu, otevřeného softwaru, školství, řízení projektů a programování. Spolupracujeme s mnoha vydavatelstvími a naši autoři mají s recenzemi bohaté zkušenosti.


Recenze: Java 6 - Výukový kurz

java-kurz.jpg

Více než pětisetstránková kniha se už na první pohled tváří jako něco, co by vás mělo Javu naučit opravdu důkladně. A to hlavně proto, že - jak hlásá heslo na obálce - jejími autory jsou samotní tvůrci tohoto jazyka. Podívejme se tedy na to, co nám tato kniha může poskytnout.


 

Shu-Wai Chow: Programujeme Mashup aplikace pro Web 2.0 v PHP

mashup.jpg

Slovo "mashup" se obvykle do češtiny překládá jako "míchanice". V oblasti webových aplikací pak označuje takové řešení, kde se na jedné webové stránce různými způsoby míchá a kombinuje obsah z více zdrojů (z místní databáze, různých vzdálených serverů apod.). Přichází kniha, která si klade za cíl naučit čtenáře namíchat ten správný koktejl informací pro uživatele.


 

Holzner, Steven; Šindelář, Jan: RSS

Mnozí z nás ho denně používají. Určitě ne každý ale tuší, jak byly věci okolo RSS zamotány a k čemu to vedlo. Tohle a ještě mnoho dalšího (především jak efektivně přes RSS publikovat a jak naopak sledovat informace odjinud) si klade za cíl objasnit kniha s jednoduchým a všeříkajícím názvem. Daří se jí to?


 

Vojtěch Bednář: Alternativní webové prohlížeče

alternativni-browsery.jpg

Kniha s podtitulem „Firefox, Opera, Mozilla, Maxthon a další“, jejímž autorem je Vojtěch Bednář, přináší téměř aktuální přehled toho, co si můžeme vybrat, pokud hledáme webový prohlížeč. Slibuje nejen základní představení jednotlivých programů, ale také popis instalace, ovládání a nastavení a také vhodnost té které aplikace pro určité nasazení. Podívejme se tedy, co nás ve zhruba stošedesátistránkové knize za doporučených 149 Kč čeká.


 

Kyle Rankin: Linux Knoppix na maximum

Obrovskou výhodou Linuxu oproti konkurenčnímu operačnímu systému Windows je existence takzvaných živých (live) distribucí. Živá distribuce, pro ty co nevědí, je distribuce, která ke svému běhu nevyžaduje instalaci na pevný disk. Jediným požadavkem na počítač, na kterém má živá distribuce běžet, je schopnost z daného externího média startovat (bootovat). Naštěstí většina počítačů s výjimkou těch, u kterých to administrátor zakázal, toto zvládá.


 

Jiří Iskra: Google – Vyhledávání, Gmail, Google Talk a další služby

  Plánujete dovolenou, sháníte informace o místě pobytu, počasí, památkách? Kupujete nové auto, rádi byste našli prodejce s nejnižší cenou? Uvažujete o koupi foťáku a rádi byste si před koupí přečetli uživatelskou příručku? Hledáte cokoliv jiného, jen nevíte kde? Odpověď je: „na internetu“. Že v tom množství informací nevíte jak? Kniha „Google - Vyhledávání, Gmail, Google Talk a další služby“ vás to naučí.  


 

Ian F. Darwin: Java - kuchařka programátora

Programátoři-začátečníci v Javě obvykle tápou, protože API Javy obsahuje stovky tříd, některé jsou v různých verzích (například Java Collection API obsahuje pro stejné použití několik typů). Aby programátor používal ty správné, musí se někdy doslova ponořit do historie vývoje API a zjistit si, proč nemá určitou třídu používat a kde najít alternativu.


 

Vlastimil Pošmura: Apache – příručka správce WWW serveru

V této knize o devíti kapitolách a pěti přílohách je shrnuto vše podstatné, co potřebuje vědět každý správce WWW serveru Apache. Je věnována jeho provozování na nejrozšířenějších platformách, tedy unixových systémech a Windows. Vzhledem k tomu, že vyšla poprvé v roce 2002, jsou popisované situace demonstrovány převážně na Windows 2000, nijak to však nesnižuje její hodnotu.


 

Myslíme v jazyku PERL

Jazyk PERL vznikl v roce 1986 původně za účelem efektivního zpracování textu a dálkového řízení počítačů (Practical Extraction and Reporting Language). Jeho autor - Larry Wall - spolu s dalšími spolupracovníky postupně PERL doplňovali a obohacovali a v dnešní době se tak řadí k plnohodnotným programovacím jazykům, disponuje vlastním kompilátorem, řadou rozšíření a knihoven a ohromným množstvím podpůrných programů sdílených v rámci CPAN - Comprehensive Perl Archive Network.


 

Václav Kadlec: Mozilla Thunderbird – Kompletní uživatelská příručka

Ako všetci vieme, Mozilla Thunderbird nie je najpoužívanejším poštovým klientom na svete, hoci za konkurenciou rozhodne v ničom nezaostáva. Jednou zo zábran môže byť absencia dokumentácie v zrozumiteľnom jazyku. Túto zábranu zboril v tomto Václav Kadlec, s ktorého knihami sa už stretli najmä programátori.


 

Radek Bábíček: Digitální video

Tento průvodce podobně jako další z dlouhé řady publikací edice "Jak na to" je zaměřen především na uživatele operačního systému Windows. Pokud jste však s digitálním videem byť třeba na linuxovém počítači nikdy nepracovali, mohl by vám napovědět, co taková činnost obnáší, jaké jsou její obecné zásady a jak asi vypadá jednoduchý program pro základní střih videa.


 
‹‹   Předchozí   3 4 5 6 7 8 9 10   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz