přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

reklama

-->

Co nového v jádře za rok 2005

 

XFce 4.2

xfce.png

V dnešní recenzi se podíváme na zoubek čím dál tím populárnějšímu desktopovému prostředí Xfce. Xfce je modulární a velmi konfigurovatelné prostředí, které má velmi nízké nároky na hardware a snad právě proto si vydobývá pozice nejen mezi domácími uživateli s horšími počítači, ale třeba i v prostředích tenkých klientů, jakým je například HP T5515.


 

Rozhovor: Jindřich Nový

Jindřich Nový pracuje pro firmu Red Hat jako vývojář, má sídlo v Brně a stará se o mnoho RPM balíčků pro tuto distribuci.


 

Vektorový editor Inkscape

Inkscape.png

Jsem velkým obdivovatelem a také uživatelem kancelářského balíku OpenOffice.org. Za nejpovedenější modul celého balíku považuji nenápadný a ne moc prosazovaný modul OpenOffice.org Draw. Jedná se o velmi vyspělý a užitečný nástroj k vytváření vektorové grafiky.


 

Vilém Vychodil: Operační systém Linux: Příručka českého uživatele

Knihu Viléma Vychodila znám z již prvních verzí, které kolovaly mezi studenty univerzity, na které autor působí. Již tehdy text vynikal nejen vysokou kvalitou zpracování, ale zejména velmi dobře strukturovanými příklady takříkajíc ze života. Když se mi dostala konečná verze do rukou, byl jsem velmi zvědavý, jaký na mě toto první vydání udělá celkový dojem.


 

Abuse, Stratagus

Martin Janíček - píše se rok 2009. Vaše jméno je Nick Vrenna a jste uvězněn hluboko v podzemí - v tajných laboratořích šíleného vědce, jemuž se experiment vymkl z rukou. Všichni jeho zaměstnanci se nakazili nebezpečným virem a proměnili se v krvežíznivé nestvůry. Vaším úkolem je prostřílet si cestu ven a zachránit tak svět před zhoubnou infekcí...


 

Rozhovor: Tristan Nitot

Mozilla Europe je nezisková organizace, která pomáhá rozšiřovat Mozillu a její deriváty po Evropě. Vysokým představitelem organizace je Tristan Nitot, který se narodil ve Francii před osmatřiceti lety. Je ženatý, má dvě děti a žije v Paříži.


 

Síťové nástroje v Linuxu

sitovka.jpg

Počítačové sítě jsou dnes každodenní a neodmyslitelnou součástí našeho života. Přenášejí soubory, e-maily, webové stránky, ale i telefonní hovory nebo televizní vysílání. Je tomu již několik desetiletí, kdy byly první počítače pokusně propojeny. Rozšíření, jakého se této technologii podařilo za posledních deset let dosáhnout v podobě Internetu, však nemá obdoby. V tomto seriálu se zaměříme na zprovozňování, nastavování, používání a monitorování sítí v prostředí GNU/Linux. Budu se (alespoň zpočátku) zaměřovat na běžného uživatele, který se prostě chce připojit k Internetu, případně si jen postavit malou síť.


 

Síťové nástroje v Linuxu, 1. část

Počítačové sítě jsou dnes každodenní a neodmyslitelnou součástí našeho života. Přenášejí soubory, e-maily, webové stránky, ale i telefonní hovory nebo televizní vysílání. Je tomu již několik desetiletí, kdy byly první počítače pokusně propojeny. Rozšíření, jakého se této technologii podařilo za posledních deset let dosáhnout v podobě Internetu, však nemá obdoby.


 

Mambo 4.5.1, 2. část

Svatopluk Vít - všechno co jste chtěli vědět o tomto systému pro správu obsahu.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz