přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Knihy

Knihy

Recenze knihy Oracle - Programování v PL/SQL

plsql.jpg

Jazyk PL/SQL (Procedural Language/Structured Query Language) je procedurálním rozšířením databázového jazyka SQL, se kterým se setkáte v produktech společnosti Oracle. Ač se na první pohled zdá PL/SQL velmi jednoduchým programovacím jazykem, ve kterém si vystačíte s několika základními programátorskými konstrukcemi, není tomu tak.


 

Recenze knihy Jádro systému Linux

kniha_jadro.jpg

Na českém knižním trhu se před časem objevila originální kniha Jádro systému Linux, která byla vydána vydavatelstvím Computer Press. Knihu napsal Lukáš Jelínek, který je mimo jiné i autorem seriálu o vývoji jádra, jenž vycházel v tištěné verzi magazínu LinuxEXPRES.


 

Recenze knihy Linux Dokumentační projekt, 4. aktualizované vydání

ldp.jpg

O tom, že sáhodlouhá dokumentace nemusí být vždy nudná a suchá, ale dá se číst s chutí a zaujetím, mě před mnoha lety přesvědčil dokumentační projekt Linuxu. Setkal jsem se s ním na univerzitě v době svých linuxových začátků. Během několika měsíců jsem se knihou prokousal a znalosti z ní získané mi z větší části stačí dodnes.


 

Sirovich, J., Darie, C. SEO v PHP - Programujeme profesionálně

seo_php.jpg

Když se mi nová kniha SEO v PHP z řady Programujeme profesionálně dostala do ruky, vyvolala ve mně velkou dávku zvědavosti. Nápad spojit SEO techniky a jejich implementaci v PHP mi připadal jako zajímavý a nikdy dříve jsem neviděl knihu, která by se zabývala oběma tématy zároveň.  


 

Masters, J. a Blum, R.: Linux profesionálně - programování aplikací

linux_prof.jpg

Pokud se zajímáte o vývoj aplikací v Linuxu, ať již jako nadšenec, pokročilý linuxový uživatel či zkušený programátor přicházející z jiné platformy, neměla by tato publikace ve vaší knihovně chybět.


 

Polzer, Jan: Drupal: Podrobný průvodce tvorbou a správou webů

drupal.jpg

Knihy o počítačové literatuře jsou známy svým jepičím životem. Zvláště internetové technologie a některé open-source projekty se velice rychle vyvíjejí a literatura o nich zastarává mnohdy rychleji než novinové články. Sice stále můžeme bez problémů číst příručku k Bashi z roku 1998, ale kdo by dnes použil uživatelskou příručku Windows nebo většinu příruček na tvorbu webu ze stejné doby?


 

Recenze: Ubuntu – Praktická příručka uživatele Linuxu

ubuntu.jpg

Když se rozhodnete, že jako operačnímu systému na vašem počítači dáte šanci Linuxu, a zároveň o něm nic nevíte, asi vás napadne zajít do knihkupectví a poohlédnout se tam po nějaké knize. Předtím se o tom ještě s někým poradíte (nebo projdete stránky na internetu) a do knihkupectví dorazíte s jedním slovem na rtech – Ubuntu.


 
‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz