přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GTK, Xfce

GTK, Xfce

Kresba a fotografia v Linuxe v historickom obraze

grafika.png

Ľudia odjakživa kreslili a z kresieb vzniklo i písmo. Grafické nástroje, či už pre tvorbu alebo úpravu obrázkov, dnes používajú aj tí najmenej skúsení užívatelia – naše deti. Potom nasledujú tí skúsenejší a napokon profesionáli. V tomto článku uvedieme najlepšie voľne použiteľné grafické nástroje pre Linux – predovšetkým tie najstaršie spolu s uvedením základného historického prehľadu softvérového štetca a palety.


 

Hrátky s GIMPem aneb vytvoření vlastní tapety na plochu

gimp.png

Kdo si hraje – nezlobí. Pokud navíc spojíme hrátky s GIMPem, může vzniknout něco užitečného, jako je tapeta na plochu nebo domovskou obrazovku mobilního telefonu a překvapit tak třeba naše blízké vlastním výtvorem. Tentokrát si tedy ukážeme, jak jednoduše vytvořit v GIMPu pomocí štětce a trochy představivosti povedené tapety.


 

Claws Mail - Povolte mailům opratě!

claws_mail.png

Jestliže rádi používáte alternativní produkty k těm nejznámějším a hledáte u nich nové zajímavé funkce, pak jste při výběru programu na elektronickou poštu možná narazili i na Claws Mail. Jedná se o odlehčeného poštovního klienta s příjemným ovládáním, jednoduchým a přehledným nastavením a mnoha funkcemi, jež byste u jiných "lehkých" klientů sotva nalezli.


 

Nahrávání souborů na FTP z kontextové nabídky

ftpup.png

Máte na svém webovém úložišti složku, kam nahráváte soubory, které potřebujete rychle někomu poskytnout? Chtěli byste je do ní nahrávat přímo z kontextové nabídky


 

Imagination – Tvůrce prezentací

imagination.png

Imagination je program vytvářející prezentace. Oproti obvyklým prezentačním programům je jeho výstupem video, které si můžete přehrát na běžném přehrávači. Kromě toho program vyniká jednoduchým rozhraním, které vám umožní rychle a snadno vytvářet zajímavé prezentace vhodné i pro web. Jak na to, se krok za krokem podíváme v následujícím článku.


 

Prohlížeč Uzbl: Na web s kocourem

uzbl.png

Uzbl lze nazvat jakýmsi přechodem mezi grafickými a textovými prohlížeči. Zobrazuje sice webové stránky graficky, ovládá se ale téměř výhradně z klávesnice. To jej právě dělá zajímavým pro ty, kteří mají rádi příkazovou řádku a myš do ruky berou skutečně jen ve výjimečných případech.


 

Jaký software používáte v Linuxu na vedení poznámek?

Možná to nepovažujete za důležité, ale jsou lidi, kteří ano. V čem si vedete poznámky?


 

Převod VHS kazety do počítače

vhs.png

Kde by byla škola bez videa. Na kazetách je možno mít různé fyzikální nebo chemické pokusy, videa pro učitele cizích jazyků, dějepisu, zeměpisu, češtiny, odborných předmětů a dalších. Stejně jako se dřív vybavovaly učebny videem a televizí, dnes se do nich dávají dataprojektory a počítače. Jak převést videokazetu do digitální podoby, na to se podíváme v následujícím článku.


 

Jak v GIMPu vytvořit zrcadlení obrázku

gimp.png

V článku si ukážeme, jak se vytvoří efekt pro potěchu oka – a sice zrcadlení. Ukážeme si několik způsobů provedení, od ručního vytváření odrazu až po plnou automatizaci celého procesu. Zrcadlící obrázky se hodí především na web, ale upotřebení můžou najít kdekoli jinde.


 

Recenze knihy Digitální fotografie v programu GIMP

gimp.jpg

GIMP je grafický editor, který se vyvíjí již patnáct let a patří mezi vlajkové lodi open source softwaru. Přesto povědomí o jeho možnostech je malé a mnoho knih v češtině o něm nevychází. Nejnovějším počinem je „Digitální fotografie v programu GIMP“.


 
‹‹   Předchozí   3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz