přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Open source v nizozemském resortu obrany

Open source v nizozemském resortu obrany

Nizozemsko

Nizozemský resort obrany postupně přechází na open source. Používají se například servery se SUSE Linuxem, kancelářský balík LibreOffice, myšlenkové mapy Freeplane, technologie OpenVPN nebo speciální verze Ubuntu pro USB klíče.


reklama

V resortu obrany Nizozemského království dlouhodobě probíhá migrace na open-source software. Na všech pracovních stanicích (kterých je 42 000) pozemního vojska, námořnictva i letectva jsou programy tohoto druhu. Používá se kancelářský balík LibreOffice, webový prohlížeč Mozilla Firefox, nástroj pro myšlenkové mapy Freeplane nebo síťová technologie OpenVPN.

Informační systém pro ozbrojené síly Speer běží na linuxových serverech (konkrétně se jedná o SUSE Linux Enterprise Server). „Na opačném konci“ jsou speciální USB klíče Telestick, na kterých se používá speciálně upravená linuxová distribuce Ubuntu. Ty slouží pro šifrovanou komunikaci a jako důležitou komponentu využívají knihovnu PolarSSL, která společně s OpenVPN posloužila pro integrační projekt OpenVPN-NL (certifikovaný pro utajovanou komunikaci na stupni Vyhrazeno).

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016