přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, V Německu může začít rozvoj veřejných WiFi

V Německu může začít rozvoj veřejných WiFi

WiFi

Na základě vyjádření generálního advokáta SDEU bude v Německu zrušena odpovědnost provozovatelů WiFi za činnost uživatelů. Zmizí tedy překážka v rozvoji veřejných přístupových bodů.


Dosud se v Německu prakticky nevyskytovaly veřejné přístupové body WiFi. Bylo tomu tak proto, že provozovatel odpovídal za to, co připojení uživatelé dělali. Týkalo se to například případného porušování autorských práv. Nyní ale dochází k zásadní změně, která může znamenat, že veřejné přístupové body začnou výrazně přibývat.

Generální advokát Soudního dvora EU se totiž vyjádřil, že je taková právní úprava v rozporu se směrnicí o elektronickém obchodu (2000/31/ES). Na SDEU se obrátil Zemský soud v Mnichově, řešící spor mezi společností Sony a obchodníkem T. McFaddenem, jenž svým zákazníkům poskytoval WiFi připojení k Internetu a někdo prostřednictvím tohoto připojení sdílel hudbu.

Podle generálního advokáta M. Szpunara „není provozovatel obchodu, baru nebo hotelu, který veřejnosti bezplatně nabízí WiFi síť, odpovědný za porušení autorských práv uživateli této sítě. Vůči provozovateli může být sice vydán soudní zákaz směřující k ukončení tohoto porušování nebo k jeho předejití, nelze však naproti tomu vyžadovat přerušení internetového připojení, jeho zabezpečení heslem nebo obecný přezkum komunikací.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Windows 10 Genuine Lifetime License pouze €12 (315 Kč), skvělé slevy až 91 %!

Windows 10Přestože už tu bude co nevidět systém Windows 11, je nyní ten správný čas na získání Windows 10, protože všichni současní majitelé Windows 10 již brzy dostanou bezplatný upgrade na Windows 11.

Pokračování ...