přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, V Německu může začít rozvoj veřejných WiFi

V Německu může začít rozvoj veřejných WiFi

WiFi

Na základě vyjádření generálního advokáta SDEU bude v Německu zrušena odpovědnost provozovatelů WiFi za činnost uživatelů. Zmizí tedy překážka v rozvoji veřejných přístupových bodů.


Dosud se v Německu prakticky nevyskytovaly veřejné přístupové body WiFi. Bylo tomu tak proto, že provozovatel odpovídal za to, co připojení uživatelé dělali. Týkalo se to například případného porušování autorských práv. Nyní ale dochází k zásadní změně, která může znamenat, že veřejné přístupové body začnou výrazně přibývat.

Generální advokát Soudního dvora EU se totiž vyjádřil, že je taková právní úprava v rozporu se směrnicí o elektronickém obchodu (2000/31/ES). Na SDEU se obrátil Zemský soud v Mnichově, řešící spor mezi společností Sony a obchodníkem T. McFaddenem, jenž svým zákazníkům poskytoval WiFi připojení k Internetu a někdo prostřednictvím tohoto připojení sdílel hudbu.

Podle generálního advokáta M. Szpunara „není provozovatel obchodu, baru nebo hotelu, který veřejnosti bezplatně nabízí WiFi síť, odpovědný za porušení autorských práv uživateli této sítě. Vůči provozovateli může být sice vydán soudní zákaz směřující k ukončení tohoto porušování nebo k jeho předejití, nelze však naproti tomu vyžadovat přerušení internetového připojení, jeho zabezpečení heslem nebo obecný přezkum komunikací.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz